Microsoft Office ve Güvenlik

Microsoft Office programlarındaki güvenliğin temellerini ve bilgisayarınızla belgelerinizin korunmasına yardımcı olmak için yapabileceklerinizi öğrenin. Dijital imzalar hakkında bilgi edinin, makrolar ve virüslerle ilgili bazı temel bilgileri ve belgelerinizin korunmasına yardımcı olmak üzere sağlam parolalar oluşturmayı öğrenin.

AMAÇLAR

Bu kursu tamamladığınızda şunları yapabileceksiniz:

    * Güçlü parolalar oluşturun ve Microsoft® Word, Excel ve PowerPoint'te belgeleri parolayla koruyun.
    * Virüsten koruma yazılımı kullanmanın önemini kavrayın.
    * Makroyu tanımlayın ve virüslere karşı korunmak için makro güvenlik düzeylerini ayarlayın.
    * Makronun güvendiğiniz birisi tarafından oluşturulup oluşturulmadığını görmek için dijital imzayı denetleyin.

BU KURS HAKKINDA

Bu kurs şunları içerir:

    * Adım adım öğreten üç ders ve deneyim için iki alıştırma oturumu.
    * Her dersin sonunda kısa bir alıştırma; alıştırmalar puanlanmaz.
    * Kurstan çıktıktan sonra da saklayabileceğiniz bir Hızlı Başvuru Belgesi.

Bilgisayar virüsleri sizi endişelendiriyor mu? Kötü niyetli makrolardan söz edildiğinde korkuyor musunuz? Kendinizi bunlardan korumanın bir yolu var mı?

Güvenlik çok önemli bir konudur ve birçok kişi bilgisayarlarının güvenli olup olmadığını konusunda endişelidir. Bu kursta size Office'teki güvenliğin temelleri açıklanacak ve daha fazla bilgi edinmek için gidebileceğiniz bazı kaynaklar verilecektir.

Sağlam bir parola belgelerinizin korunmasına yardımcı olabilir.

Parolalar, bilgisayarınızı ve belgelerinizi kötü niyetli saldırılardan korumak için ilk savunma hattınızdır. Sağlam parolalar, sizden başkalarının dosyalarınıza erişmesini zorlaştırır. Başkalarının görmesini veya düzenlemesini önlemek için tek tek Office belgelerinizi parolayla koruyabilirsiniz.

Bu ders tümüyle, Microsoft Word, Microsoft Excel ve Microsoft PowerPoint'te size sağlanan parola seçenekleri hakkındadır. Sağlam parolalar oluşturma ve kullanmaya yönelik bazı temel yönergeler de içerir.Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın ve ardından güvenlik ayarlarını seçmek için Güvenlik'i tıklatın.

Nasıl parola kullanarak bilgisayarınızı başkalarının kullanımına karşı kilitliyorsanız, belgenizi de "kilitleyebilirsiniz". Belgenizi başkalarının görmesini veya düzenlemesini istemiyorsanız, parolayla koruyabilirsiniz.

Çeşitli Office programlarında belgeler için parola koruması kullanılabilir. Word, Excel ve PowerPoint'te bunun yöntemi tam olarak birbirinin aynısıdır.

Araçlar menüsünde Seçenekler komutunu seçin ve ardından Güvenlik sekmesini tıklatın. Burada, şifreleme ve dosya paylaşımı gibi bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olacak çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Açma parolası seçeneği belgelerinizin korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Değiştirme parolası bir güvenlik özelliği değildir. Bunun amacı, belgelerinizde yanlışlıkla değişiklik yapılmasını engellemeye yardımcı olmaktır.

Güvenlik sekmesinde yer alan Gizlilik seçenekleri gibi ek özellikler hakkındaki bilgiler, kursun sonunda bulunan Hızlı Başvuru Belgesi'ne eklenmiştir.

Tarih:
Hit: 2321
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.