folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 1035 Tl’Lik Faturaya İhtiyacım Var

1035 Tl’Lik Faturaya İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhaba,

Ben bi bilişim etkinliğe katıldım firma ulaşım bedelini ödeyecek ama fatura istiyor. Ben düz vatandaşım yani şirket olarak gitmemiştim. Ben bu faturayı yasal olarak nasıl ayarlarım? Birine fatura kestirmek suç mu oluyor onu da bilmiyorum. Yada thy den mi istemem lazım?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Merhaba,

Ben bi bilişim etkinliğe katıldım firma ulaşım bedelini ödeyecek ama fatura istiyor. Ben düz vatandaşım yani şirket olarak gitmemiştim. Ben bu faturayı yasal olarak nasıl ayarlarım? Birine fatura kestirmek suç mu oluyor onu da bilmiyorum. Yada thy den mi istemem lazım?

Kestir sorun olmaz hocam. Sucudur o bu arada suç olsa durulmaz. THY ile yolculuk yaptıysan iste. Turizm ve taşımacılık geçen bir şirket kesmeli faturayı kanımca. 

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hocam sen de bir vergi mensubusun. Senin adına kişisel fatura kesebilirler. Hangi firma ile yolculuk yaptıysan iletişime geç fatura kessinler. Eğer yapamazsan yerel turizm şirketlerinden birine telefon ile ulaş durumunu anlat kdv yi kendin ödeyeceğini söyle yardımcı olurlar zannımca. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

birine bana extradan fatura kes demek (naylon fatura) suç tabi ki. O kişiyede extradan vergi demek. KDV ve gelir vergisi cikacak. Bunu senden ister.

Fakat sen THY ile gitti isen, bileti aldiğin yerden tabi ki fatura (yada e fatura) isteyebilirsin. Hatta kesmişlerdir de vermemişlerdir. onu iletirler.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

THY, siz istemediğiniz sürece faturayı vermiyor.

https://ebiletfatura.turkishairlines.com/

buradan talepte bulunarak faturayı alabilirsin.

Birde hatırladığım kadarıyla, belli bir süre geçtikten sonra (15 gün felan) talepte edemiyorsun.

...
Toplam Hit: 594 Toplam Mesaj: 5
fatura