folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder 2 Windows 7 PC'yi Ethernet İle Birbirine Bağlama

2 Windows 7 PC'yi Ethernet İle Birbirine Bağlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar ben router aracılığı ile 2 win 7 pc yi birbirine bağlamak istiyorum. ama bana "ağ" kısmına gelip bağlanacağım pc yi seçtiğimde kullanıcı adı ve parola soruyor. o pc nin adını yazıp sonra parolayı yazdığımda ise kabul etmiyor. bu kullanıcı adı dediği ne  ? parola dediği ne ?

http://img191.imageshack.us/img191/8536/fgfdy.jpg

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Eğer bağlandığın bilgisayarın ağı şifre korumalıysa onu kaldırın, değilse de paylaşımda dosya yoktur.

Paylaşıma açın bi şeyleri.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şifre korumasını nereden kaldırıcaz. paylaşıma açık dosya var az önce açtım

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

en altta "turn off password bilmem ne" var. bilgisayarın adı computer e sağ tıkla properties de computer name şeklinde yazar.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tamm parolayı kaldırım artık paylaştığım dosyayı görebiliryorum. ama kimlerler paylaşılsın kısmını "everyone" yapmama rağmen diğer pc den "bu dosyaya ulaşım hakkınız yok diyor" üzerine tıkladığım zaman bu sorunu nasıl aşabiliriz ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

home or work, public. 2si içinde parolayı kaldırdın mı? yeni bir klasörü paylaşıma açmayı dene bi. ben de baya uğraşmıştım yapmıştım sonunda ama pek hatırlamıyorum.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet 2 si içinde parolayı kaldırdım...

tamm şuan halletim. paylaşımı everyone write/read yaptım oldu. önceden sadece read yazıyordu.

yardımlarınız için teşekkür ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lord2541spawn
    lord2541spawn's avatar
    Erkek

ben de bugün buna benzer bişeyle uğraştım ama yapamadım.

aynı zamanda iki pc ethernet kablosuyla birbirine bağlıyken ağ bağlantısı ikonu aktif oluyo bağlantı var diyo ama diğer pcnn paylaşmlarını göremiyorm.

hazır konusu varken yeni konu açmayayım burdan sorayım, biri win xp pro diğeri win7 olan iki masaüstü pc yi birbirine " modem switch olmadan "  nasıl bağlarım?

eğer switch çok gerekliyse onuda getiricem ve 3 pcye çıkarıcam bu sayıyı.

yapıcam demeden öncede böyle bişey mümkünmü onu sorayım.?

ethernet kablosunun bi ucunu bi pc ye bi ucunu diğer pc ye takarak arada bi ağ bağlantısı gibi bişey oluşturmam mümkünmü?

ve bu iki pc den birinde Turkcell VINN takılı iken diğer pc dende bu VINN dan yararlanabilirimiyim?

eğer şu ağ bağlantısı işini biliyosanız düzgün bi açıklayıcı bi biçimde anlatabilirmisiniz? çok lazım da.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Arada router olmadan olmaz diye biliyorum. Aynısını ben de denemiştim. Ancak araya router girince bağlanma imkanım oldu. Bir bilgisayarda internet olunca ötekilerde girebiliyor internete ayrıca.

Bilgi Güçtür.
Toplam Hit: 3171 Toplam Mesaj: 9