32 Gb Ssd İçin Windows 10?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

acer one 11 A01-132-C0QL pc var elimde. windows 10 yüklenebiliyor sadece. 32 gb ssd olduğu için windows 10 hafızayı götürüyor. Pc sıkıntı yaratıyor. Bu konuda çözüm arıyorum. sadeleştirilmiş kapladığı alan azaltılmış windows 10 var mı? yada benim azaltmamın yolu var mı?  harici hafıza kartı aldım taktım rahatlatsın diye o da olmadı hafıza kartı habire çıkarmış takmış gibi oluyor sabit durmuyor uyarı verip duruyo

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

pardon

tnctr.com -> ara -> windows 10 lite

NoktaliVirgul tarafından 31/Ağu/18 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İnternette Lite Windows 10 ISO'ları var ama güven olmaz. Microsoft'un sitesinden orjinal ISO indirip MSMG Toolkit ile gereksiz ıvır zıvırları ayıklayarak kendine özel ISO üretebilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/msmg-toolkit-ile-kendinize-ozel-windows-10-iso-dosyasi-hazirlayin-detayli-anlatim--119290699

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

herzaman oynanmamış iso kullan. 

https://www.thewindowsclub.com/10appsmanager-windows-10

şu uygulama ile windows app kaldırıp çokça yer açabilirsin diye düşünüyorum.

bunlar dışında windows 10 da güncellemeler tamamen bittikten sonra diski temizle seçeneği ile 8 gb a yakın update klasörü temizlenebiliyor . bi dene derim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

üzerinde işlem yapılmamış iso dosyaları her zaman iyidir.

lakin istediğin gibi birşeyi ya kendin hazırlayacaksın yada arkadaşların dediği  gibi indireceksin.

burada bu şekilde bir çalışma yapan arkadaş varmı bilmiyorum ama tnctr veya solidshare gibi sitelerden yıllardır iso dosyası alırım, sorunla karşılaşmadım.

siz yinede ilgili sitelerden hazır bişey indirecekseniz site adminlerinin kendi hazırladıkları çalışmalar oluyor. yorumları okuyup uygun olanı seçebilirsiniz.

Yaşa, Öl...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

herzaman oynanmamış iso kullan. 

https://www.thewindowsclub.com/10appsmanager-windows-10

şu uygulama ile windows app kaldırıp çokça yer açabilirsin diye düşünüyorum.

bunlar dışında windows 10 da güncellemeler tamamen bittikten sonra diski temizle seçeneği ile 8 gb a yakın update klasörü temizlenebiliyor . bi dene derim.

bunu deneyeyim ilk etapta bakalım hepinizin dediği mantıklı herkese teşekkürler bunda fayda olmazsa b planına geçerim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ben işyerimde zotac mini pc kullanıyorum avuç içi kadar elektrik az harcasın ve taşıyabileyim istediğimde diye Pc güçlü amma ssd 32gb, windows 10 home var açıkçası 17gb falan yiyor zamanla 21 22 max 23 oluyor o kadar yetiyor yani. 

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

uygulamaları kaldırdım 28.5 da 6.43 gb boş alan oldu şimdilik iyi takılma olmuyor bakalım teşekkürler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

😔

FiL3MAN tarafından 20/Kas/19 23:57 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1423 Toplam Mesaj: 9
32gbssdwindows10