folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 17" LG Studioworks 710S Monitor Renk Sorunu...!

17" LG Studioworks 710S Monitor Renk Sorunu...!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

Mrblar mürid arkdaşlar. Konu başlığındanda anlaşıldığı üzere 17" LG monitörümde renk sorunu yaşamaktayım. Sorunu açacak olursak güllük gülistanlık çalışan monitörüm günün birinde renkleri olduklarından farklı göstermeye başladı. Ağırlıklı olarak parlak renk olması gerekirken monitör YEŞİL renkte görünmekte. Kimi zamanda aşırı derecede parlaklaşarak yazıların okunmamasına neden olmakta. Şimdi bu soruna haiz bir 15" LG marka bir monitör daha bulunmakta yanı başımda. O monitörde ise arka taraftaki tahrip olmuş kabloyla hafif oynandığında düzeliyor ama sabit bırakılınca tekrar eskisi gibi yemyeşil. Yanlız benim 17" olan monitörümde ise böyle bir çözüm yolu yok. Sadece Türk usulü sağdan soldan bi kaç tokat bazen bir müddetliğine iyi görünmesini sağlıyor:) Şimdi sizden istediğim bu sorunu daha önce yaşamış yada çözümünü bilen arkadaşların önerileri.

1.Sizce sorun monitörün  tüpündenmi kaynaklanıyor?

2.Sizce sorun veri iletimini sağlayan kabolodanmı kaynaklanıyor. (Gerçi bilgisayardaki girişi çekince dahi renk sorunu dewam etmekte. ) 

3.Sizce bilgisayarı tamir ettirmeye götreyimmi? (Tabi tamir ücreti tuzlu tuzlu olmazsa)

ilgilenen müridlere şimdiden teşekkrülerimi iletirim.. 

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

soğuk lehim yada çatkal lehim vardır.

lehimlerinin tazelenmesi ile düzelebilir büyük ihtimal

bir zaman sonra (ısınınca) düzelecek gibi oluyormu? 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hatiralar-Susmaz
    Hatiralar-Susmaz's avatar
    Dişi

Abi bunla ilgili olabilirmi? Yani bilgisayardan dogru renk ayarlarindan..

http://www.java.com/nl/img/download/5000040801.jpg

Ama okuduguma göre ayarinda degil ekraninda sorun var.. Yerinde olsaydim yaptirirdim fakat yaptirdiginda yaninda dur adamlara güven olmaz biyerini yaptiriyom diye öbür tarafindan bozdurma.. Bazi serefsizler bi parcayi cikadip eski parca takiyorlar yerine.

Sick of crying, Tired of trying, Yeah i"m smiling, But inside i"m dying!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

amela_2 bir süre sonra düzelme olayı olmuyor mecburiyetten gözlerim alışıyor.

Ama bazen küçük bi kıpırdama ile kendiliğinden düzeliveriyor ve aynı şekilde Yemyeşil bi hal alabiliyor.. Anlayacağın elimde olmayan bir durum. Ve dediğin lehim olayıda belki olabilir. Ama dile getirdiğim gibi tümüyle kendi kfasına göre düzelip gidiyor.

Hatiralar-Susmaz

sorun monitör ayarlarından değil, gözlemlediğim üzere donanımsal problem ki baya uğraştım ayarlarıydla önceden..

arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkürler umarım farklı çözüm önerileriniz vardır :)

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    benim eski samsung tada vardı aynı muhabbet.kablodandı yerinde servisi vardı.çağırdım geldiler evde kabloyu değiştirdiler 15$+KDV vermiştim bi sene önce

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

capon malı monitörlerde bu sorun yaygın bildiğim kadarıyla : )

(en azından ben 4-5 tane gördüm)

sorunun kaynağı monitörün imal edildiği hava şartları ile kullanılan yerdeki iklim koşullarının birbirinden farklı olması sonucu lehimlerin pörtlemesi

servisi çağır lehim yapsınlar 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 1867 Toplam Mesaj: 6