folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 10000 Tl‘Ye İş Fikirleri

10000 Tl‘Ye İş Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

zaten türkiyenin eksiği hukuk ve sağlık konuları..

benimde böyle bir site hayalim var.

peki geçen bir konuda sormuştum cevap gelmemişti. son zamalarda çok site dolandırm nerdeyse hepsinde

dolanan başlıklar var:

anket doldurma

blog yazma reklam alma

fotoğrafstok sitelerine foto satma

makale yazma

dosya paylaşım sitesinden dosyanpaylaşma her 1000 indirmede bir para veriliyormuş falan

oyun oynama

sitelerde suf bu ne anlamadımda neyse

youtbe da kanal açma

çeviri yapmak

5 dolara ne yaprsınız gibi siteler varmış benim rasladıklamım bunlar. dekont paylaşmışlar.

site isimleri vermişler bakarım diye not almıştım yazabilirim.

peki bunları denemiş olanlar varmı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Yorum yapan arkadaslara teker teker tesekkur ediyorum, ithalat işi kafama yattı gibi ama yorumlara devam edin lutfen 😀

Gittigidiyor, sanalpazar, n11 Gibi sitelerde mağaza açıp çinden ithal ettiğimiz ürünleri satmak için illa vergi levhası mi olmasi gerek ilk adım icin  atiyorum 300 tane telefon kilifi siparis ettim ve turkiyede bu magazalarda satmak istiyorum. Fatura kesmek zorunlu mu? Kesmezsek başımıza iş alır mıyız?

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    CnkGn bunu yazdı

Yorum yapan arkadaslara teker teker tesekkur ediyorum, ithalat işi kafama yattı gibi ama yorumlara devam edin lutfen 😀

Gittigidiyor, sanalpazar, n11 Gibi sitelerde mağaza açıp çinden ithal ettiğimiz ürünleri satmak için illa vergi levhası mi olmasi gerek ilk adım icin  atiyorum 300 tane telefon kilifi siparis ettim ve turkiyede bu magazalarda satmak istiyorum. Fatura kesmek zorunlu mu? Kesmezsek başımıza iş alır mıyız?

daha iyi bilenler olacaktır

ama bildiğim yurtdışından getirttiğin ürünlerin fiyatı belirli bir oranı geçerse mesela 75 euro aklımda kalmış

o zaman vergisini zaten gümrükte takılıyor ve senden alıyorlar. yani eline vergisini ödeyerek almış oluyorsun.

gittigidiyor satışlarda da eğer 17 milyar olarak okumuştum o limite ulaşana kadar birşey olmuyor ama o lkimite ulaşıncada maliye niye satış yapıyorsun vergini vermiyorsun diyerek ceza kesiyor.

kabataslak araştırmıştım. birebir yapandan bende öğreneyim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

zaten türkiyenin eksiği hukuk ve sağlık konuları..

benimde böyle bir site hayalim var.

peki geçen bir konuda sormuştum cevap gelmemişti. son zamalarda çok site dolandırm nerdeyse hepsinde

dolanan başlıklar var:

anket doldurma

blog yazma reklam alma

fotoğrafstok sitelerine foto satma

makale yazma

dosya paylaşım sitesinden dosyanpaylaşma her 1000 indirmede bir para veriliyormuş falan

oyun oynama

sitelerde suf bu ne anlamadımda neyse

youtbe da kanal açma

çeviri yapmak

5 dolara ne yaprsınız gibi siteler varmış benim rasladıklamım bunlar. dekont paylaşmışlar.

site isimleri vermişler bakarım diye not almıştım yazabilirim.

peki bunları denemiş olanlar varmı

Youtube kanalı ve çeviri dışındakileri salla boş işler. 

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı

ama bildiğim yurtdışından getirttiğin ürünlerin fiyatı belirli bir oranı geçerse mesela 75 euro aklımda kalmış

o zaman vergisini zaten gümrükte takılıyor ve senden alıyorlar. yani eline vergisini ödeyerek almış oluyorsun.

gittigidiyor satışlarda da eğer 17 milyar olarak okumuştum o limite ulaşana kadar birşey olmuyor ama o lkimite ulaşıncada maliye niye satış yapıyorsun vergini vermiyorsun diyerek ceza kesiyor.

O sınırı çok dert etmiyorum gerekirse satıcıyla görüşüp parti parti alabilirim ama anlatmak istediğim o degil. Turkiyedeki internet magazalarinda satisa cikardigim urunun faturasini kesmez isem sikinti olur mu? Maliye takibine girersin gibi yorumlar okudum bazi forumlarda

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı

O sınırı çok dert etmiyorum gerekirse satıcıyla görüşüp parti parti alabilirim ama anlatmak istediğim o degil. Turkiyedeki internet magazalarinda satisa cikardigim urunun faturasini kesmez isem sikinti olur mu? Maliye takibine girersin gibi yorumlar okudum bazi forumlarda

sike sike kesiceksin fatura satış yapıyorsan .

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1951 Toplam Mesaj: 17