folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 1 Mayıs İşçi Ve Emekçiler Bayramı, Emek Ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

1 Mayıs İşçi Ve Emekçiler Bayramı, Emek Ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yaşasın 1 mayıs.. 

Günlük 14-16 saat zorunlu çalışmaya karşı Avustralya ve Amerikan işçilerinin Protestoları.. Sonunda Chicago'da Provakatörlerin Patlattıkları bombanın sonucunda 4 işçi lideri asılsız suçlamalarla idama mahkum edilmiş.. Bu mücadele sonrasında 8 saatlik çalışma kabul edilmiş

Daha sonra Sosyalist enternasyonal bu günü işçi bayramı olarak kabul etmiş

http://www.sozcu.com.tr/2017/genel/1-mayisin-turkiyedeki-unutulmaz-tarihi-1822505/

Velhasılı Tüm Dünya Emekçilerinin Günü Kutlu Olsun....

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

2015 yılında 1 mayıs başlığını açan arkadaşımız Alper Sapan, şu an aramızda değil. Bu vesileyle buradan onu da anmış olalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isbara
    isbara's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

2015 yılında 1 mayıs başlığını açan arkadaşımız Alper Sapan, şu an aramızda değil. Bu vesileyle buradan onu da anmış olalım.

Alper Sapan Onurumuzdur.

saygıyla anıyoruz

Toplam Hit: 4552 Toplam Mesaj: 34
işçi bayramı emek ve dayanışma günü 1 mayıs