folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 1080P Çözünürlük İçin 27 İnç Monitor Uygun Olur Mu?

1080P Çözünürlük İçin 27 İnç Monitor Uygun Olur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

24 inc mi 27 inc mi daha uygundur? Bakma mesamesi 70 cm falan olacak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bence 27 büyük olur

27" monitör için minimum  2560 x 1440 uygun olur diye düşünüyorum

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

amacina bagli hocam bir de ne kadar uzaktan bakacaksin?

oyunlarsa bence cok farke etmez, standart kullanici icin ofis ve web islerinde de goze gelmez ama dikkatli gozlere batar. Bu tarz monitor konularinda hep soyleyen oluyor 27 inch de fullhd goze batiyor diye. Ben evde 50inch fhd  tvye bagliyorum ama dibine girmedigimden gozume batmiyor.

magazalar acilinca bi deneme imkani varsa bence bakman gerekir. monitor iadesinde sorun olmuyoe internetten alinca ama az para degil taksitle alirsan iadesi bitene kadar kartini bosuna sisirir

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

https://www.designcompaniesranked.com/resources/is-this-retina/

buradaki hesaba göre 1 metre civarı uzaklıktan bakarsanız net görüntü elde edersiniz.

benim önerim 90-100 PPI altına pek düşmemeniz yönünde,

24" e kadar full hd, 24" - 32" arası 2k çözünürlük, 32" üzeri için 4k çözünürlük gibi.

LynXMaSTeR tarafından 21/May/20 09:27 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

https://www.designcompaniesranked.com/resources/is-this-retina/

buradaki hesaba göre, 1 Metre civarı uzaklıktan bakarsanız net görüntü elde edersiniz.

benim önerim 90-100 PPI altına pek düşmemeniz yönünde,

24" e kadar full hd;   24" - 32" arası 2k çözünürlük;      32" üzeri için 4k çözünürlük gibi.

kafama takıldı;

Piksel Yoğunluğu ve İzleme Mesafesi, Miyop HiperMetrop Astigmat göz kusurları için, her ne kadar düzelme için mercek kullanılsa da,  Retina'yı merkez alan Görüş Koni'sinin açılımı her Göz'de her 10cm'de Aynı çaplı daire kadar midir? 

Konik hücrelerin sayısı her bireyde de aynı mıdır meselâ? (sırf meraktan.)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

bırak onun bunun boş gereksiz yorumlarını. direk kullanana sor. 27'' hem düz hem 1800 hem de 1500r kavisli fhd kullanan biri olarak hiçbir sıkıntı olmaz diyprum. kendim de şu an 45 50 cm den falan kullanıyorum. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek

hocam 27" 2k monitör kullanıyorum. oyun oynuyorsanız fullhd ye düşürdüğümde ultra bile olsa bi blur etkisi ortaya çıkıyor birebir kıyaslama yapınca. masaüstünde hiç denemedim ama bu işler ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. bütçenizi ayarlayıp ona göre bir ürün alın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    Lambo bunu yazdı

hocam 27" 2k monitör kullanıyorum. oyun oynuyorsanız fullhd ye düşürdüğümde ultra bile olsa bi blur etkisi ortaya çıkıyor birebir kıyaslama yapınca. masaüstünde hiç denemedim ama bu işler ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. bütçenizi ayarlayıp ona göre bir ürün alın

ayni tip monitorle youtubeda fullhd video izleyince benim gozume batmiyor. ama gozum 3.5 numara bozuk zaten dsfds sizin ne kadar kalite beklediginize bagli bence

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 1284 Toplam Mesaj: 8
monitor