folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 2.El Prefabrik Yapı Alacağım Fikirleriniz Önemli

2.El Prefabrik Yapı Alacağım Fikirleriniz Önemli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı

Merhabalar.

sahibinden de 2. el 2 yıl kullanılmış hoşuma giden prefabrik yapıyı alacagım yanlız kafama takılan sorular var bilgili arkadaşlar fikirlerini yazarsa memnun olurum.

ürünün linki en altda var. 5 bin tl nakliyeye verecegim. 40 bin tl ye prefabrigi alacagım. Bana komple ıvır zıvır 60 bin tl ye maal olacak gibi duruyor.

1-  2 parça halinde Prefabrik kamyonla kocaelinden ankaraya gelecek. Vidalarında, çeliginde herhangi bir esneme olurmu sorun yaşarmıyım enson birleştirme aşamasında?

2- içlerindeki alçılar kamyonda sallamadan dolayı parçalanırmı ?

3- Ne gibi zarar görebilir. ne gibi masraf açabilir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-is-yeri-satilik-ozel-tasarlanmis-celik-butik-prefaprik-yapi-860056745/detay/

Hocam ağır ve hafif çelik statik çalışmış bir inşaat mühendisiyim. Arkadaşların dediklerine katılıyorum 0 alsan daha kolay olur, ayrıca bu adamlar daha malının ne olduğunu bilmiyor, prefabrik hafif çelikten (1-2 mm civarı bükme sac) yapılır, bunlar bildiğin kutu profilden imalat. Ankara içinde yaptıracaksan sana adres vereyim, gidip fiyat alalım, ister hafif ister ağır çelik olsun...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

Bu evler prefabrik değil çelik ev diye geçiyor.Prefabrik evlere göre daha sağlamdır.Kullanmış oldukları çelik yoğunu iyi duruyor esneme yapacağını sanmıyorum.

Bide ben bunu alayım direk arazime kurayım diye bişey yok bunların yapıruhsatı olması gerekiyor.Biri sikayet ederse cezayı yersin.60 bin tlye daha iyisini yaptırabilirsin diye düşünüyorum.

Tasinabilir oldugu icin ruhsat gerekmiyor sanirim

malesef yanlış biliyorsun tekerlek üzerinden olmayan her yapı ruhsata tabidir.

mademki türksün systeme göster ürksün
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

https://medium.com/@abkisirlioglu/ger%C3%A7ekten-ruhsatsiz-olarak-prefabri%CC%87k-yapi-veya-konteyner-yapilir-mi-e23114d2c7f5

hocam ruhsatla alakalı bilgiler mevcut kanun maddesine kadar malesef tekerlekli dahi olsa ruhsat gerekiyor.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

instagramda dündar mühendislik diye bir sayfa var oraya bak istersen.

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    pompaci bunu yazdı

https://medium.com/@abkisirlioglu/ger%C3%A7ekten-ruhsatsiz-olarak-prefabri%CC%87k-yapi-veya-konteyner-yapilir-mi-e23114d2c7f5

hocam ruhsatla alakalı bilgiler mevcut kanun maddesine kadar malesef tekerlekli dahi olsa ruhsat gerekiyor.

hocam link tag'lardan dolayi patlamiş. acilmiyor ama bildiğim kadari tekerlekli olanlar trafiğe kayit ettirildiğinde yapi ruhsatina vs ihtiyac duymuyor. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

Konuştum hocam adamlarla. Kendim Betonarme yapacagım. Prefabrikten vazgectim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı
    ArmadA bunu yazdı

Konuştum hocam adamlarla. Kendim Betonarme yapacagım. Prefabrikten vazgectim.

aklın yolu 1 dir. ne ugraşacan . 

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 2075 Toplam Mesaj: 18
prefabrik ofis