folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2000-2500 TL Arası Dizüstü Tavsiye

2000-2500 TL Arası Dizüstü Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bir akrabam dizüstü bilgisayarını yenilemek istiyor. Bana söylediği bütçe 2.000 liraya kadar oldu ancak kendi gösterdiği modeller 2200-2300 civarındaydı. 2500e kadar tavsiye götürmem sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. İyi kötü bilgisayardan anlıyor, önüme çıkardığı modeller hep i5 / i7 işlemcili , 6-8-12 GB ramli, ancak 5400 Rpm HDD'liydiler. HDD'den ötürü kesinlikle alma, fiyat içşn işlemci/ram düşse bile SSD li modellerden tercih et dedim. Doğru mu dedim, bu fiyata alınabilecek F/P oranı en makul bilgisayar modelleri nelerdir, bildiğiniz kampanya önerdiğiniz model var mı?

ASUS nefretimi bilen bilir ( inşallah tez elden batıp Türkiye pazarından çekilmek zorunda kalırlar, amin. ) ; lakin bu konu için asus tavsiyeniz varsa yine iletirim. Sonuçta benimkisi kişisel bi nefret, tüm seçenekleri iletmek en etiği olacaktır.

Teşekkürler.

Buradan yönetime rica/öneri, artık forum kategori ve alt kategorilerinin genişletilme vakti gelmedi mi?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum hocam ama ssd ile diğer takoz hdd ler arasında ferrari ile şahin kadar fark var.. Ciddi ciddi kullanınca anlıyorsun. 600 mb lık bir kurulumu 2 saniyede bitiriyor desem :) Tabi ki diğer parametreler de önemli ama ssd çok büyük bir fark. O yüzden ssd tavsiyesi iyi olmuş.

Asus un eski taktiği şuydu, kalitesiz mal ve ucuz fiyat.. Bu sebeple bir çok öğrenci asusa hücum etti türkiyede, birisi de bendim :) F serilerinin kasaları falan acayip dandikti tabi sonradan öğrendik bunu. Şimdi ne durumdalar bilmiyorum.

IBM (lenovo), MSI, Dell gibi markalara bakın bunlar iyidirler, keza toshiba da olabilir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

yuakrı

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

araştırmana gerek yok bence. lenovo'nun, verebileceğin kadar parayı verip max. bütçenle bilgisayarını alıyorsun. O en iyi f/p ürünü olmuş oluyor zaten.  :))

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
Toplam Hit: 850 Toplam Mesaj: 4
2500 tl laptop tavsiye