1+1 Ev ~2500 Kira Getirili Mantıklı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

//luzumsuz eleştiriler.

zeybekustasi tarafından 20/Kas/21 18:25 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Valla 10 yıl boyunca kira alıp ödemek bana da mantıklı geliyor. Kirası bir şekilde öder kendini nolacak.  Ben Fe şu an alamıyorum. Arsalardan 3-5 birşey gelirse seneye ben de ev alacağım 1+1

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Hoca sen de kendin durmaksızın stres ve endişe içerisindesin. Fındık satış topiclerinde başladı bu durum

Boyna da bize yansitiyorsun kararsızlık adı altında , terapi'n ettin bizleri de.

Kelimelerin bile stres topu

Al bir karar uygula işte aaaa.

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

Kervan yolda düzülür diyeceksin gireceksin hocam baska sekilde bu ulkede mal sahibi olamiyorsun en kötü isler boka sararsa satip kapatirsin krediyi.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Kapora vermişsin, anladığım kadarıyla kafanı daha da karıştırmak istiyorsun ;)

1+1 ve kredili, ek olarak kiracı stresli ben olsam girmem.

Özellikle daire eski ve muhiti değer kazanacak bir yer değilse...

Amacın malum ülke şartlarında bir şeylere yetişemiyorsan farklı yatırım araçlarını düşünmek olmalı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1+1 evi, evli kiralamaz. Ya bekar olur yada öğrenci. Yarın öbür gün kiracı kirayı ödeyemezse yada dahada kötüsü ödemezse kredi taksitlerini ödeyebilecek misin ? Önce onu düşünmelisin. Şuanki kanunlar hep kiracıdan yana. Kiracıyı çıkartmak için uğraş dur. Bu sürede kira boşa gitsin vs. Çıkarken evin amına koysun vs vs. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Geç kalmadan bir yerlerden başla. Son 5 yıl içinde bir yazlık, bir araba, birde ev aldım. Evet, ödemesi zor oldu (evin kredisi hala devam ediyor) ama şimdi alacak olsam yazlığı bile alamazdım. Felsefe klübü misali böyle düşüne düşüne sonunda mezar yeri alacak bile para kalmaz.

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Hoca sen de kendin durmaksızın stres ve endişe içerisindesin. Fındık satış topiclerinde başladı bu durum

Boyna da bize yansitiyorsun kararsızlık adı altında , terapi'n ettin bizleri de.

Kelimelerin bile stres topu

Al bir karar uygula işte aaaa.

Şu ülkede stressiz yaşayan varsa buyursun anlatsın yöntemlerini biz de dinleyelim :)

Yapı böyle hocam mazur gör.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

3 adet eşyalı apart dairem (4 adet idi 1 tanesini sattım) var. Evin konumu, fiyatı ve kaç yılda amorti edeceği önemli hocam.. Kiraya verirken; uzun vadeli ve kamu çalışanı, öğrenciye öncelikli veriyorum. alt kat ve arakat hariç, 1. kat ve üstü, merkeze yakın olanlar her zaman tercih sebebidir. Örneğin; 12 aylık kiralamak isterse 12 adet ayrı ayrı senet hazırlıyoruz ve 1 adet kiralama sözleşmesi.. 12 aylık altında kiralamak isteyenlere vermiyoruz. Her ay ödediği kiraya karşılık 1 adet seneti kendisine iade ediyoruz. Bu işleri emlakçı takip ediyor. 3 Adet apart dairenin kiraları da ayrı ayrı aylık 2.500 TL. Kamu ve öğrenci haricindekiler sıkıntılı eve zarar verecekleri endişesiyle o yüzden bulaşmıyorum.

essan tarafından 20/Kas/21 20:27 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Şimdi konu açıyorsun, detaylar belli değil, gereksiz diye içerik yazmışsın vs vs. Sonrada bizden çözüm yorum bekliyorsun. Şimdi iğneyi kendine çuvaldızı başkasına. Eğer seni tanıdığım kadarı ile yazdığım mesajlara cevap verme şeklinden tahmin ediyorum, kiraya vermelik ev işine falan girdiysen sen geçmiş olsun. Kendini kesip bir yerlerden atma yeter. Bir şey olmaz vazgeçebiliyorsan geç.

edit. Başka bir müridle karıştırmışım. Çok pardon hocam girip mesajları dahi okudum buldum. Sen değilmişsin. :)

siyahbereli tarafından 20/Kas/21 21:08 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2017 Toplam Mesaj: 10
ekonomi