folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 100 Genç Girişimciye Toplam 10 Milyon TL Başlangıç Sermayesi

100 Genç Girişimciye Toplam 10 Milyon TL Başlangıç Sermayesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

alper yine banlanmış :)

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    Dreamtn bunu yazdı

@ValentinoRossi 

Doğru yerlere gidecektir, Bunu yapının içinde olduğumdan çok rahatlıkla söylüyorum..

@unbalanced

Biz bu söylemiş olduğun melek yatırımcı mantığını yıkmak için bu projeyi açtık, dediğinde çok haklısın fakat Musiad olarak farkımızın bazı detaylarını paylaşıyorum, 

-          -Yatırımcı, genç girişimcinin motivasyonunu düşürecek, heyecanını azaltacak derecede yüksek bir hisse alamayacak. Baskın hisse girişimcinin elinde olacak.

-          -Yatırımcı, parasını katlamak için girişimin doğal büyüme sürecine zarar verecek bir hızlandırma yapamayacak.

-Yatırımcı, girişimciye paradan önce deneyim sağlamayı amaç edinmiş olacak ve zaten bu yatırımcı ağına da bu bakış açısıyla bakan yatırımcılar kabul ediliyor. Yani yatırımcı, girişimcinin öncelikle akıl hocası olduğu yaklaşımıyla hareket edecek. 

Eğer yatırımcı bu işi hayır için yapıyor olsaydı hisse yerine düşük faizli veya faizsiz olarak verirdi bu parayı şirketine ortak olmak istemezdi. Bir de büyük hisse girişimcinin olacak demişsin.
    Şu an devletin Tübitak 1512 ve Sanayi Bakanlığı üzerinden Teknogirişim programları mevcut. 100bin lira hibe veriliyor hem de öyle 100 kişiye falan da değil çok daha fazlasına. Sanayi bakanlığı senede bir Tübitak 6 ayda bir olmak üzere başvuru alıyor. Adam gibi projeniz varsa gidin devlete başvurun, melek yatırımcılar babasının hayrına iş yapmaz :)

Öncelikle, Bizler sadece girişimcilerin projelerini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz bu yatırımdan yararlanmak isteyen arkadaşlar yararlanabilir,

- Musiad Faizli kredi vermez.

- Sadece yatırım değil bir mentörlük sistemide olacağından girişimci daha çok başarı elde edecektir.

- Tubitağın desteklerinden bende haberdarım bunların olması çok güzel, Fakat Tübitak aynı zamanda devletin bir kuruluşu olduğu için ancak bu şekilde bir yatırım sağlayabiliyor, buda Devletin gerçekten girişimcilere destek verdiğini gösterir, Özel olarak davetli olduğum Tübitak 1514 Girişim Sermayesi Programının açılışını yapan Teknoloji Bakanımız Nihat Ergün'e bu projeyi konferans sonrasında paylaşmıştım ve çok güzel bir girişim olduğunu söyledi.

Bu konu hakkında birde blog'ta tutmuştum burdan ulaşabilirsiniz ; http://emremetin.com/tubitak-1514-girisim-sermayesi-destekleme-programi/ 

Hepimizin amacı bu Ülkeyi daha iyi yarınlara taşımak olduğu kanaatindeyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

O desteği direkt Akp gençlik kollarındakilere dağıtsınlar hocam müsaid'ın ne olduğu kimlere hizmet ettiği ortada, din üzerinden para kazanmaya devam etmeliler bence devlet zaten bütün ihaleleri veriyor ne gerek var inovasyona ar-ge yatırımına.Din kitap ayağına 4x4 lerden inmeyen,Hz muhammmedin sade yaşamı örnek gösterilince "sade yaşam kendi tercihidir beni bağlamaz diyen" kurucuları olan bir oluşumdan inovasyon beklemek ne derece doğru bilemedim.

Konuyu biraz baltaladım kusura bakma 

flassy tarafından 06/Kas/13 21:14 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

super bir projem olacak adam sermayeyi verdigi icin yari yariya ortak olacak aynisini kosgeb ortak olmadan veriyor, onu gectim yuzbinlerce projeden ilk 100e gelecek bir fikrim varsa gidip sagdan soldan borc, kredi alip tek basima yaparim. adini bi de melek koymuslar vampir olacagi yerde.

Triumph tarafından 06/Kas/13 22:58 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bana versinler sermayeyi kiralik ev alayım, kirasını yiyeyim olmaz mı ?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

müsiad faizsiz kredi veriyorsa bi 500bine ihtiyacım var. ben müsiada biner biner öderim :)

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Müridler bu projemi referans göstererek başvurdum bakalım ne olacak.

http://tahribat.com/Forum-Ruzgar-Jeneratoru-Yaptim-Elektrige-Elektrik-Demiyorum-184178/

%49 ortaklık payı teklif ettim destek veren girişimciye :)

Toplam Hit: 2228 Toplam Mesaj: 18