Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Avea Puk Kodu
Tahribat.Com Forumları
Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
      Avea Puk Kodu
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 10 Mayis 2009 (Pazar) 01:28 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
sibyl


Kayıt : 11 Ocak 2009
Dişi Üye
 

Avea hatlı telefonumun kodunu yanlış girdik kilitlendi, şimdi sürekli puk kodu isteyip duruyor. Araştırdım avea sadece müşteri hizmetlerine ulaşınca bu konuda destek veriyormuş. Onu da yaptım aradım yani ve bir yıl kadar önce kendi adıma diye aldığım hattın hiç tanımadığım, hiç bilmediğim, adının baş harflerinin A. K. olduğunu öğrenebildiğim birisinin üstüne kayıtlı olduğunu öğrendim. Sevgili avea müşteri hizmetleri eğer beni tanıyorlarsa gidip satın aldığım yerden durumu düzeltmemi söylediler. Ben sıradan bir müşteriyim nereden tanısınlar diye düşünmeme rağmen bir umut hattı aldığım bayii ye gittim onların da taşındığını öğrendim. Diyeceksiniz ki nereye taşınmışsa oraya git derdini anlat, onu da denedim. Tarif edilen yerlerde bulamadım. 20 senedir yaşadığım şu memlekette salak gibi sağa sola bakınmaktan gına geldi.

Şimdi ben avea müşteri hizmetlerine ne desem ne anlatsam boşa gidiyor. Hatta, sanki birilerinin hattını çalmışım da gizlice puk kodunu kırıp kullanacakmışım ya da gizli bir  devlet sırrını ortaya çıkarmaya çalışır gibi muamele görüyorum. Telefona yeni kontür yükledim, bir de bir sürü bedava dakikam vardı ve kızımla iletişime geçebildiğim tek hattım da o. Ya sabır deyip yeni bir hat almak var ama avea sinirlerimi bozdu almam artık. Turkcel ya da telsim alacak olursam da iki hat almak zorunda kalıyorum, kontürlerim de güme gidiyor. Avea dan zengin olmadığım için de kontürlerimden ve dakikalarımdan vazgeçmiyorum. Ben kafayı yemeden önce bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevineceğim.


 
10 Mayis 2009 (Pazar) 02:14 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
tarzan


Kayıt : 30 Mart 2007
Ankara
Erkek Üye
 

https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=showPUK⟨=tr&pagemenu=bilgi.pukbilgisi

avea online işlemlerden puk kodu görebiliyosun fakat telefonunuza şifre isteyeceksiniz üyelik için.. bunun dışında bloke olduğunda buradaki puk kodu değişiyomu bilmem..

edit: hocam kafam bi milyon puk bilgisini alırsın böyle fakat o isim karışıklığı sanırım senin için önemli olan o konuda allah biliyo ben bişey bilmem :| (çok bildiğinden bi sormak gerek) ..


Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk 
10 Mayis 2009 (Pazar) 02:42 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
sibyl


Kayıt : 11 Ocak 2009
Dişi Üye
 
Üyelik için belirlenecek şifreyi cep telefonuna gönderiyor sanırım. Numara kayıtlı diyor ve numaramla mesaj yollayıp şifremi almam gerektiğini yazıyor. Ben telefonu açamıyorum ki mesaj yollayayım ya da bana yollanacak mesajı görüp onunla işlem yapayım.

 

[1]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : avea puk kodu Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 3 Mesaj Var.
Konu 2885 Sefer Gösterilmiş.