3 Aylık Uğraş Ttnet'den Turknet'e Geçiş Ve Sonuç.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

AVM İçerisinde olan bir mağzada çalışıyorum , şirket şimdiye kadar hep TTNET kullanmış kurumsal olarak problem şu ki hem kotalı internet hemde telefon 35mbps için 250 TL civarında fatura ödüyorduk. Birde merkez mağzamız var totalde 500 TL'ye yakın bir fatura

tekrar ekliyim

2 adet kurumsal telefon numarası

2 adet 35mbps 150gb kotalı internet için totalde 500 TL.

İşimiz gereği (teknik servis) çok fazla yazılım vb. günceleme indiriyoruz ve kotalı tarifeler yetmez olmuştu ayrıca hızda yavaş gelmeye başlamıştı özellikle merkez mağzamız her hafta kota doluyordu , modem arayüzünden internet hattını kontrol ettiğimde 105 Mbps'e kadar alt yapının desteklediğini gördüm. Sonuçta AVM portların olduğu kutuya kadar fiber hat geliyor.

Dedik ki TurkNet'e geçelim kurumsal olarak

99 TL Sınırsız 100Mbps internet + Telefon + 7/24 Müşteri hizmetleri desteği var. (Kurumsal müşteriler için hızlı destek hizmetleri var bireysel gibi değil)

99x2 198 TL ye hem kotasız hemde daha yüksek hızlı internet alabilmek için taşıma başvurusu yaptık.

Tüm evraklarımızı (şirket vergi şeyleri ıvır zıvır) TurkNet e gönderdik.

Kasım Başı İlk Başvuru

başvuruyu yaptıktan ve evrakları gönderdikten 1 hafta sonra merkez mağzamıza internet bağlantısı yapıldı , yani neredeyse hiç sorunsuz olarak ttnetten turknet'e geçiş yapıldı sadece telefon hattı ile ilgili bir problem oldu oda 10 gün içinde çözüldü yani normal süreç işledi. Fakat benim çalıştığım AVM mağzasında taşıma işlemi bir türlü gerçekleşmedi uzun süre bekledik arada aradık sorduk vs asıl olaylar bundan sonra başladı.

Kasım Ortası Problemler.

Kasım ortasına kadar taşıma işleminin sonucu için bekledik fakat sürekli internet başvurumuzun (taşıma başvurusu) RED yediğini gördük , biz başvurdukça TTNET internet taşıma işlemini red verdi , bu süreç bir süre böyle devam etti. Biz her başvurduğumuzda ttnet reddetmeye devam edince ttnet genel merkezine gidip sorduğumuzda bize red vermedilerini TurkNet tarafından talebin geri çekildiğini söylediler sıkıntı ise burada başlıyor TurkNet neden internet başvurusunu geri çeksin ki = sonuçta müşteri kazanıyor.

Aşağıda yaşadığımız süreç Kasım-Aralık-Ocak Şikayet Kayıtları.

Problemi daha sonra şöyle öğrendikki

TTNET de bulunan 2 internet + 2 telefon aboneliğini TTNET 4 müşteri 4 ürün gibi görüyor evranterinde ve 4 müşterisinin aynı anda kaçıp gitmesini yani abone kaybı yaşanmasını istemediği için taşımalara red veriyor veya problem çıkartıyor.

BTK'ya şikayet etmek dahil her durumu değerlendirdik ki kayıtlarda BTK şikayetini de görebilirsiniz bir değişen olmadı.

Kasım-ARALIK böyle geçti.

Aralık Son Haftası.

TurkNet tarafından daha yetkili bir personel bizi aradı ve TTNET'in bir ne kadar başvuru yaparsak yapalım red vereceğinden emin oldukları için (ki belki 50 defa denendi) TTNET genel merkezine gidip aboneliğimizi komple sildirmemizi ve yeni bir başvuru yapmamızı istediler.

Aralık son haftası ttnet aboneliğimizi komple iptal edip portu boşa çıkardı ve turknet e sıfır abonelik ister gibi tekrar başvuru yaptık.

bu sefer turknet interneti verdi fakat ttnet tarafından bağlantı yapılmadı , bir sürü kişi ile konuştuktan sonra 10 gün sonra (ocak ilk haftası) internetimiz bağlandı fakat oda ne eskiden ttnet üzerinde 35mbps alırken bu sefer 16mbps'e düştü hızımız.

