Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Il Genel Meclisi Üyeleri Ne Işe Yarar? Ne Yaparlar?
Tahribat.Com Forumları
Genel
      Il Genel Meclisi Üyeleri Ne Işe Yarar? Ne Yaparlar?
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 17 Haziran 2007 (Pazar) 18:58 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
untouchables


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 14 Haziran 2006
Erkek Üye
 
belediye meclis üyelerini anladıkta.il genel meclis üyeleri ne yapar? görevleri nedir? bilen varsa.paylaşalım.ona göre onlarla görüşürken görevlerinin ne oldukalrını bilelim.

You set up her pickle which you loved
untouchables, 1 Agustos 2007 (Çarsamba) 19:43 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: Siyaset halen yasak sitede. Daha evvelde Computerwolf ayni nedenle banlamis(7/23/2007 2:28:28 AM) sanirim kavrayamadi olayi , 3. kez ayni olayi yapmamasi icin kirilan su testisi misali sinirsiz.. 
17 Haziran 2007 (Pazar) 19:08 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
kaygusuz
(Tabela Fatihi)


Kayıt : 6 Nisan 2007
misak-i milli
Erkek Üye
 
bu seçimlerde o il meclis üyelerini seçeceğiz meclise  göndereceğiz ve mecliste o vekil ilini temsil edecek iline karşı vazifesini görevini vs yardım gibi şeyler başka il genel meclis üyesi nasıl oluyor anlamadım o sanırım büyükşehir belediyesindeki vekil içinden olanlardır ben böyle biliyorum

Bir cumhurbaşkanı çıkıyor asgari ücreti 1500 lira yapıcaklarmış diye haykırıyor ve 1000 lira asgari ücret alan veya onu bile alamayan kalabalıkda yuhhh diye bağırıyor, bu ülke benim ülkem ve bu kişilerle aynı havayı tenefüs ediyoruz. 
17 Haziran 2007 (Pazar) 19:16 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
mugato


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 22 Ocak 2004
Erkek Üye
 

onların da bi meclisi varmış.

aynıı tbmm gibi (yani eh...)

karar falan alıyolarmış.

arada sert tartışmalar çıkıyomuş.

hatta bazen tbmm'de olduğu gibi meclise girmeme kararı falan alınıyomuş protesto amaçlı.

bi konular konuşulup karara bağlanıyomuş.

siyasi rant sahasıymış 

 

falan filan... mugato, 22 Mart 2008 (Cumartesi) 15:45 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: Bu tip adamlarin Tariqata zerre kadar faydasi olmadigi gibi kulli zararlari vardir...herkes rengini belli edecekse bizde belli ederiz. 
17 Haziran 2007 (Pazar) 21:17 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
oRJiNaL


Kayıt : 15 Haziran 2006
Erkek Üye
 

Kısa bir araamdan sonra il genel meclisinin görevlerini ve yetkilerini buldum buyur burdan bakabilirsin.

ama eminim sen de arasaydın bulabilirdin.!

İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri;

Stratejik plan ile yatırım ve çalışma programlarını, il özel idaresi faaliyetlerini ve personelinin performans ölçütlerini görüşmek ve karara bağlamak, bütçe ve kesin hesabı kabul etmek, bütçede kurumsal kodlama yapılan birimler ile fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasında aktarma yapmak, İl çevre düzeni plânı ile belediye sınırları dışındaki alanların imar plânlarını görüşmek ve karara bağlamak, borçlanmaya karar vermek, bütçe içi işletmeler ile Türk Ticaret Kanununa tâbi ortaklıklar kurulmasına veya bu ortaklıklardan ayrılmaya, sermaye artışına ve gayrimenkul yatırım ortaklığı kurulmasına karar vermek,taşınmaz mal alımına, satımına, trampa edilmesine, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesine veya tahsisli bir taşınmazın akar haline getirilmesine izin; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi yirmi beş yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynî hak tesisine karar vermek, şartlı bağışları kabul etmek, vergi, resim ve harç dışında kalan miktarı beş milyardan yirmi beş milyar Türk Lirasına kadar ihtilaf konusu olan Özel İdare alacaklarının anlaşma ile tasfiyesine karar vermek, İl Özel İdaresi adına imtiyaz verilmesine ve İl Özel İdaresi yatırımlarının yap-işlet veya yap-işlet-devret modeli ile yapılmasına, İl Özel İdaresine ait şirket, işletme ve iştiraklerin özelleştirilmesine karar vermek, Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üyelerini seçmek, İl Özel İdaresi tarafından çıkarılacak yönetmelikleri kabul etmek, norm kadro çerçevesinde İl Özel İdaresinin ve bağlı kuruluşlarının kadrolarının ihdas, iptal ve değiştirilmesine karar vermek, yurt içindeki ve yurt dışındaki mahallî idareler ve mahallî idare birlikleriyle karşılıklı işbirliği yapılmasına karar vermek, diğer mahallî idarelerle birlik kurulmasına, kurulmuş birliklere katılmaya veya ayrılmaya karar vermek, İl Özel İdaresine kanunlarla verilen görev ve hizmetler dışında kalan ve ilgililerin isteğine bağlı hizmetler için uygulanacak ücret tarifesini belirlemektir.

 (Bu arada parti encümeni de seçimlerde sandık başında bulunur ve onları kontrol eder. Ben hep merak etmişimdir öle gereksiz bilgi olarak yazim dedim.(


Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek. 
17 Haziran 2007 (Pazar) 21:54 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
baron_27


Kayıt : 23 Agustos 2005
yirmikarakteryetmez.
Erkek Üye
 

iktidar partinin il içindeki delegelerden oluşan meclisi gibi bişey, genelde delegeler g*tü kalkmış olduklarından o ilde yaptıramayacakları iş yok sanırlar. devlet dairelerine geldiklerinde ben il genel meclis üyesiyim deyince işinin yapılacağını bilen tiplerdir. arabalarına bile asıyorlar. polisler korksun,parkomatlar park parası yazmasın diye.diğer görevleri torpille adam sokmak, olmayacak bi işi parti gücüyle yaptırmak vs. vs. devletin kaynakları kendilerinin sanki.


///______________ 
17 Haziran 2007 (Pazar) 21:55 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
Martech


Kayıt : 9 Mart 2007
incity
Erkek Üye
 

Ne Yapıp Ne Etsinler Şu İnterneti Ucuzlatıp Hızı Artırsınlar..)) Amkoyin nedir bu ya en fzla parayı verıyoz en yvas netı kullanıoz sokayım boyle ınternetın ısıne elımız kolumuz baglı gıbı baska bır caremızde yok:( telekoma rakip cıksın aq ınadına ona gecıcem:DDDDDD


 

[1]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : il genel meclisi üyeleri ne işe yarar? ne yaparlar? Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 6 Mesaj Var.
Konu 4870 Sefer Gösterilmiş.