Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı
Tahribat.Com Forumları
Genel
      Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 10 Agustos 2012 (Cuma) 12:14 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
sahinka


Kayıt : 4 Mayis 2012
Şahink.
Erkek Üye
 

beyler askerliğini yapmış olanlar askerde olanlar bilir nasıl bi yerdir abim gitcek kısa dönem jandarma olarak acemi birliği buraya çıktı internetten baktım kısadönemleri orda devam ediyolarmış aslı astarı varmıdır 


imza 
10 Agustos 2012 (Cuma) 12:17 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
Korzi


Kayıt : 24 Eylül 2009
Erkek Üye
 

valla hocam allah kolaylık versin kırkağaç ile yeni foça bitik yani biraz zorlanıcak oralarda :)


Dilimizi Turche leştirmeyelim. A,B,C,Ç,D,E,F,G,Ğ,H,I,İ,J,K,L,M,N,O,Ö,P,R,S,Ş,T,U,Ü,V,Y,Z Göründüğü gibi alfabemiz de w,q,x yok! BBM PİN : 766ADBAE  
10 Agustos 2012 (Cuma) 12:20 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
DJ_Alper
(Sigortacı)


Kayıt : 3 Ocak 2006
manisa
Erkek Üye
 

Ateş seni çağırıyo..!


djalper.net/ticket Soru ve sorunlarınız için yeniden aktif 
10 Agustos 2012 (Cuma) 12:30 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
streetw1se


Kayıt : 22 Eylül 2007
Erkek Üye
 

kısa donemleri naparlar bilmiyorum ama uzun dönemleri seviyorlar :)) foça = kırkagac


 
10 Agustos 2012 (Cuma) 12:44 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
Korzi


Kayıt : 24 Eylül 2009
Erkek Üye
 
streetw1se bunu yazdı

kısa donemleri naparlar bilmiyorum ama uzun dönemleri seviyorlar :)) foça = kırkagac

hea hacı seviyorlar valla eğitim alanlarında süründürmeler ne bileyim şu bile yok :S


Dilimizi Turche leştirmeyelim. A,B,C,Ç,D,E,F,G,Ğ,H,I,İ,J,K,L,M,N,O,Ö,P,R,S,Ş,T,U,Ü,V,Y,Z Göründüğü gibi alfabemiz de w,q,x yok! BBM PİN : 766ADBAE  
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:04 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
rappermcs


Kayıt : 4 Ekim 2002
istanbul
Erkek Üye
 

hocam hayırlısıyla görevini yerine getir ve gel. Merak etmeyin halen bu ülkede Mehmet Ali ÇELEBİ gibi komutanlar var. Sizler de üzerinize düşeni yapın. Aşağıdaki yazı öyle yıllar öncesinden eskilerden kalma bir yazı değil. tamamen günümüzü anlatıyor. Bu yazıyı okuyup da bu vatanın evladı olan hiç kimse hiç bir kahpeden korkmaz.

 

 

Mehmet Ali Çelebi23 Temmuz 1984'te doğdu.

