3D Dark Knight VFX (Photogrammetry)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar, Nikon D5100 ile gece deneme cekimleri yaparken boyle birsey aklima geldi, kucuk bir test yapayim dedim. gece cekimlerinde olusan grainlerden dolayi track pointler ilginc derecede sapmaya neden oldu, dolayisi ile basit veya standart ayarlarla track edilebilecek bir sahne degildi. baya ugrastirdi fakat sorunsuz ve smooth bir track almayi basardim. Bu sorunsuz track'i da fotogrammetry teknigine borcluyum. bildiginiz uzere videodaki grainler resimlerde olusmuyor, bolgenin brcok resmini cekerek fotogrammetry teknigiyle point cloudunu olusturdum, olusan point cloudu PFTrack 2012 nin yeni ozelligi olan LIDAR data destegi sayesinde trackinge yardimci olmasi icin import ettim. boylece pftrack sadece grainli videoya degil, import ettigim point cloudu da isleme alarak etraftaki objelerin yerlerini tam olarak bilecek ve trackingin sorunsuz olmasini saglayacakti :%29bekledigimden daha iyi sonuc aldim diyebilirim. Bu teknigi gelistirerek tracklenmesi imkansiz olan cok puslu, asiri grainli ve asiri kamera hareketi olan sahnelerde de smooth ve sorunsuz sonucla elde edebilecegim. 

Not: LIDAR dosyalarinin PFTrack 2012 de kullanilmasi daha once denenmis bir olay fakat lidar dosyalari 3D Lazer tarayicindan cikarmislar ve oyle import etmisler. okadar para tarayciya vermeye gerek yok. ayni lidar dosyasini ben Photogrammetry sayesinde olusturup trackinge dahil edebiliyorum. 

Proje Ozellikleri:

*Prgram: Cinema 4D R6 & PFTrack 2012
    *Render Motoru: Cinema 4D AR3
    *Render Suresi: 15dk.
    *Model: Oyundan Riplenmistir.
    *Mocap: Trubeones bvh.
    *Teknik: 3D Photogrammetry, 3D LIDAR assistance Tracking, 3D Projectionman

ScreenShot:

shaban

Video Animation (VFX):

http://youtu.be/S_YIM61fAGc

PFTrack Workflow:

shaban

C4D Workflow:

shaban

Shaban Interactive Pro.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Güzel olmuş hocam eline sağlık.Gece çekiminden dolayı sanırım karakter biraz sönük gibi geldi bana.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    mstfcn bunu yazdı

Güzel olmuş hocam eline sağlık.Gece çekiminden dolayı sanırım karakter biraz sönük gibi geldi bana.

eyvallah hocam. evet gece cekimi oldugu icin isiklari sonuk biraktim.

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferit
    ferit's avatar
    Erkek

Eline sağlık, gayet başarılı olmuş

Fındık kadar dost > Dünya kadar mal
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek