folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 11. Türk Devlet Ve Toplulukları Kurultayı

11. Türk Devlet Ve Toplulukları Kurultayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

BAKÜ - Bilal Yakınbaş bildiriyor - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk dünyasının kardeşliğinin köklerini, kadim değerlerinden, derin tarihi, kültürel ve insani bağlardan aldığını belirterek, ''Kaçırdığımız fırsatları telafi ederek, yeni bir diriliş meşalesi yakabilmemizin önünde hiçbir engel olmadığını iyi bilmeli ve elimizdeki tarihi fırsatı imkana çevirmeliyiz'' dedi.
    Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Gülistan Sarayı'nda bugün başlayan 11. Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı'nın açılışında konuştu.
    ''Türkiye ile can Azerbaycan arasında ebedi bağların mimarlarından olan merhum Haydar Aliyev'i de hürmetle andığını'' belirten Erdoğan, Türk kurultaylarının yapılmasına öncülük eden Alparslan Türkeş'i de andı.

''KARABAĞ HEPİMİZİN KANAYAN YARASI''
    Başbakan Erdoğan, ''Karabağ hepimizin kanayan yarasıdır. Ermenistan evrensel değerlere, temel insan haklarına, komşuluk ilişkilerine, hiçbir hukuk kaidesine uymayan bu kabul edilemez tutuma ve haksız işgale derhal son vermelidir'' dedi.
    Erdoğan, Kıbrıs konusunda da 2004 yılındaki Annan Planı referandumuna ''hayır'' diyen Güney Kıbrıs'ın ödüllendirildiğini, Kuzey Kıbrıs'ın cezalandırıldığını belirterek, ''İşte bunların samimiyeti budur, dürüstlüğü budur'' diye konuştu.

''ORTAK TARİH DERSİ OKUTULSUN''
    Bir birlikteliği sağlama yolunda yapılacak çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini anlatan Erdoğan, ''Ortak tarihimizin yeniden yazılması ve bu müşterek tarihin ders kitabı olarak okutulması önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Türk cumhuriyetleri arasındaki her türlü işbirliğinin daha planlı ve koordineli, diğer bir ifadeyle kurumsal olmanın vakti çoktan gelmiştir'' dedi.
    Bu amaçla Türk dili konuşan ülkeler devlet başkanları zirvesinin daimi sekreteryasının kurulmasını teklif eden Erdoğan, bu konuda çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.
    Konuşmanın ardından Başbakan Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e Orhun Yazıtları maketi hediye edildi.
    Daha sonra, Aliyev, Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Türk cumhuriyetlerinin temsilcileri demir dövdüler.
    A.A

diğer Türk cumhuriyetleriyle sınırımız karabağın geri alınmasına bağlı. ortak bir tarih kitabı fikride güzel zararın neresinden dönülürse kardır.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

hep beraber birlik içinde olalım türk devletleriyle kardeş olalım.  zaten öyleyiz

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

hep beraber birlik içinde olalım türk devletleriyle kardeş olalım. zaten öyleyiz

-----------------------------

evet abi zaten öyleyizde bunu dile getirmek lazım birlikten kuvvet doğar.. 

Zugzwang
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

türk devletlerinin samimiyetine inanmıyorum ben fazla hala vize istiyorlar türkiyeden,öyle sanıldığı kadarda aşırı samimi

değiliz gibime geliyor geri çok bilgim yok ama bu konuda

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Bir yandan kalkınmamız engellenirken,kalkınmamız; öte yandan kısa vadeli siyasi olaylarla oylanırken uzun vadeli stratejiler geliştirmemiz gerekiyor. Kalkınmadan, oyalanırken çaresizce terörle uğraşırız. İpek Yolu da canlanmazsa Türkiye ortalama bir ülke olmaktan yukarı çıkamaz.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Tayyit önce alt kimlik üst kimlik demeyi bıraksın Türkiyeliliği bıraksın ondan sonra Türk kurultayında konuşsun.söyledikleri güzel ama eskiden yaptıkları,yapmak olduklarını görünce.hiçbirşey ifade etmiyo.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    inşallah bu sefer iyi bir şeyler olur bu konuda beklentilerim büyük

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydonoz07
    maydonoz07's avatar
    Erkek
    başbakanın samimiyetine inanmıyorum inanmak istiyorum ama yaptıkları ve yapacaklarıyla kim olduğunu ortaya koyuyor  avrupaya gittimi başka amerikaya gittimi başka Türki Cumhuriyetlere gittimi başka konuşuyor

Türk"üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz, Atsızcıyız, Turancıyız. Basbuğumuz: Atatürk, Yol Göstericimiz: Nihal Atsız, Silahımız: Damarlarımızdaki asil kan, Hedefimiz: Turan! Soyumuz; Saf Türk Soyudur, Dilimiz; arınmıs Türkçe"dir, Töremiz; ne Arap"ın, ne kürdün ne de Batı"nın töresidir, özbeöz Türk"ün töresidir. Türk"ün töre ve kültürünü, yasam tarzı olarak benimseyip yaşar ve yaşatiriz. GökTanrı Türk"ü Korusun..... TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....
Toplam Hit: 1648 Toplam Mesaj: 8