Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Lazerli Çakmak Ve Radar Dedektörü
Tahribat.Com Forumları
Elektronik / Mobil Cihazlar
      Lazerli Çakmak Ve Radar Dedektörü
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 20 Temmuz 2007 (Cuma) 02:01 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
untouchables


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 14 Haziran 2006
Erkek Üye
 

    bir kaç sene öncesi gazetenin köşesinde lazerli çakmaktan söz ediyordu.yani lazer ışınıyla sigara yakmak için.ülkeye girişi yasak filan deniyordu.türkçe arama motorlarında bulamadım.bu konu kafama takıldı.( aracın dışından içindeki koltuğu delmesinden bahsediliyordu) .mesela dvd yazıcının lazerini dışarıya çıkarsak sigara yakarmı deneyen varmı?

    birde polis radarını tespit eden cihaz nerde satılıyorsa bilen varsa memnun olurum.ceza yemekten bıktım.bazı yolların hakkıda 150-200 YANİ.


You set up her pickle which you loved
untouchables, 1 Agustos 2007 (Çarsamba) 19:43 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: Siyaset halen yasak sitede. Daha evvelde Computerwolf ayni nedenle banlamis(7/23/2007 2:28:28 AM) sanirim kavrayamadi olayi , 3. kez ayni olayi yapmamasi icin kirilan su testisi misali sinirsiz.. 
20 Temmuz 2007 (Cuma) 02:10 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
Mc_cO_By


Kayıt : 30 Nisan 2006
Smyrna
Erkek Üye
 
Hocam diğer bahsettiklerini bilmiyorum ama cd dvd yazıcı vb. lazerli cihazlar bildiğim kadarıyla radyasyon yayıyor. Tehlike boyutu nedir onu bilmiyorum tabi. Bir de normal çakmağın cılkı mı çıktı niye fantazi arayışındasın:D

 
20 Temmuz 2007 (Cuma) 02:54 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
DataDiver


Kayıt : 16 Temmuz 2005
İstanbul
Erkek Üye
 

bahsettiğin greenlaser ,1 milyonculardaki kırmızı lazer boyutundaki green laser ondan 50 kat güçlüdür...

http://www.youtube.com/watch?v=vRQWAu8GFyc&mode=related&search

Edit: radar mevuzsu da şöle eğer 150-200 bastığın yolda bir şehirler arası otobüs tahminen 80 ile gidisoa hemen sende yavaşala çünkü onlar adım adım nerde radar var bilir. ha bazen radar yeni yer deişmiş yada çok iyi kamufle edilmiş olabilr ozmn yedin cezayı..


 
11 Kasim 2008 (Sali) 23:25 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
FiReRinG


Kayıt : 28 Aralik 2003
Erkek Üye
 
www.radarci.com  gir oradar var :D

 
14 Kasim 2008 (Cuma) 20:38 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
ricin


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 16 Mayis 2007
MuğLa-Tekirdağ
Erkek Üye
 

arkdaşlarında dediği gibi dvd writer lazerleriyle yapılır...onunu dışında hazır lazerler var çok pahalı şahsen ben o parayı verdikten sonar poşetinden dahi çıkartamam ama bilmem sen çakmak olarak kullanırmısın_?

 

bunun dışında 3310 pilleriyle elektrikli çakmak yapabilirsiniz...çok pratik ama enmiyetli bir piçimde yapmanız lazım cebinizde aktif olursa cep tutuşabilir hatta pil patlarsa derin yaralar alabilirsiniz...kolay gelsin...

 

radara gelince akustik sensörler var onların sensörlerinden kullarnak yapaiblirisin ama ileri derecede elektronik bilginiin olması gerek nette ufak tefek devreler var aslında ama onlarında pcb çizerken bile çok zorlanırsın çünki bu tarz devrelerde tasarım zor ve zahmetli bir iştir kafana göre pcb tasarlayamazsın....bunun dışında basit bişey istersen ultra sonic alıcı verici modüller var robotlarda cisim algılamada kullanıyor amatör elektronik çiler bilir onlardan alarak belki yapabilirsin ama çok randımanlı bişey olmaz diye düşünüyorum...onun yerine en orjinal fikir olarak bazı model araç teyiplerinde bu tarz radarları algılamak için özel bir kısım var eğer bu devre modül şeklinde ise bu modülü söküp micro işlemci ile güzel bir devre yaparak radarları algılatabilirsin ama araç teybinin diğer özellikleri ile tümleşik bir pcb de yer alıyorsa işine yaramaz ancak sensör tarzı ve entegre tarzında bişeyler varsa onları değerlendirebilirsin....işin birazda şansa kalmış gibi duruyor....kolay gelsin...

 

 


üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
ricin, 11 Agustos 2013 (Pazar) 11:30 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: hem yardim istemisin hem her postunda küfür var hem de insanlari asagilamisin. cayir mi burası? istersen avrupa insan haklarina basvurabilirsin.. 

[1]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : lazerli çakmak ve radar dedektörü Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 5 Mesaj Var.
Konu 2859 Sefer Gösterilmiş.