2D Oyun Fikri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    FCN bunu yazdı

rpg iyi güzel hoşta. hikayesi,dialogları,npc leri vs. çok uğraş ya :D 

belki action rpg tarzı bişi olabilir

yukarıda bi arkadaş bubble trouble demiş mesela onun bluetooth ile multiplayer'ını yapabilirsin hani bi flash oyun vardı aynı o şekilde bildiğim kadarıyla Android de falan yok 

http://www.oyunkolu.com/2-kisilik-oyunlar/bubble-trouble.html

yap bunu ilk şukun benden :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hocam oynadığım en zevkli 2d oyun worms world party ve atomic bombermandı. wormsun androidte orjinali paralısı var ancak atomic bombermanın yok.

eğer multi player bi bomberman olursa tadından yenmez. botlara karşı olsa da olur :)

https://www.youtube.com/watch?v=BXVxFYKBqjk

bi diğer oyun da abuse diye eski bi oyun vardı basit ama saran güzel bi oyundu android windows yeniden uyarlanabilir sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=i6_2ZGBZ0ZE

tabi senaryosu grafikleri güzel mario sonic tarzı adventure atlamalı hoplmalı zıplamalı oyunlar da her zaman tutar.

yine karekterler güzel seçilmiş 2d street fighter tarzı dövüş oyunları da olabilir. misal dünya liderlerini koy obama merkel putin falan, tayyipe benzayen bi karakter koy tayyipe fatality çekerken van minüt falan desin :) diğerleri de kendine dillerinde bi şeyler desin...

cann tarafından 28/Eyl/15 14:59 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

merhaba arkadaşlar,

Normalde hobi olarak 3D unity ile oyunlar geliştiriyorum daha önce xna'e falanda bakmıştım kısaca temel bilgim var. Bu bundle da GameMaker motorunu görünce direk kaptım. 2D için gerçekten güzel bir kullanışlı ve basit bir motor. Bunla birşeyler geliştirmek istiyorum ama bi türlü tam olarak kafamda oturtamadım napsam diye.  Şunu yap dediğiniz bişiler olabilir mi ? tercihen hem windows üzerinden hemde mobil cihazlardada oynanacak bişiler olabilir.  + piyasada artık 14213123 tane örneği olan bişi yapmak istemiyorum eğer öyle bişisede onlardan farkı olan bişi olmalı.

Ben unuttum almayı kaçırdımmm o bundle ıı :( :( zaten zamanım yok şu an ama oldu da çalışmak istedim steam aile şeyi yapınca kullanılabilir mi?

ben de sevgiden yanayım...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

merhaba arkadaşlar,

Normalde hobi olarak 3D unity ile oyunlar geliştiriyorum daha önce xna'e falanda bakmıştım kısaca temel bilgim var. Bu bundle da GameMaker motorunu görünce direk kaptım. 2D için gerçekten güzel bir kullanışlı ve basit bir motor. Bunla birşeyler geliştirmek istiyorum ama bi türlü tam olarak kafamda oturtamadım napsam diye.  Şunu yap dediğiniz bişiler olabilir mi ? tercihen hem windows üzerinden hemde mobil cihazlardada oynanacak bişiler olabilir.  + piyasada artık 14213123 tane örneği olan bişi yapmak istemiyorum eğer öyle bişisede onlardan farkı olan bişi olmalı.

Ben unuttum almayı kaçırdımmm o bundle ıı :( :( zaten zamanım yok şu an ama oldu da çalışmak istedim steam aile şeyi yapınca kullanılabilir mi?

lisansı steam üzrinden vermiyor. kendi sitesi üzerinden aktifleştiriyorsun

Toplam Hit: 2673 Toplam Mesaj: 15
unity game maker 2d oyun oyun fikri oyun motoru