folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 7-8K Civarinda Pc Toplama Konusunda Yardim Lazim

7-8K Civarinda Pc Toplama Konusunda Yardim Lazim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

1 yildir evde oturmam ve laptopumun 7. yilına girmesi nedeniyle pc'mi yenilemeyi dusunuyorum ayrica harici klavye ve mouse ile kullandigim icin masaustu gibi oldu, islevini yitirdi emektar :) ancak bu konulardan pek bir uzagim o yuzden sizlere danisayim istedim. biraz piyasaya bakiyorum da dogru duzgun bile ekran karti bulamadim, stoklarda da yok. bu zamanda alınır mı emın olamadım. sureklı oynadıgım tek oyun dota 2 onda da 100-140 fps cıvarı verse haydı haydı yeter bana.(guncel 40 fps ıle oynuyorum zaten) bırde hobı olarak tekrar blender kullanmaya baslamayı dusunuyorum . guzel render alabılcegım bır makıne olursa tadından yenmez :) benım emektarda bardak modellesen 6-7 saatte render alıyordu :D laptoptan sonra en buyuk beklentım daha buyuk ekran ve daha net goruntu.yanı en buyuk oncelıgım monıtor olacak ve butcem de baslıkta belırttıgım gıbı maksımum 7-8k arası. ısteklerımı karsılar mı bılmıyorum, duruma gore bazı ısteklerden vazgecerım artık :) 

bırde konu dısı sunları sormak ıstıyorum

-2. el ekran kartı alınır mı ? 

-mınıng yapılmıs 2. el ekran kartı alınır mı ?

sımdıden cevap veren herkese tesekkur edıyorum :) 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Benim fikrim

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-4-aylik-oyun-bilgisayari-monitor-dahil-kutu-fatura-garanti-mevct-923160500/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-gamin-bilgisayar-aciklama-dikkat-923097544/detay

o değilde bilgisayar fiyatları anasının gözü olmuş bunlar ne böyle

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

iyiymis de abi tamamen ikinci ele guvenemem ben ya :) elektronikte guvenemiyorum 2. ele 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Hocam bende 7500 e ikinci el aldim 4 aylik yoksa cok pahali 

24 inc acer monitor , 1660 super ekran karti , ryzen 5 3500x , klavye mouse , gamer kulaklik, iki tane gamer kol, 20 metre cat 6 kablo kutuly falan hepsi 8700 demisti 7500 e aldim hocam pazarlik alirken ama fiyatlar cok ucuk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Hocam bende 7500 e ikinci el aldim 4 aylik yoksa cok pahali 

24 inc acer monitor , 1660 super ekran karti , ryzen 5 3500x , klavye mouse , gamer kulaklik, iki tane gamer kol, 20 metre cat 6 kablo kutuly falan hepsi 8700 demisti 7500 e aldim hocam pazarlik alirken ama fiyatlar cok ucuk

elden ele alabilecek olsam dusunurum ama ilanlar genelde ankara-istanbul gibi yerlerde malum corona var bu donemde sikinti :) 

gtx1650li bi sistem kuruyorum monitorsuz 8k tutuyor :( 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Ekran kartlari cok ucuk fiyatta o yuzden alinmiyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

hocam mönitor varsa bütçeyği biraz daha artırman gerekiyot eskisi gibi artık bu fiyata güzel sistemler toplanamıyor malesef 

yok amk imzam
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

https://www.itopya.com/vok-target-amd-ryzen-5-3600-evga-geforce-gtx-1660-super-sc-ultra-gaming-6gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-geforce-espor-pc/ su alet guzele benziyor ama 9k eder mi emin olamadim yanina da 1.5k monitor koysan 10.5 oluyor cok para :( 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İkinci el 4gb bir ekran kartı alabilirsin fiyatı uygun olduğu sürece mining de sıkıntı olmaz. Mümkünse stress test yap yük altında blue screen falan veriyor mu bir de fanlar %100 olunca göz kontrolü yap dönüyorlar mı hâlâ diye :))

Termal macun falan atarsan fanlar sağlamsa bir de kartlara bios atılmamış veya orj biosa döndürülmüşse sıkıntı olmaz 

Ama bioslu / romlu / modlu ( üçü de aynı şey ) kart verirseler işletim sistemini bile açamayabilşrsşn

Belini doğrultunca da yeni ekran kartı alırsın temiz sıfır, 6-12 ay !çinde Eth mining durmaya yakın deli gibi satmaya çalışır herkes muhtemelen

noname tarafından 02/May/21 11:58 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

yeni alınıp satılığa konulmuş tr faturalı tam set cihazlara bak.

ben eski pc mi o şekilde satmıştım

6 aylık faturalı kulaklıgına mouse padıne kadar hepsini toptan vermiştim uyguna.

su na sıfır fiyatları mantıklı seviyelerde değil ne yazık ki :(

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 957 Toplam Mesaj: 10
pc sistem bilgisayar toplamapc