Tabiki hem ttnet tarafına hem turknet tarafına sürekli şikayet oluşturduktan sonra öğrendikki ttnet bizi fiber olmasına rağmen bölgede ADSL portuna bağlamış.

ADSL portundan VDSL portuna geçiş yaptık.

totalde 3 ay her gün hem ttnet hem turknet ile cebelleşip 10 gün civarında iş yerinde internetsiz kaldıktan sonraki sonuç bence buna deydi.

oc ttnet den çok daha ucuza (yaklaşık 3de 1i ) 3 katından yüksek hız hemde kotasız olarak alabildik.

bunlar hep yıldırma politikaları başka birşey değil , bunu turknet ile problem yaşamış arkadaşlarım için söylüyorum herşey ttnetin halt yemesi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

ya beyler bu amınakodum turkneti binaiçi kurulumu yapmadan siktir oldu gitti. ankastreden eve kadar tüm işin ameleleğini ben yaptım tüm bağlantıları ben sağladım ama bu ibneler kurulum ücreti yansıtacağız diyor. müşteri hizmetlerinden aradılar lan diyorum ki kurulum yapmadınız yok anlamıyorlar destek kaydı filan da boş iş üstüne yatıyorlar.

var mı böyle bir yasal hakları? 

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

AVM İçerisinde olan bir mağzada çalışıyorum , şirket şimdiye kadar hep TTNET kullanmış kurumsal olarak problem şu ki hem kotalı internet hemde telefon 35mbps için 250 TL civarında fatura ödüyorduk. Birde merkez mağzamız var totalde 500 TL'ye yakın bir fatura

tekrar ekliyim

2 adet kurumsal telefon numarası

2 adet 35mbps 150gb kotalı internet için totalde 500 TL.

İşimiz gereği (teknik servis) çok fazla yazılım vb. günceleme indiriyoruz ve kotalı tarifeler yetmez olmuştu ayrıca hızda yavaş gelmeye başlamıştı özellikle merkez mağzamız her hafta kota doluyordu , modem arayüzünden internet hattını kontrol ettiğimde 105 Mbps'e kadar alt yapının desteklediğini gördüm. Sonuçta AVM portların olduğu kutuya kadar fiber hat geliyor.

Dedik ki TurkNet'e geçelim kurumsal olarak

99 TL Sınırsız 100Mbps internet + Telefon + 7/24 Müşteri hizmetleri desteği var. (Kurumsal müşteriler için hızlı destek hizmetleri var bireysel gibi değil)

99x2 198 TL ye hem kotasız hemde daha yüksek hızlı internet alabilmek için taşıma başvurusu yaptık.

Tüm evraklarımızı (şirket vergi şeyleri ıvır zıvır) TurkNet e gönderdik.

Kasım Başı İlk Başvuru

başvuruyu yaptıktan ve evrakları gönderdikten 1 hafta sonra merkez mağzamıza internet bağlantısı yapıldı , yani neredeyse hiç sorunsuz olarak ttnetten turknet'e geçiş yapıldı sadece telefon hattı ile ilgili bir problem oldu oda 10 gün içinde çözüldü yani normal süreç işledi. Fakat benim çalıştığım AVM mağzasında taşıma işlemi bir türlü gerçekleşmedi uzun süre bekledik arada aradık sorduk vs asıl olaylar bundan sonra başladı.

Kasım Ortası Problemler.

Kasım ortasına kadar taşıma işleminin sonucu için bekledik fakat sürekli internet başvurumuzun (taşıma başvurusu) RED yediğini gördük , biz başvurdukça TTNET internet taşıma işlemini red verdi , bu süreç bir süre böyle devam etti. Biz her başvurduğumuzda ttnet reddetmeye devam edince ttnet genel merkezine gidip sorduğumuzda bize red vermedilerini TurkNet tarafından talebin geri çekildiğini söylediler sıkıntı ise burada başlıyor TurkNet neden internet başvurusunu geri çeksin ki = sonuçta müşteri kazanıyor.

Aşağıda yaşadığımız süreç Kasım-Aralık-Ocak Şikayet Kayıtları.

