Giriş Yap Kayıt ol Online Üyeler Aktif Konular Arama Üyeler Forum Kuralları
Tahribat.Com | Sütbank - İmga Süt Duyan Bilen, Fikri Olan? - Yatırım Fırsatı?-
Tahribat.Com Forumları
İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
      Sütbank - İmga Süt Duyan Bilen, Fikri Olan? - Yatırım Fırsatı?-
Bu Bölümde yeni konu açmak için tıklayınız. Konuyu cevaplamak için tıklayınız.
Konu 9 Subat 2010 (Sali) 16:43 tarihinde açıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
UmutxTR


Kayıt : 29 Mayis 2007
Ankara
Erkek Üye
 

Arkadaşlar bir haber sitesinden aldım aşağıdaki yazıyı, fakat şöyle bir olay var yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ben bu adamları ve geçen haftasonu 3 arkadaş kalktık ereğli ilçesi zengen kasabasında bulunan imga süt çiftliğine gittik, çifliği gezdik, örnek sözleşmeyi inceledik, açıkçası aklımdaki bir çok soru işaretini giderdim. Fakat bu adamlar kimdir nedir? sözlerinin eri midir? sonra katakulleye gelmeyelim? bu bahsi geçen olayı duyan bilen, katılan, tanıdığı katılan para alan var mıdır? firmayı bilen duyan güvenilirliği konusunda bir kaç cümle kurabilecek olan var mı? özellikle Niğde/bor, konya/ereğli/zengen bölgesinde ikamet eden arkadaşlarımız konuyu benim için araştırırlarsa çok mutlu olurum, Tarım ve köy işleri bakanlığı, il tarım müdürlüğünde filan tanıdığı olupta firmayı soruşturabilecek arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. Eğer güvenilir bir firma çıkarsa araştırmalarımızın sonucunda; mutlaka katılmanızı isterim.

Mersin merkezli bir firmanın Konyada kurduğu çiftlikte, bedeli karşılığında inek satın alanlar, hem maddi kazanç sağlıyor hem de şehir yaşamında imkan bulamadığı çiftlik hayvanlarını yetiştirme özlemlerini gideriyor. Tanesi 3 bin 500 liraya satın alınabilen her bir inek, sahibine ayda ortalama 180 kilogram süt tutarında kazanç sağlıyor.

ÇEDAŞ olarak elektrik sektöründe faaliyetlerini sürdürürken, büyüme hedefleri doğrultusunda, yeni ve karlı bir sektöre yatırım yapma kararı aldıklarını anlatan İmga Et ve Süt Ürünleri Hayvancılığı A.Ş yönetim kurulu başkanı Mahmut Eker, yaptıkları araştırmalar neticesinde, süt hayvancılığı işletmesine yapılacak ciddi yatırımın büyüme hedeflerini olumlu yönde etkileyeceğine karar verdiklerini ifade etti.
 
Yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonucunda coğrafi yapı, iklim ve lojistik açıdan avantajları göz önüne alarak Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Zengen kasabasında 2 bin baş hayvan kapasiteli, toplam 150 dönüm üzerine tesis inşa ettiklerini vurgulayan Eker, şöyle devam etti: "Böylelikle vatandaşlarımızın birikimlerini hızlı ve yüksek kazançlı yatırıma dönüştürebileceği bir çeşit ’sütbank’ diyebileceğimiz havuz sistemini hayata geçirdik. Ülkemizdeki hemen her insan doğaya dönüş özlemiyle böyle bir işin hayalini kuruyor ve bunun manevi tatminini yaşamak istiyor. Sisteme katılan vatandaşlar, yatırımlarından hak ettiği değerde hızlı ve yüksek kazanç elde ederken, sunduğumuz imkanlarla da manevi anlamda özel bir dünyaya adım atıyor. Katılımcılar, aileleriyle ziyaret edebilecekleri işletmemizde, bir yandan çocuklarıyla benzersiz deneyim yaşarken, diğer yandan yatırımlarının gelire dönüşmesini bütün aşamalarıyla bizzat görebiliyor."
 
SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
 
Eker, süt ineği alımlarının işletme tarafından yapıldığını, işletmedeki ve yeni alınacak hayvanların tamamının Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı, soy kütüğü belli sertifikalı cins hayvanlar olduğunu söyledi.İstenilen sayıda 5 aylık gebe inek alımı gerçekleştirerek sisteme katılınabileceğini belirten Eker, "İşletmemize alınan hayvanlardan ilk 4 ay gebelik nedeniyle süt alınamadığı için ancak 4 ayın sonunda hayvan başına aylık sabit 180 kilogram süt üzerinden düzenli olarak süt bedeli ödeniyor" diye konuştu.
 
Katılımcının sadece günümüz fiyatlarına göre hayvan başı 3 bin 500 lira olan hayvan bedelini ödeyeceğini bildiren Eker, şöyle konuştu:"Katılımcı hiçbir risk ve olumsuz faktörden etkilenmiyor ve hayvanların sigortası işletmemiz tarafından yapılıyor. Zaten ilgili kanun gereği sigorta primlerinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanıyor. Doğacak yavrular ise işletmenin tasarrufunda olurken, kamu kurumlarından alınabilecek teşvik veya desteklemeler de işletme sermayesine ekleniyor. Sözleşme boyunca hayvan sayısı başına sabit 180 kilogram süt, ödemenin yapılacağı ayın süt litre fiyatı ile çarpılarak belirleniyor. Bu miktar sözleşme boyunca sabit olup, düşüş ya da artış söz konusu olmayacak. Alınacak gebe hayvan, 4 ay süt vermeyeceği için 36 aylık yapılacak sözleşmenin 32 ayı boyunca bu ödeme yapılacak."
 
Vatandaşların istediği sayıda hayvan alabileceğini, 100 baş ve üzeri hayvan ile yapılan katılımlarda yatırımcıların isterlerse çiftliğe temsilci bırakabileceklerini vurgulayan Eker, sözleşme bitiminde isteyen katılımcıya hayvanın kendisi ya da geçen sürenin enflasyon farkı ilave edilerek hayvanın bedelinin verileceğini kaydetti.Uygulamanın yaklaşık 2,5 aydır sürdüğüne işaret eden Eker, ayrıca katılımcılara kendilerine verilecek şifre ile çiftlikte yapılan her türlü işlemi 24 saat boyunca canlı olarak izleme imkanı sunduklarını da sözlerine ekledi.


Tbt Haftanın Sözü Robinson_Crusoe; Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.  
9 Subat 2010 (Sali) 16:51 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
UmutxTR


Kayıt : 29 Mayis 2007
Ankara
Erkek Üye
 
Arkadaşlar yazı biraz eski olabilir, şu an bir inek 4,000 TL. Özetle sisteme 3 inekle girdiniz, yani 12,000 tl ile.. aylık bu işten alacağınız para= 600 TL. oluyor..

Tbt Haftanın Sözü Robinson_Crusoe; Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.  
9 Subat 2010 (Sali) 18:02 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
noname


Kayıt : 23 Agustos 2005
kızlar salak..
Erkek Üye
 

sabit mi bu fiyat , ineklere biz mi gidip bakıyoruz her gün yoksa topluca hallediyorlar mı , diyelim ki 100bin liralık inek aldık ayda 5bin lira getirisi olacak

aradan çaktırmadan 5-10 tanesini kestiler yediler. hastalandı öldü dediler , ne olacak ? 

kafamı kurcalayan soru bu oldu..


...said addicted. 
9 Subat 2010 (Sali) 18:17 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
BRK35


Kayıt : 1 Eylül 2007
Erkek Üye
 

Karlı iş..


Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem! 
9 Subat 2010 (Sali) 18:29 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
UmutxTR


Kayıt : 29 Mayis 2007
Ankara
Erkek Üye
 
Hocam çiftliği gidip görseniz böyle soruların hepsi yok olur emin olun. Adamların öyle kesme yeme gibi durumları yok, size şifre veriyolar net üzerinden 24 saat çiftliğin bütün bölümlerini izleyebiliyorsunuz. Bunun haricinde sözleşmede diyor zaten, katılımcı hiçbir olumsuz durum ve riskten etkilenmeyecektir diye madde var. Zaten inekler firma tarafından sigortalanıyor, inek ölsede hastalıklı çıksada katılımcı bundan etkilenmiyor. Ve katılımcı para vermekten başka birşey yapmıyor. ayrıca 100.000 tl gibi büyük miktarda inek alanlar çiftliğe temsilci de bırakabiliyorlar..

