Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Saç Güçlendirme Için Neler Yapılmalı !
Tahribat.Com Forumları
Genel
      Saç Güçlendirme Için Neler Yapılmalı !
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 11 Mayis 2006 (Persembe) 13:54 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
ertan


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 21 Temmuz 2005
Erkek Üye
 
Artık saçlarımız dökülüyor,ayrıca sağlıksız ve çok ince.Maalesef bunun büyük nedeni jöle kullanımı.Elime bir yazı geçti onu sizinle paylaşmak istedim.Ayrıca bana tavsiye edeceğiniz öneriler var mı? 25 yaşına geldiğimizde tamamen kel kalmayalım :)

====================================================================

Erkekler de kendine bakar!

Sadece kızların bakım kürleri ya da güzellik maskeleri hazırlayıp, kendilerine baktığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Çünkü erkekler de bu tip konularda zaman zaman sorunlar yaşayabiliyor.

Özellikle saç konusunda kızlardan daha fazla problemleriniz olduğu bir gerçek! Genç yaşta saçlarının dökülmesini istemiyor ve kel kalmaktan korkuyorsan, tüyoları takip et!

1. Saçların seyrek ya da ince telli ise, kesinlikle jöle kullanmaktan vazgeçmelisin. Saç köklerini yıpratan jöle ve bu tarz sertleştiriciler saçların dökülme sürecini hızlandırıyor. Jöle yerine uçucu saç spreyi ya da buzdolabındaki limonlardan yararlanabilirsin. Limon, saç tellerini güçlendirme ve koruma özelliğine de sahip.

2. Şampuan seçimine çok dikkat etmelisin. Saç tipini öğrendikten sonra, sana uygun şampuanları kullanabilirsin. Saçların ince telli ise, kalın telli saçlar için uygun olan bir şampuan kullandığın takdirde, saçlarının ömrünü kısaltmış olursun.

3. Kepek sorunu yaşıyorsan, düzenli olarak kepeklenmeyi önleyici şampuanlardan kullanmalısın. Kepeklenmenin başlıca sebebi olarak çok sık şampuan çeşidi değiştirmek gösterilebilir.

4. Saçını düzenli olarak kestirmeyi alışkanlık haline getirmelisin.

5. Saçının parlak ve bakımlı görünmesi için, saçını gün aşırı yıkamayı alışkanlık haline getirmelisin.

6. Duş sırasında iki kez şampuan ve ardından da bir kez saç kremi kullanman, saçına iyi gelecektir. Durulamanın son aşamasında ise soğuk su kullanman, saç tellerini kuvvetlendirecektir.
====================================================================

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
ertan, 19 Temmuz 2008 (Cumartesi) 23:41 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: Senin işin fazla uzadı hocam selametle... 
11 Mayis 2006 (Persembe) 14:21 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
noel_baba


Kayıt : 2 Ocak 2006
Ha szekterr bee...
Erkek Üye
 
hojam bunlara ekstra katabileceğim bişi yoq ama şu gerçekki saçları gün aşırı yıkamak gerekiyoo.. ve bilinç altımdan bi yerlerden daha yeni çıkagelen bi bilgiye göre saçları sıcak yada çokk sıcak :D suyla yıkamak yada durulamakta çoğu kişi için kepeklenmeye yol açıyor...

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :) 
11 Mayis 2006 (Persembe) 14:22 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
TugrulBaba


Uzaklaştırılmış Üye
Kayıt : 19 Nisan 2003
Arz-ı Şerif
Erkek Üye
 
gerek yok o kadarına jole kullanma şampuan yerinede antep yapımı zeytınyaglı kalıp sabun kullan temız gez sacların dokulurse gel yanıma. Irsi oldugunu soyler gerı yollarım senı..

tahribat.com/murid/tugrulbaba
TugrulBaba, 2 Ocak 2009 (Cuma) 09:18 tarihinde Türkiye AB'ye girene kadar uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma Sebebi: http://www.tahribat.com/rulelist.asp?rulecat=1&id=16 Kuralına Aykırı Davranış... 

[1]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : Saç güçlendirme için neler yapılmalı ! Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 3 Mesaj Var.
Konu 8487 Sefer Gösterilmiş.