Problemi daha sonra şöyle öğrendikki

TTNET de bulunan 2 internet + 2 telefon aboneliğini TTNET 4 müşteri 4 ürün gibi görüyor evranterinde ve 4 müşterisinin aynı anda kaçıp gitmesini yani abone kaybı yaşanmasını istemediği için taşımalara red veriyor veya problem çıkartıyor.

BTK'ya şikayet etmek dahil her durumu değerlendirdik ki kayıtlarda BTK şikayetini de görebilirsiniz bir değişen olmadı.

Kasım-ARALIK böyle geçti.

Aralık Son Haftası.

TurkNet tarafından daha yetkili bir personel bizi aradı ve TTNET'in bir ne kadar başvuru yaparsak yapalım red vereceğinden emin oldukları için (ki belki 50 defa denendi) TTNET genel merkezine gidip aboneliğimizi komple sildirmemizi ve yeni bir başvuru yapmamızı istediler.

Aralık son haftası ttnet aboneliğimizi komple iptal edip portu boşa çıkardı ve turknet e sıfır abonelik ister gibi tekrar başvuru yaptık.

bu sefer turknet interneti verdi fakat ttnet tarafından bağlantı yapılmadı , bir sürü kişi ile konuştuktan sonra 10 gün sonra (ocak ilk haftası) internetimiz bağlandı fakat oda ne eskiden ttnet üzerinde 35mbps alırken bu sefer 16mbps'e düştü hızımız.

Tabiki hem ttnet tarafına hem turknet tarafına sürekli şikayet oluşturduktan sonra öğrendikki ttnet bizi fiber olmasına rağmen bölgede ADSL portuna bağlamış.

ADSL portundan VDSL portuna geçiş yaptık.

totalde 3 ay her gün hem ttnet hem turknet ile cebelleşip 10 gün civarında iş yerinde internetsiz kaldıktan sonraki sonuç bence buna deydi.

oc ttnet den çok daha ucuza (yaklaşık 3de 1i ) 3 katından yüksek hız hemde kotasız olarak alabildik.

bunlar hep yıldırma politikaları başka birşey değil , bunu turknet ile problem yaşamış arkadaşlarım için söylüyorum herşey ttnetin halt yemesi.

Her bir haltları öyle brv güzel iş 

Bunlar sadece ooorrr................!

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

şöyle bi facebookta ttnetten kurtulanlar sayfası yada internet sitesi açsak amma iş yapar hee (((: yaşım 32 ben daha liseye giderken bu ttnetten kurtulmuştum. olsun geçde olsa sende kurtuldun. artık yolda yürüyüşünü bile değiştirebilirsin artık ttnetli değilsin bi farkın var (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Hangi devirde yaşıyoruz yahu. Normalin de tesisat numaranla imzalı sözleşmeni geçtiğin firmaya verirsin, firma kendisi hepsini halleder. Seni hiç rahatsız bile etmezler. TTNET kim oluyor aq, derebeyliğin de yaşıyoruz sanki. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Benzer şeyler yaşıyorum. Bireysel hat. Umarım 3 ay sürmez. Geçmişler olsun, sinir stres seviyelerinizi test etmişlerdir tüm çalışanlar olarak...

Benim eve geldiler hattı bağladılar orospu çocukları, 35mbit paket alıyorum max hız 120 mbit. Yükselttirdim türknete 2-3 gün sürdü o da, ibnerler 88mbit profil açıp onu tanımlamışlar 100 yerine. Hadi neyse onunla uğraşalım derken ertesi gün bi sağanak yağmur yağdı, sabah uyandım baktım max hız kapasitesi 20mbite düşmüş. Şaka gibi. Çıldırıyorum. Şimdi her gün arıza bıraktırıyorum türknete, tt de kontrol etmeden ( ben görmeden etmeleri imkansız ) bizden kaynaklı değil, iç tesisat arızası diyor. Amma velakin benim iç tesisatım yok, telekomun telefon direğinden geliyor kablo direk, ankastre falan hak getire ( 10metre direğin üstüne bi kutu var muhtemelen o ) ve kablo direk duvardan içeri giriyor yani iç tesisatım duvar kalınlığı kadar. 7-8 cm falan :)

Neysem şimdi vaktim var artık, bütün kanallardan şikayet atıcam bakalım ne yapacaklar. Bu türknetin maili var mı maille de bildirelim yav.

...said addicted.
Toplam Hit: 1532 Toplam Mesaj: 6
ttnet fiber adsl vdsl turknet