folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kurumsal Şirketlerde Bütçe Süreci

Kurumsal Şirketlerde Bütçe Süreci

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yaklaşık 2 ay önce kurumsal bir şirkette, bütçe raporlama sorumlusu olarak işe başladım.

Daha önce büyük bir bankada çalıştığım için ekip ve sistemler çok iyiydi. Burası 120 kişilik bir danışmanlık şirketi. Her şey benim üzerimden yürüyor.

Bütçe, bu bütçenin yönetimi ve raporlanması konusunda tek başıma çalışıyorum.

Özellikle BT ekibinin bütçesini takip etmekte çok sıkıntılar yaşanıyor. Beklenmedik talepler, yıl başında verilen taleplere uygun gitmeyen tutarlar ya da farklı ekipman ihtiyaçları vs. 

Çalıştığınız yerlerde bir bütçe, gider yönetimi gibi bir akış süreci var mı ? Süreç nasıl ilerliyor ? Farklı bir süreç izleyen şirketler varsa onların fikirlerine de açığım. Özetle tavsiyelerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

ben yardımcı olurum ama benim söyleyeceklerimi yaparsan muhtemelen işsiz kalırsın. bir kaç milyon dolar ciroyu bir arada gören vizyonsuz şirketler ben artık kurumsalım havasına girip boyundan büyük işlere girerler. bütçe bir şirkette zurnanın zırt dediği yerdir. yapması da zordur uygulaması da zordur. tek kişi ile zaten olmaz. tek kişi ile bütçecilik oynarsın. benim sana tavsiyem parana bak. zaten gireli 2 ay olmuş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocam deneyimin olmadan 120 kişlik ekibin senin üzerinden yürümesini nasıl sağlattın :/

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

hocam tam olarak neyin danışmanlığını veriyorsunuz merak ettim ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

hocam tam olarak neyin danışmanlığını veriyorsunuz merak ettim ?

Ben de çok merak ettim bunu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Selamlar,

Yaklaşık 2 ay önce kurumsal bir şirkette, bütçe raporlama sorumlusu olarak işe başladım.

Daha önce büyük bir bankada çalıştığım için ekip ve sistemler çok iyiydi. Burası 120 kişilik bir danışmanlık şirketi. Her şey benim üzerimden yürüyor.

Bütçe, bu bütçenin yönetimi ve raporlanması konusunda tek başıma çalışıyorum.

Özellikle BT ekibinin bütçesini takip etmekte çok sıkıntılar yaşanıyor. Beklenmedik talepler, yıl başında verilen taleplere uygun gitmeyen tutarlar ya da farklı ekipman ihtiyaçları vs. 

Çalıştığınız yerlerde bir bütçe, gider yönetimi gibi bir akış süreci var mı ? Süreç nasıl ilerliyor ? Farklı bir süreç izleyen şirketler varsa onların fikirlerine de açığım. Özetle tavsiyelerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

bunu bu ulkede hiç bir zaman tutturamazsin :D

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Şirket bir finansal danışmanlık & finansal yönetim şirketi arkadaşlar.

Deneyimim aslında var. Bir bankanın bütçe sürecini yönetiyorduk 7-8 kişilik bir ekip ile ancak kullandığımız yazılımlar ve entegrasyon çok güçlüydü, sorun yaşamıyorduk.

@xylgn_ amacım kimsenin bütçesini kısmak vs. aslında çok değil, şirket yeni sayılacak bir şirket olduğu için makul yürüyor süreçler zaten. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Şirket bir finansal danışmanlık & finansal yönetim şirketi arkadaşlar.

Deneyimim aslında var. Bir bankanın bütçe sürecini yönetiyorduk 7-8 kişilik bir ekip ile ancak kullandığımız yazılımlar ve entegrasyon çok güçlüydü, sorun yaşamıyorduk.

@xylgn_ amacım kimsenin bütçesini kısmak vs. aslında çok değil, şirket yeni sayılacak bir şirket olduğu için makul yürüyor süreçler zaten. 

başkan o zaman önceki çalıştığın yerdeki sistemleri ve entegrasyonları bu firmada kurman gerekiyor.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 824 Toplam Mesaj: 8
bütçe