folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 200GB Hafıza Kartı Pert Mi?

200GB Hafıza Kartı Pert Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

elimde 200 gb'lık minisd kart var. Bunu genelde bilgisayarda kart okuyucu yuvasında kullanıyorum. Bilgisayara yeni hard disk takmış gibi oluyor.

Buraya kadar her şey güzel ama geçenlerde hard diski arkadaşa verdim, o da sağolsun içine saçma sapan şeyler kopyalayayım derken hard disk öyle bir hal almış ki ben her ne kadar silsem de veriler yenile yaptıktan sonra geri geliyor. bunun çözümü nasıl olur acaba?

işime yarayacak veriler de değil saçma sapan oyunlar falan... :(

Win10'da disk manager ile formatlamayı, birkaç özel partition dosyasıyla formatlamayı falan da denedim ama hep hata verdi.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Kart koruması gibi bir şey olabilir mi ? Yazılımsal ya da fiziksel ? mini sd aparatlarında minik bir tuş olurdu onunla mı ilgili acaba ? 

Sisteminde worm benzeri bir virüs olmadığına eminsen, verileri bir yere kopyalayıp clean disk işlemini deneyebilirsin.

https://www.seagate.com/tr/tr/support/kb/how-to-diskpart-eraseclean-a-drive-through-the-command-prompt-005929en/

Oda olmazsa bir linux dağıtımı üzerinden formatlamayı deneyebilirsin. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Kart koruması gibi bir şey olabilir mi ? Yazılımsal ya da fiziksel ? mini sd aparatlarında minik bir tuş olurdu onunla mı ilgili acaba ? 

Sisteminde worm benzeri bir virüs olmadığına eminsen, verileri bir yere kopyalayıp clean disk işlemini deneyebilirsin.

https://www.seagate.com/tr/tr/support/kb/how-to-diskpart-eraseclean-a-drive-through-the-command-prompt-005929en/

Oda olmazsa bir linux dağıtımı üzerinden formatlamayı deneyebilirsin. 

kilit tuşunu zilyon kere kontrol ettim, farklı adaptörlerle denedim sonuç nanay. hatta telefona takıyorum kartı ve öyle formatlıyorum ama yine olmuyor.

şifrket bilgisayarından temizliyorum. worm falan yok, yani öyle olduğunu düşünmek istiyorum.

sırasıyla clean disk yapayım, olmadı linux bakalım. eskiden dvd üzerinden çalışan linuxlar vardı onlar işim görür heralde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Live linux dağıtımlarıda iş görür. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Silvanus
    Silvanus's avatar
    Erkek

Hocam sandisklerde var o olay kendini korumaya alıyor çözümü yok. Ama firmaya gönderirsen durumu anlatıp yenisini yolluyorlar. Ama verini de göndermiş oluyorsun. İki kere başıma geldi hep SanDisk. 

Ekleme: elektrik koruması gibi bir şey galiba, ben çakma goproya takıp cihazı çok ısıtmıştım pil hatasıyla olmuştu. Arkadaşın muhtemelen boktan bi aparatla taktı, o da akım dalgalanması vs. bir şey oldu galiba (farazi konuşuyorum) 

Silvanus tarafından 22/Ağu/22 22:24 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

aynen hocam, cihaz sandisk. :-(

indirdiği saçma sapan demo oyunlar ama bizim diske çöktü, silinmiyor.

clean disk de işe yaramadı.

@Silvanus Sandisk ile sayfasındaki canlı destek ile iletişime geçtim. dediğin gibi kart içeriden kendini korumaya almış, gönder bize dediler. şimdiki engel faturayı bulmak. eski şirketteyken aldırmıştım kendime. muhasebecilerden birini arayıp ağlayacağım artık.. :)

coLdPriNCe tarafından 23/Ağu/22 09:33 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Silvanus
    Silvanus's avatar
    Erkek
    coLdPriNCe bunu yazdı

aynen hocam, cihaz sandisk. :-(

indirdiği saçma sapan demo oyunlar ama bizim diske çöktü, silinmiyor.

clean disk de işe yaramadı.

@Silvanus Sandisk ile sayfasındaki canlı destek ile iletişime geçtim. dediğin gibi kart içeriden kendini korumaya almış, gönder bize dediler. şimdiki engel faturayı bulmak. eski şirketteyken aldırmıştım kendime. muhasebecilerden birini arayıp ağlayacağım artık.. :)

Benden fatura istememişlerdi hocam, sanki seri numarası gibi bir şeyden halletmiştik diye hatırlıyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

istiyorlar valla... neyse ki SAP kayıtlarından falan bulduk.. bakalım ne diyecekler. bura ya yine yazarım.

Görüşmemizden ürününüzün değiştirilmesi gerektiği sonucunun çıktığını belirtmek isterim, hakkınızı talep etmek isterseniz, çevrimiçi RMA (İade yetkisi verilmesi) isteği göndermek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: Çevrimiçi Malzeme İade yetkisi verilmesi (RMA) talebi
    (*Bir mobil tarayıcı kullanıyorsanız ekranın alt tarafındaki değiştirilebilir bölümden mobil tarayıcı yerine masaüstü sürümünü seçiniz).

- Telefon numaranızı RMA bölümüne yazın lütfen.
    - Kartın ön ve arka yüzünün seri numaraları okunacak netlikte fotoğraflarını ekleyiniz.
    - Kartın faturasını ekleyiniz.

Sonrasında RMA departmanımız talebinizi değerlendirir, ürün orjinal ve garanti koşullarına uygun ise değişime devam edebilmeniz için ayrıntılı talimatlar yollarlar.

İşbirliğiniz ve SanDisk ® ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Eliz M.
    SanDisk® Global Customer Support

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

DISKPART ile diski komple clean yap, yeniden partition olustur ve formatla, eger yine duzgun calismazsa yapilacak pek bisey kalmamistir. Zaten omru kisa oluyor bunlarin.

https://recoverit.wondershare.com/format-sd-card/format-sd-card-using-cmd.html

Ehl-i Byte
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

DISKPART ile diski komple clean yap, yeniden partition olustur ve formatla, eger yine duzgun calismazsa yapilacak pek bisey kalmamistir. Zaten omru kisa oluyor bunlarin.

https://recoverit.wondershare.com/format-sd-card/format-sd-card-using-cmd.html

diskpart'ta clean hata veriyor ama sandisk alacağız geri dedi. artık onu bekliyoruz..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

Update: SanDisk değişimi yapıyor.

İzninizi almak istediğimiz bir konu daha var. Kartınızın modelini stoklarımızda kontrol ettiğimizde maalesef şu an elimizde kalmadığını gördüm. Fakat sizin izninizle bu değişim işlemine kartınızın bir üst kapasitesine sahip olan Ultra MicroSD A1 100MB/s 256GB kartla devam edebilirim. Onay ya da reddinizi bu maile yanıt olarak gönderebilirsiniz.

Toplam Hit: 1029 Toplam Mesaj: 11
200gb minisd