Baba Muharrem Çelebi banka veznedarı.
Anne Rukiye Çelebi gardiyan.
Annesi Amasya Cezaevi'nde görevliydi ve oğlunu bırakacak kimsesi olmadığı için onu her gün hapishaneye götürdü. Mehmet Ali Çelebi cezaevinin maskotu oldu, gardiyanlar ve mahkumlar tarafından büyütüldü. Cezaevi ile, koğuşlar ile tanışması yeni değildi yani.
1990 yılında Amasya Atatürk İlkokulu'nda öğrenime başladı. Okulu birincilikle bitirdi. 1995-1999 yıllarında sınavla kazandığı Amasya Anadolu Lisesi ortaokul bölümünü de birincilikle bitirdi.
Tüm diğer sınavları da kazanmasına rağmen, ağabeyi Volkan'ın Askeri Lise'de  okumasının etkisiyle 1999 yılında kendi isteğiyle Maltepe Askeri Lisesi'ni seçti. (Ağabeyi 2001 yılında felsefeye yönelik aşırı ilgisi nedeniyle Hava Harp Okulu'ndan kendi isteğiyle ayrıldı.)
Mehmet Ali Çelebi 2003 yılında Askeri Liseyi de birincilikle bitirdi ve dönemin Ege Ordu Komutanı Orgeneral (ve bugünün Ergenekon sanığı) Hurşit Tolon'dan diplomasını aldı.
Kura ile karacı olduğu belirlendikten sonra 2003 yılında Kara Harp Okulu'nda  eğitim ve öğretim hayatına başladı.
2007 yılında okulu birincilikle bitirdiği için diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'tan aldı ve o fotoğraf karesi sonradan çok kullanılacak tarihi bir kare oldu. Öğrenim boyunca bütün notları 10 üzerinden 10 oldu.
2007 yılında helikopter pilotu olmayı tercih etti; bunun için, dünyanın en zor kursu tabir edilen bir senelik "helikopter pilotluğu" eğitimini
birincilikle bitirdi.
Peki, bu çok başarılı Teğmen Çelebi okul dışında nasıl biriydi?
Tatlı-sert bir mizacı vardı. Sakin ve gururluydu.
Doğruluğu ve onuru her şeyin üstünde tutuyordu. Mücadeleciydi.
Harp Okulu öğrenciliği döneminde arkadaşlarına, final sınavları öncesinde  bir hoca gibi 50-60 kişilik gruplar halinde ders anlatması ve onların bu dersleri izlemesi sonucu sınavları geçmesi bir efsane şeklinde hep kulaktan kulağa anlatıldı.
Tarihe meraklıydı. Başucunda her zaman Nutuk vardı.
.........
 
("Nutuk'u arkadaşlarına ve onların akrabalarına okumalarını salık vermesi", savcılığın
iddianamesinde altı çizili ve büyük harflerle yazılarak suç unsuru sayıldı ! Savcı ile Teğmen Çelebi arasında, bu konuda tartışma yaşandı)
Kitap kurduydu. Öyle ki, 2.5 yıllık cezaevi hayatında 500 kitap okudu.
Felsefeye düşkündü. Bunun bir nedeni de ağabeyi Volkan'ın felsefe öğrenimi görmesiydi. Herakleitos'un Fragmanlar'ını, Apuleius'un Başkalaşımları'nı, Platon'un Devlet'ini ve Diyaloglar'ını, Aristoteles'in Nikomakhos'un Etik ve Retorik'ini, Epiktetos'un Söylevleri'ni, Boethius'un Felsefenin Tesellisi'ni, Seneca'nın Tanrısal Öngörüsü'nü, Descartes'ın Meditasyonlar'ını, Spinoza'nın Etika'sını, Erasmus'un Deliliğe Övgü'sünü, Thomas Hobbes'un Leviathan'ını, Francic Bacon'un Denemeleri'ni, Mevlana'nın Mesnevisi'ni çok sevdi.
Şiir seviyordu. Şair olarak Fazıl Hüsnü Dağlarca'yı, Nazım Hikmet'i, Yunus Emre'yi, Orhan Veli'yi beğeniyordu.
Futbol lisansı da olan Teğmen Çelebi okul takımının başarılı futbolcularından biriydi. Küçüklüğünden itibaren koyu bir Beşiktaşlı ve
Amasyaspor'luydu.
Sualtı dalgıçlık kursiyerliğini de tutuklanmadan kısa bir süre önce birincilikle bitirmişti.

Teğmen...

