folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 2 Farklı Modem İle Farklı Hız Sorunu

2 Farklı Modem İle Farklı Hız Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

evimde internet olarak Turknet 50mbps kullanıyorum.

Zyxel vmg3312-b10 modem kullanıyordum wifi ile bağlant sorunu yaşıyordum sanıırm wifi kartı yandı bütün cihazlar görüyor bağlanmıyordu, mecbur yeni modem aldım tp-link archer vr300 şimidi iki farklı modemide takıyorum aynı kablo ile birinde 50 mbps alıyorum birinde 45mbps

zyxel ile modeme gelen hız 55mbps bana verdiği sağlayıcımın hızı olan 50mbps veriyor sorunsuz. Çok eski bir ürün

tplink ile modeme gelen hız 55mbps bana veridği hız 45mbps 5mbps kayıp veriyor neden acaba? yeni çıkan bir ürün

iki cihazıda aynı kablo ile takıp denedim birden fazla reset atıp denedim sonuç aynı,

Neyden kaynaklı olabilir bu sorun ?

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Yeni modemler sinyal kalitesine göre otomatik konumlama yapabiliyor hocam belki böyle bir durum vardır ? yani 45 mbit te en verimli şekilde kullanabileceğini düşünüp böyle bir şey yapmış olabilir modem yazılımı. Bende asus modem var böyle bir özellik var modemde istersen devre dışı bırakıp custom ayarlama yapabiliyorum.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

yok hocam öyle değil manuelde yaptım düzelmedi tp-linke mail attım adamlar hat değerleriniz farklı diyip başından attılar,

Bu arada aldığım modem çekim olarak iyi değil iade edip yeni modem alıcam bana 5ghz ve 2.4ghz bandınd çalışan 500 tl ye kadar modem öneriniz varmıdır? çekim olarak iyi olması lazım.

zyxel kullandım çekim olarak iyiydi işte wifi kartı bozulunca modemin kötü oldu

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

modemi kullanabiliyor wifi kullanamıyorsan bitane Access Point al  hem fiyat uygun olur he wifini kullanırsın.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

modemi kullanabiliyor wifi kullanamıyorsan bitane Access Point al  hem fiyat uygun olur he wifini kullanırsın.

acces pointlerde ucuz değil ki hocam iyibişey modem fiyatına hemen hemen üstüne ekleyip modem almak daha mantıklı. 

modemlerde broadcom chipset olması daha mı iyi ? zyxel marka bunları kullanıyor

Toplam Hit: 11030 Toplam Mesaj: 5
hızfarkı modem