3 Bin Lira Maaşlı İş Fırsatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek
    DUYURULAR

Uçak Teknisyenliği Kursu Başvuruları Başladı

16.05.2012

Yeni bir gelecek için...

İŞKUR ve Kapadokya Meslek Yüksekokulu işbirliği ile düzenlenecek Teknisyen Yetiştirme Programı için Uçak Bakım/Onarım alanında yetiştirilecek teknisyen adayları aranmaktadır.

EASA (EuropeanAviationSafetyAgency) kurallarıyla uyumlu bu program kapsamında, başvuru yapan teknisyen adayları Havacılık Bakım-Onarım sektöründeki çalışmalarda yer alabilecek şekilde 6 ay süreyle eğitimden geçirileceklerdir.

Yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde programa başlamaya hak kazanan adaylar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacaktır. Programı başarı ile bitiren adayların en az %51’i THY A.O. iştiraklerinde istihdam edileceklerdir.

Eğitimlerin teorik bölümleri Kapadokya Meslek Yüksekokulunun Nevşehir, uygulama bölümleri ise THY Teknik A.Ş’nin bakım onarım tesislerinde yürütülecektir.

Havacılık sektöründe geçerli dilin İngilizce olması nedeniyle programa başlayacak adaylarda İngilizce okuma/anlama yeterliliği aranacaktır.

Aranan Nitelikler:
    • MYO veya Teknik Eğitim Fakülteleri'nin
    - Mekatronik
    - Makine / Motor / Makine Resim ve Konstrüksiyon / Talaşlı Üretim
    - Tarım Makineleri
    - Otomotiv / Otomotiv Teknolojisi / Oto Boya Karoseri Doğrultma Teknikeri
    - Gemi İnşaatı / Gemi Makineleri
    - Elektrik / Elektronik / Endüstriyel Elektronik / Endüstriyel Otomasyon / Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi
    - İklimlendirme ve Soğutma / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi / Tesisat
    - Metal / Döküm / Kalıpçılık / Kaynak Teknolojisi / Tahribatsız Muayene / Kaynak Teknolojisi
    - Lastik Teknolojisi
    - Mobilya Dekorasyon
    - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi / Biyomedikal Teknolojisi / Elektrikli Cihaz Teknolojisi
    - Boya Teknolojisi /
    - Teknik Eğitim

bölümleri ile

• Havacılık Okulları'nın (Sivil Havacılık Yüksekokulları, Anadolu Teknik Liseleri ve ilgili MYO’lar)
    - Uçak Bakım Gövde Motor
    - Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği
    - Uçak Teknolojisi

bölümlerinden mezun veya kurs dönemi içerisinde mezun olabilecek durumda olan ve aşağıdaki şartları sağlayan adaylar aranmaktadır.

• TC Vatandaşı olmak,
    • İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,
    • Sabıka kaydı bulunmamak,
    • Başvuru sırasında 30 yaşından büyük olmamak,
    • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar),
    • Teorik eğitim süresince Nevşehir’de, pratik eğitim süresince İstanbul’da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek.

Başvuru:
    Başvuru için diploma ve nüfus cüzdanı fotokopisinin Kapadokya Meslek Yüksekokuluna fakslanması gerekmektedir. İşlemin tamamlanabilmesi için İŞKUR internet portalından 94543 kurs numarasına başvuru yapılmalıdır. Aksi takdirde başvurular dikkate alınmayacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ : 30.05.2012, ÇARŞAMBA
    YAZILI SINAV TARİHİ : 01.06.2012, CUMA Saat: 09.00
    SINAV YERİ /ADRESİ : Kapadokya Meslek Yüksekokulu Mustafapaşa Kasabası, Ürgüp NEVŞEHİR  

Ayrıntılı bilgi için:
    www.kapadokya.edu.tr
    Telefon           : 0.384.3535009
    Faks                : 0.384.3535125

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
Toplam Hit: 4349 Toplam Mesaj: 32