O kadar zayıf, o denli narin görünüyordu ki, sanki tutmaya kalksanız kırılacak gibiydi. Tam 30 aydır Silivri'deydi. Tutuklanmasından 29 ay sonra, cep telefonuna emniyet müdürlüğünde birileri tarafından "yanlışlıkla !" 139 terör örgütü üyesinin telefon numaralarının yüklendiği yine bizzat emniyet tarafından itiraf edilmişti... Ama o hâlâ tutukluydu!.. Kara Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi, 18 Şubat Cuma günü Silivri
Mahkemesi'nde söz istedi, kürsüye geldi.
O narin, o tutmaya kalksanız kırılıverecekmiş hissi veren gencecik adam,  başına örülmeye çalışılan "dijital pusu"yu tek tek, belgeleriyle anlattıktan sonra konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
11 Şubat 2011 saat 20.45'te düşmanın sinsi savaş silahı olan bazı TV kanallarından, "mahkeme kapılarının komutanlarımın üzerine kilitlendiğini" duydum ve üzüntüyle izledim. Hakaret olarak kabul ediyorum..
Sebep, kaçma şüphesi... Siz, Mustafa Kemal'in askerlerinin cepheden kaçtığını gördünüz mü? Komutanlarım sınırları açsanız, çekip gitmezler. Onları Hizbullahçı mı zannettiniz ?
Buradan Türk Milletine, Genelkurmay Başkanı nezdinde tüm komutanlarıma ve silah arkadaşlarıma sesleniyorum: İçiniz rahat olsun. Biliyoruz ki, bu bir savaştır. Savaşta asker yaralanır, asker esir düşer, asker ölür. Bunların bilincindeyiz. Biz Türk subayıyız. Bizim için hak yok, vazife vardır. Merak etmeyiniz, burası bize zindan değil Çiğiltepe'dir.. Onuru karşısında yaşamını hakir gören Albay Reşat Çiğiltepe'nin vazife anlayışıyla buradayız. Mustafa Kemal'in, "Size ölmeyi emrediyorum!" emri, bizler için halen geçerlidir. Sonsuza kadar da geçerli olacaktır.
Endişe duymayınız, Teğmen Çelebi'yi geçemeyenler onu yetiştiren komutanlarına ne yapabilir ki... Cephede bir Mehmet vardı, şimdi 150 Mehmet var. Cephe şimdi daha da güçlü. Bu şartlarda sizden tahliye talep etmem, benim için vatana ihanetle eşdeğerdir. Mevzubahis vatansa bundan gayrı kalan her şey teferruattır. Şimdi kapıları kapatın ! Yüzümüzü ışığa doğru uzatacağız…
Giyotin inecek.. Tekrar uzatacağız…
İnecek... Uzatacağız…
Gün gelecek, giyotin kesemeyecek: Kazanacağız!"...
Mahkeme arasında, az önce sanık kürsüsünde o "dev konuşmayı" yapan gencecik teğmenin bana doğru geldiğini gördüm. Saygıyla uzattı elini, "doğruları yazdığınız için minnettarız..." diye başladı. Boğazımın düğümlendiğini hissettim, elimi kaldırıp sözünü kestim ve yalnızca o üç sözcüğü söyledim:
- Vatan size minnettardır.

Ümit Zileli


Türk olan ve kendini Türk olarak hisseden herkesin 3 Mayis Türkçülük Günü kutlu olsun! 
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:06 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
sahinka


Kayıt : 4 Mayis 2012
Şahink.
Erkek Üye
 

usta birliğide yazıyomuş aynı yermiş,  aynısı olunca anlayamadım açıkcası tedirğin olduk %90 doğu , güneydoğuya gidiyo gitmesi problem değil ama biliyosunuz bu aralar olaylar eksik olmuyo allah hepsinin yardımcısı olsun 

10 Agustos 2012 (Cuma) Saat: 13:07 tarihinde sahinka tarafından düzenlenmiştir.

imza 
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:19 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
BeYaZZZ


Kayıt : 7 Temmuz 2010
45
Erkek Üye
 

çok yakınım ben oraya kardeşim allah kolaylık versin yılbaşının ertesi günü kar yağmıştı adamları sadece boxserlarla koşturuyorlardı o soğukta bide orda askeriyenhin hemen dibinde acemi siken tepesi var bakar bakar anarsın beni ne diyim :)


THE BeYaZ 
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:43 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
SpermMan


Kayıt : 12 Haziran 2007
Bodrum
Erkek Üye
 

ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D


www.yunusbassahan.com 
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:47 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
sahinka


Kayıt : 4 Mayis 2012
Şahink.
Erkek Üye
 
SpermMan bunu yazdı

ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D

yok hocam ben değil kardeşim gidiyo kısa dönem jandarma çok zorlamazlar heralde  jandarmadan komandoya atıyolarsa sıkıntı var ama :D


imza 
10 Agustos 2012 (Cuma) 13:47 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
Peroksit


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 20 Eylül 2003
Erkek Üye
 
SpermMan bunu yazdı

ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D

Peki hocam gözlük kullanan bir kişi komando olabiliyormu ?


http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
Peroksit, 14 Haziran 2013 (Cuma) 09:42 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: Tamam 

[1] [2] [3]   [»] [»»]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : manisa kırkağaç 6. jandarma komando eğitim alayı Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 22 Mesaj Var.
Konu 9383 Sefer Gösterilmiş.