Tahribat.Com - Haberler | Apple, Samsung‘a İthal Etme Yasağı Getirtti

Apple, Samsung‘a İthal Etme Yasağı Getirtti

Yayın tarihi:

Google Bookmark'a Ekle Yahoo'ya Ekle Stumbleupon'a Ekle Facebook'a Ekle Twitter'a Ekle  Google'da Ara : Apple, Samsung‘a İthal Etme Yasağı Getirtti Favorilerime Ekle

Apple, Samsung'a karşı açtığı patent ihlali davasını kazanarak Samsung'un bazı akıllı telefon modellerinin ithal edilmesinin yasaklanmasını sağladı.

Amerika Uluslararası Ticaret Komisyon'unun (ITC) verdiği kararda bazı Samsung akıllı cihazlarının ithal edilmesini ve satışının yasaklanacağını açıkladı. Bir süredir devam eden davada Apple, patentlerinin çalındığını ve kendi mobil cihazlarının kopyalarının yapıldığını iddia ediyordu. Samsung her ne kadar böle birşeyin olmadığını söylesede komisyon verdiği kararla Apple'ın patent savaşını kazanmasını sağladı.

Apple davayı kazanmasına rağmen Samsung suçlu bulunmayarak, herhangi bir Apple patentini ihlal etmediği açıklandı. Sadece birkaç patentinde yer alan dokunmatik ekran ve açma/kapama işlemlerinin benzerliği söz konusu olduğu davada, hangi Samsung ürünlerinin risk içinde bulundukları açıklanmadı.

Obama yönetimi geçen hafta yaptığı gibi bu kararları da veto etme yetkisine sahip. Uluslararası Ticaret Komisyon'unun aldığı kararlar, Obama yönetimi tarafından onaylanırsa Apple patent savaşını resmi olarak kazanacak. Ayrıca en büyük rakibi Samsung'a büyük bir hasar vermiş olacak. Eğer karar onaylanırsa belirtilen Samsung ürünlerinin, 60 günlük bir inceleme sürecinden sonra satışı ve ithali yasak olacak.


Kaynak : Tamindir Hit: 1165 Yazar : Robinson_Crusoe
Yorum Eklemek İçin Giriş Yapınız.

Uye : erdibaba06
Yazılma Tarihi : 28 Agustos 2013 (Çarsamba) 21:40
Mesajı : Ama bence halen samsung daha gelismis diye bilirim. cunku eski telefonum samsung galaxy s2 bence Iphone 5 den daha iyi tamam appstore ve kolaylik acisindan gercekten guzel ama durmadan telefonunuzla ilgileniyorsaniz samsung gercekten tavsiyemdir .

Uye : manhyak
Yazılma Tarihi : 23 Agustos 2013 (Cuma) 17:35
Mesajı : @Caliber HTC kaynamıyor hocam. Apple ve HTC nin telif sözleşmesi var. Her ikiside birbirlerinden çalabilir yani.

Uye : Caliber
Yazılma Tarihi : 23 Agustos 2013 (Cuma) 09:29
Mesajı : Aradan HTC kaynıyor millet farkında değil ki zaten kalite olarak da son zamanlarda hepsini katlar HTC bana kalırsa.

Uye : Spyware__007
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 16:14
Mesajı : atı alan üsküdarı geçmiş hala senin benim davasında adamlar :D

Uye : MaviGozluDev
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 12:07
Mesajı : komple birbirlerini yasaklatsınlar, nokia kullanak :d

Uye : MaviGozluDev
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 12:07
Mesajı : komple birbirlerini yasaklatsınlar, nokia kullanak :d

Uye : dhmm
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 00:55
Mesajı : apple kim karari vrren mkim amk.

Uye : buzukatak
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 00:44
Mesajı : "Eğer karar onaylanırsa belirtilen Samsung ürünlerinin, 60 günlük bir inceleme sürecinden sonra satışı ve ithali yasak olacak." denmiş. Başlık ne? Çok adice lan.

Uye : UTHO
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 00:44
Mesajı : Her iki marka modelinede kafam girsin..
HTC akar..

Uye : baristbt
Yazılma Tarihi : 22 Agustos 2013 (Persembe) 00:12
Mesajı : ağır orospu çocukluğudur bu :/

[1]