folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 100 Bin TL İle Nasıl Kazanç Sağlayabilirim ?

100 Bin TL İle Nasıl Kazanç Sağlayabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

benim bu hayatta bildiğim en iyi yatırım okumaktır abi.Bi konuda bilgi öğren.Okul oku...yok bana göre dğeil diyorsan ;

dünyayı gez.ÖYle ameirka avrupa değil.Hindistan, bulgaristan, litvanya vs... gez gör, dolaş.ne ypamak istediğini düşün.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

benim bu hayatta bildiğim en iyi yatırım okumaktır abi.Bi konuda bilgi öğren.Okul oku...yok bana göre dğeil diyorsan ;

dünyayı gez.ÖYle ameirka avrupa değil.Hindistan, bulgaristan, litvanya vs... gez gör, dolaş.ne ypamak istediğini düşün.

Öyle diyorsun da kardeşim okumak elbette güzel ama hakkını alamıyorsun ki adam 2 üniversite bitiriyor işsiz işe girecek verdiği para 3 kuruş imkanı olan bence biraz da yeteneği varsa o kişinin direk ticaret özellikle turizim bölgesi benim bu sene 3.senem di turizim de orda dönen para hiç bir sektör de yok su satsan bile kazanıyorsun  

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SaNaL_AjaN bunu yazdı:

Öyle diyorsun da kardeşim okumak elbette güzel ama hakkını alamıyorsun ki adam 2 üniversite bitiriyor işsiz işe girecek verdiği para 3 kuruş imkanı olan bence biraz da yeteneği varsa o kişinin direk ticaret özellikle turizim bölgesi benim bu sene 3.senem di turizim de orda dönen para hiç bir sektör de yok su satsan bile kazanıyorsun  

hocam adam gibi iş yaparksan iş var...öyle iş yok iş yok acız diyene inanma..İŞini iyi yap, çok güzel işler bulursun.Bİliyorum çevremden.Annem yardımcı doçentti, üniversitedeki olayları bilyiorum.Bir sürü şirket sahibi tanıdık var, adam alırken ne sıkıntılar çektiklerini biliyorum.Bizim dükkanımız vardı, nasıl adamlar geldiğini biliyorum.

lise bitirmiş, ne müzik ne başka birşey; halk dilinde kolunda bileziği yok ; 700 lira az geliyor.Defol git o zaman.Altında araba olcak, masabaşı işi olacak 2 bin lira vercen.Herkez bunu ister olmuş.Olduu..Çok bilgili, işini çok iyi yapan adam da sanki.

Altı üstü dükkanda müşterilere birşeyler satıcak.Daha girerken bin lira istedi.FAkat sağlam bir çalışan vardı 1.800 veriyorduk ona.İşini iyi yapan adam her zaman iş bulur

----

115 kişi bilgisayar mühendisliğine başladık (Türkiye de abet konusunda 4. olan [toplam 5 var]) eğitim konusunda dünyada tanınmış 30 yıllık üniversite.

115 kişi arasından soruyorudm niye bilgisayar mühendisliğien geldin diye ?

biri der babam yolladı, biri der oyun oynuyordum merak ettim geldim, diğeri diyor ki geleceğin mesleği.

İyi tamam da bir ilgin alakan var mı ? YOK

Peki daha önce programlama (html bile olsa) ile uğraştın mı ? araştırdın mı ? YOK

daha önce linux diye birşey duydun mu ? YOK (3-4 kişi biliyordu)

YOK oğlu yok.NE bok yemeğe geldin o zaman ? Şimdi sürünüyorlar bölüm derslerinde anlamıyorlar.İngilizce eğitim veriyor DAÜ, hazırlığıda geçtiler sonra yatmaktan ingilizceleri unuttular.Benim apple sunumları, google sunumları, programlama dersleri falan var ingilizce.Yetmiyor how i met your mother vs.. izliyorum ingilizce.

Bu adamlarda ingilizce ? YOK

programlamayı anlamıyorlar, bilgisayar olayı sıfır.

Hadi bunlar tamam.Vizyon dersin adamda, kaliteyi istemek, kaliteyi aramak vardır.Bmw kullanıp, iphone kullanmaktan söylemiyorum.Kalite için uğraşmayı söylüyorum.

Sıfır abi sıfır.ADamlarda proje yok, dil yok, bilgi yok, vizyon hiç yok.

E kusura bakmada bu 115 kişinin 100 'ü yarın kalkıp iş yok mühendislik okuduk battık diyecek.Bilgisayar mühendisliğinde 3. sınıfta okuyupta hala pardusun ne olduğunu bilmiyorsan

İŞSİZ KAL, AÇ KAL..

böyle adamlara ne acırım nede inanırım.Türkiye'de iş var, çalışacak göte sahip adam az.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

SaNaL_AjaN bunu yazdı:

hocam adam gibi iş yaparksan iş var...öyle iş yok iş yok acız diyene inanma..İŞini iyi yap, çok güzel işler bulursun.Bİliyorum çevremden.Annem yardımcı doçentti, üniversitedeki olayları bilyiorum.Bir sürü şirket sahibi tanıdık var, adam alırken ne sıkıntılar çektiklerini biliyorum.Bizim dükkanımız vardı, nasıl adamlar geldiğini biliyorum.

lise bitirmiş, ne müzik ne başka birşey; halk dilinde kolunda bileziği yok ; 700 lira az geliyor.Defol git o zaman.Altında araba olcak, masabaşı işi olacak 2 bin lira vercen.Herkez bunu ister olmuş.Olduu..Çok bilgili, işini çok iyi yapan adam da sanki.

