folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 150 Lik Mondial Alsam

150 Lik Mondial Alsam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

arkadaşlar merhaba

ya bayadır bi hevesim var bi motor alıyım biraz dolaşayım takılayım diyorum.

bizim oralarda park sıkıntısı var arabayla sürekli biyerlere gidemiyorum .

sağdan soldan arkadaşların motorlarını sürmüşlüğüm var yani kullanma olarak %65 falanım ahım şahım bilmiyorumda

ikinci el bi schhoter alsam mondial çok yakarmı bu meretler 750 ye bitane buldum bizim burda duruma göre mondial yetkili servisine baktırıcam ama kararsızım alsam çok masrafım olurmu vergiydi sigorta yakıt parça

kullanıcı arkadaşlardan bikaç yazı bekliyorum.

ne için alıyon dersen amacım yok izmitin en fazla bi ucundan bi ucuna giderim dediğim gibi arabayla olmuyor hep

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Durmadan arıza veren, sağı solu plastik bir çin motorudur. Yakıtı ise motorun silindir piston kondisyonuna göre değişir. Temizse çok yakmaz.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

en ucuz kymco yu al, kore malıdır sorun çıkarmaz, 200 liralık tam kapalı bir kask al, eldiven de al düşersen eller parçalanmasın, 80 km yi geçmezsen pek bir sorun olmaz. yakıt sorunu olmadığı için bızır bızır dolaşırsın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Motor merakın yok sadece işimi görsün diyorsan Mondial 100'lükler benim tavsiyem. Kendim kullanıyorum. Araba ile gidilmeyecek yerler oluyor yada tek başıma gittiğim yerler oluyor onu kullanıyorum yakıt olarak çok iyi. Vergiside yok. Masrafsız bir motor bana göre yani parçalar ucuz. 

Dediğim gibi birde motor merakım yoktur en fazla yaptığım hız hani oda yol boş olacak öyle 80 benim. Ki zaten buda bana göre bir motor için iyi. Araba ile 80'ı zor yapıyorum şehir içi. :D YOğun günlerde kalabalık yerlerde motoru kullanıyorum çokta memnunum. Mondial 100 UKH benimki. 

Ekleme:  schhoter alma bence masrafı çok oluyor diyorlar. Onun yerine 100lük yarı otomatik alman daha iyi vergisi yok ve daha az masraflı diye biliyorum. Birde tekerler büyük olduğu için düşme ihtimalin daha az. 15 lira ile 130 km'ye yakın yol yapıyor. Tam hesaplamadım ama 100'ü geçtiğine eminim. 

kadirozdemir tarafından 07/Eki/15 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Ramzey motosiklette teknik ressamlık yaptım ve piyasayıda bilirim.Onun için çin malı direk geliyor ve sana satıyorlar canın sıkılıyor problem arıyorsan 2 senede dökülsün istiyorsanda alabilirsin :D

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

hocam alıyorsun bir tane honda spacy bakıyorsun keyfıne 

yakıtı 10 kuruşun altında 110 cc ama oldukça atik bir makina salamlık konusunda şunu soyleyebilirim 

bütün pizaacılar ecza koop bundan kullanıyor :) 

ben gecen hafta 2 kişi uludağ a çıktım gayet başarılı bir makina tek sorun tipi biraz çirkin:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

ben çok araştırdım almadan önce sonra mondial kt150 aldım sıfır 3000 lira 9 taksit benzerlerini 2. el bile aalamazsın bu fiyata 3 sene muayene yok sonra satar yine yeni alırım telefon parasına motor.

hergün başakşehirden mecidiyeköye gidip geliyorum 55km toplam.

önceden iett ye binerdim sabah 7 olmadan evden çıkardım yetişemezdim 8:30 mesai başlangıcına şimdi 7:45 te çıkıyorum rahat varıyorum.

akşamları da 6 da çıkıyorum 7 olmadan evdeyim. sadece yoldan bile yaklaşık 3 saaat karım var.

edit:

motordan memnunum titreşim yok. en çok 115 yaptım ama 80-90 ideal.

almak isteyen olursa tavsiye ederim parasını fazlasıyla hakeder.

esinti tarafından 07/Eki/15 20:43 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    esinti bunu yazdı

ben çok araştırdım almadan önce sonra mondial kt150 aldım sıfır 3000 lira 9 taksit benzerlerini 2. el bile aalamazsın bu fiyata 3 sene muayene yok sonra satar yine yeni alırım telefon parasına motor.

önceden iett ye binerdim sabah 7 olmadan evden çıkardım yetişemezdim 8:30 mesai başlangıcına şimdi 7:45 te çıkıyorum rahat varıyorum.

akşamları da 6 da çıkıyorum 7 olmadan evdeyim. sadece yoldan bile yaklaşık 3 saaat karım var.

edit:

Hocam yakit durumu nedir yani tamamen burdaki tavsiyeler uzerine ikinci el alacagim tabi a dan znye herseyine baktiripsanirim marka ayni mondial 150 lik mavi bi motor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3d_enjoy
    3d_enjoy's avatar
    Erkek

150cc çin malı scooterler bence çok yakıyor arkadaşta vardı 100 çok rahat 4 lt yakıyordu Bende kanuni 100cc scooter var 100 km 3 lt yakıyor yakıt tüketimi sizin için öcelikse 100cc scooter alın hem vergiside yoktur

ama kaliteli bir scoter almak isterseniz 2, el kymco agility 125 alabilirsiniz ve uzun süre keyifle binersiniz :) 

gerçekçi ol imkansızı iste...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    3d_enjoy bunu yazdı

150cc çin malı scooterler bence çok yakıyor arkadaşta vardı 100 çok rahat 4 lt yakıyordu Bende kanuni 100cc scooter var 100 km 3 lt yakıyor yakıt tüketimi sizin için öcelikse 100cc scooter alın hem vergiside yoktur

ama kaliteli bir scoter almak isterseniz 2, el kymco agility 125 alabilirsiniz ve uzun süre keyifle binersiniz :) 

Hocam bence sen o kanuniyi de değiştir. Hem 100 cc diyorsun, hem de 100 km'de 3 litre yakıyorsun. Benim xmax 250 bile 100 km 3.0 yakıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    ari41 bunu yazdı
    esinti bunu yazdı

edit:

Hocam yakit durumu nedir yani tamamen burdaki tavsiyeler uzerine ikinci el alacagim tabi a dan znye herseyine baktiripsanirim marka ayni mondial 150 lik mavi bi motor

sabah up u olsun belki kullanan mürid lere denk geliriz

Toplam Hit: 1185 Toplam Mesaj: 11
motor mondial