Tbt Haftanın Sözü Robinson_Crusoe; Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.  
9 Subat 2010 (Sali) 19:21 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
recobaba


Kayıt : 1 Nisan 2007
Antitop
Erkek Üye
 

- bir inek ortalama günde 30 lt süt verir, buda ayda 900 lt. yapar.

- adamlar 180 lt.ye 200 tl ödüyorlar ise buda sütün kilosu 1,1tl demek oluyor.

- 900*1,1=1000tl yapıyor inek başına

Adamların geliri

-inek başına ayda 1000 tl.

-ineğinizin buzası

-devletin teşvik prim ve yardımları (sigortanın bile yarısını ödüyor)

Giderleri

İşçi masrafı 20 ineğe 1 adam düşse en fazla 800 tl verse sigorta bilem ne 1000  tl ye mal olsa

ot saman veteriner elektrik su vs. 5000 olsa

 

20*1000=20000 alır, inek sahiplerine 20*200=4000 verir. 20000-4000-10000=15.0000 hadi 5000 de ineklerin ot saman veteriner ilaç elektrik suya gitsin.

valla adamlar iyi düşünmüş alan memnun satan daha memnun :)


Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:) 
9 Subat 2010 (Sali) 19:26 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
NmC


Kayıt : 23 Kasim 2008
(Cahil AKPli)
Erkek Üye
 

Hocam dini inancın nedir bilmiyorum da, eğer müslüman'san uyarayım :)

Ortada para kaybı gibi birşey söz konusu değil ise faizden farkı yok bu durumun, dolayısı ile haram oluyor :)


There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont... 
9 Subat 2010 (Sali) 19:31 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
recobaba


Kayıt : 1 Nisan 2007
Antitop
Erkek Üye
 

yuh diyorum sana... ne alaka ?risk olmayan her kazanç haram senin mantığına göre o zaman.


Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:) 
9 Subat 2010 (Sali) 19:34 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
fth_


Kayıt : 3 Ocak 2006
lalala
Erkek Üye
 

hocam bi inek normalde günlük kac litre süt verir ?


çocuktum,büyüdüm 
9 Subat 2010 (Sali) 19:36 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
UmutxTR


Kayıt : 29 Mayis 2007
Ankara
Erkek Üye
 
@nmc, o zaman eve 5 tane inek alayım, inekleride sigortalayım, hırsızlık hastalık v.b durumlara karşı. Ve sütümü sağıp satayım, ineklerim yavrulayınca onlarıda yetiştirip sütlerini alayım v.s bu haram mı oluyor şimdi? böyle yaparsam bu durumda da kaybetme riskim yok.. Biz bir nevi çiftliğe ortak oluyoruz, çiftlik kaybetmiyorsa bizim suçumuz ne :)

Tbt Haftanın Sözü Robinson_Crusoe; Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.  
9 Subat 2010 (Sali) 19:41 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
UmutxTR


Kayıt : 29 Mayis 2007
Ankara
Erkek Üye
 
fth_ bunu yazdı:
-----------------------------

hocam bi inek normalde günlük kac litre süt verir ?


-----------------------------
Maksimum 30+ verdiğini biliyorum. Adamlara bi inek için 4.000 tl veriyoruz onlarda bize günlük 6 lt. süt veriyor. 6x30=180 ayda 180 lt süt ediyor, sütün birim fiyatını da 1,1 tl den satıyorlar yani 1.1.x180=198 TL. bir inek ayda 198 TL getiri sağlıyor.

Tbt Haftanın Sözü Robinson_Crusoe; Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.  

[1] [2]   [»] [»»]


Bu Bölümde yeni konu açmak için dıklayın Konuyu cevaplamak için tık...
Allah'a Havale Et Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon''a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle   Google'da Ara : Sütbank - İmga Süt Duyan Bilen, Fikri Olan? - Yatırım Fırsatı?- Favorilerime Ekle Yukarı Çık
Konuda 21 Mesaj Var.
Konu 21719 Sefer Gösterilmiş.