Altı üstü dükkanda müşterilere birşeyler satıcak.Daha girerken bin lira istedi.FAkat sağlam bir çalışan vardı 1.800 veriyorduk ona.İşini iyi yapan adam her zaman iş bulur

----

115 kişi bilgisayar mühendisliğine başladık (Türkiye de abet konusunda 4. olan [toplam 5 var]) eğitim konusunda dünyada tanınmış 30 yıllık üniversite.

115 kişi arasından soruyorudm niye bilgisayar mühendisliğien geldin diye ?

biri der babam yolladı, biri der oyun oynuyordum merak ettim geldim, diğeri diyor ki geleceğin mesleği.

İyi tamam da bir ilgin alakan var mı ? YOK

Peki daha önce programlama (html bile olsa) ile uğraştın mı ? araştırdın mı ? YOK

daha önce linux diye birşey duydun mu ? YOK (3-4 kişi biliyordu)

YOK oğlu yok.NE bok yemeğe geldin o zaman ? Şimdi sürünüyorlar bölüm derslerinde anlamıyorlar.İngilizce eğitim veriyor DAÜ, hazırlığıda geçtiler sonra yatmaktan ingilizceleri unuttular.Benim apple sunumları, google sunumları, programlama dersleri falan var ingilizce.Yetmiyor how i met your mother vs.. izliyorum ingilizce.

Bu adamlarda ingilizce ? YOK

programlamayı anlamıyorlar, bilgisayar olayı sıfır.

Hadi bunlar tamam.Vizyon dersin adamda, kaliteyi istemek, kaliteyi aramak vardır.Bmw kullanıp, iphone kullanmaktan söylemiyorum.Kalite için uğraşmayı söylüyorum.

Sıfır abi sıfır.ADamlarda proje yok, dil yok, bilgi yok, vizyon hiç yok.

E kusura bakmada bu 115 kişinin 100 'ü yarın kalkıp iş yok mühendislik okuduk battık diyecek.Bilgisayar mühendisliğinde 3. sınıfta okuyupta hala pardusun ne olduğunu bilmiyorsan

İŞSİZ KAL, AÇ KAL..

böyle adamlara ne acırım nede inanırım.Türkiye'de iş var, çalışacak göte sahip adam az.

Çok doğru yazmısın kardeşim adam sadece sıfat alabilmek için okuyor o sıfatın gereğini yerine getiremiyor dediğin gibi bilmem kaç tane üniversiteli işsiz 2 yıllık bitirip format atmayı bilmeyen o kadar çok arkadaşım varkii anlatamam sorsan programcıyım der :D ama

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

vallahi hocam hem insanlara, hem işverenlere, hem devlete acıyorum :) Allah sonumuzu hayır etsin.İşimiz gerçekten Allah'a kaldı çünkü ...

insanlar ne yapacağını şaşırdı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Pc-ErrOr bunu yazdı:

İddaa büfesine git.

Ankaragücü 1

Bursaspor 1

Roma 1

Bu 3 maça 100 milyarını yatır yarına 621 milyar cebinde olsun, konu başlığını "621 bin TL ile nasıl kazanç sağlayabilirim" ? olarak değiştir.

İnşallah oynamamıştır.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yapabilirsen oltacılık yap ama sermayeyi nasıl nerden temin edebilirsin onu bilmiyorum ama o işte para döndüğünü biliyorum 7 8 sene önce gittiğim oltacıların çoğu  daha merkezi daha büyük dükkanlar açmış sanırım çine gidip malzemelerini oradan temin ediyorlar

itsin oglum sen adam degilsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Pc-ErrOr bunu yazdı:

Pc-ErrOr bunu yazdı:

İddaa büfesine git.

Ankaragücü 1

Bursaspor 1

Roma 1

Bu 3 maça 100 milyarını yatır yarına 621 milyar cebinde olsun, konu başlığını "621 bin TL ile nasıl kazanç sağlayabilirim" ? olarak değiştir.

İnşallah oynamamıştır.

hey öcü, verdigin maclarin 3 u de yatti .. tık tık tık kim o diyesim geldi ..

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

hojucuk bunu yazdı:

hey öcü, verdigin maclarin 3 u de yatti .. tık tık tık kim o diyesim geldi ..

Arada olur böyle şeyler.

benimde kontra olarak devamını getiresim geldi.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
Toplam Hit: 9452 Toplam Mesaj: 70