3D Gözlük

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Kırmızı-mavi ise görüntü hiç seyretme gözlerine yazık.İlla 3d tecrübem olsun istiyorsan ımaxte bol ekşınlı bi film seyret,normal sinemaya tövbe edersin...

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Real3d gözlüklerin fiyatları yerlerde sürünüyor. Hatta lg kampanya ile birlikte 7 tane birden veriyor tv yanında.

Ama samsung vb. markaların kullandığı şarjlı, pilli gözlükler 2 tanesi 150 tl civarlarında.

Nvidia visionda da o civarlarda olması laızm tam oalrak bikmiyorum ama 200u geçmez.

Ayrıca sinemda perde de özel oluyor siver bilmene diye bir adı var. Yani adam gibi 3d izlemek için 3d gözlük(red cyan olamyacak kartondan filan yeni teknoloji olanlardan) + 3d film(sbs, ou veya 2d den 3dye convert olmalı ki buda ayrı bir teknloji) + bu filmleri oynatabilecek 3d tv (bu teknlojileri içersinde barındıran.)  veya 3d projeksiyon(perdesi ile birlikte) bunlar gerekli yoksa normal monitorde red cyan gözlükle 3d izleyeceğim diye hayallere kapılmaya gerek yok. 

@Panxer

O baş ağrısı ve göz yorulması alıştıkdan sonra geçiyor. Ben ilk başlarda 30dk dan fazla izleyemiyordum hemen başım filan ağrıyordu gözlerim filanr ahatsız oluyordu ama 10-15 gün sonra birşeyin kalmıyor tamamen alışıyorsun. Ve hatta 3d film arayışlarına giriyorsun bulsamda izlesem diye.

Digiturkun 3d kanalı var her ay 2-3 tane güzel fil  veriyor yakalarsam onları izliyorum güzel oluyor. Özellikle son durak 5 güzeldi 3d açısından belkide derinlik ve görüntünün  dışarı taşması açısından en iyisiydi diyebilirim.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Real3d gözlüklerin fiyatları yerlerde sürünüyor. Hatta lg kampanya ile birlikte 7 tane birden veriyor tv yanında.

Ama samsung vb. markaların kullandığı şarjlı, pilli gözlükler 2 tanesi 150 tl civarlarında.

Nvidia visionda da o civarlarda olması laızm tam oalrak bikmiyorum ama 200u geçmez.

Ayrıca sinemda perde de özel oluyor siver bilmene diye bir adı var. Yani adam gibi 3d izlemek için 3d gözlük(red cyan olamyacak kartondan filan yeni teknoloji olanlardan) + 3d film(sbs, ou veya 2d den 3dye convert olmalı ki buda ayrı bir teknloji) + bu filmleri oynatabilecek 3d tv (bu teknlojileri içersinde barındıran.)  veya 3d projeksiyon(perdesi ile birlikte) bunlar gerekli yoksa normal monitorde red cyan gözlükle 3d izleyeceğim diye hayallere kapılmaya gerek yok. 

@Panxer

O baş ağrısı ve göz yorulması alıştıkdan sonra geçiyor. Ben ilk başlarda 30dk dan fazla izleyemiyordum hemen başım filan ağrıyordu gözlerim filanr ahatsız oluyordu ama 10-15 gün sonra birşeyin kalmıyor tamamen alışıyorsun. Ve hatta 3d film arayışlarına giriyorsun bulsamda izlesem diye.

Digiturkun 3d kanalı var her ay 2-3 tane güzel fil  veriyor yakalarsam onları izliyorum güzel oluyor. Özellikle son durak 5 güzeldi 3d açısından belkide derinlik ve görüntünün  dışarı taşması açısından en iyisiydi diyebilirim.

eyw. hocu tavsiyeler için yarın perşembe 1 bilet alana 2.beleş vodafone'de arkadaşla akşam gidek bi test edek 3d'yi :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ula kreyzi ula kreyzi adamlar mavi kırmızı çekmiş , sen bunu istersen 4 bin tl lik tv ile izle görüntü değişmeyecek

teknosa extra da her türlüsünü denedim sony toshiba lg , gözlük takılanların hepsi çöp gibi geliyor bana baş ağrısından başka birşey değil

3D ye değilde 4K ve 8K ya odaklanmak gerek daha çok kalite orda.

benimde öyle bi huyum yok pampa gidip bu tarz yerlerde deneme yapmak ama bu haftasonu gidip deniycem

nasıl bişiymiş bakacam

peki bu sinemadaki sistem nasıl işliyor ? adamlar tutup herkese bu pahalı gözlüklerden vermezler :W

eğer bu eskonda'nın bahsettiği gözlüktense neden çıkışta çok güzeldi filan diyorlar

hacı bu sistemi anlatırdımda başım çok ağırıyor şimdi

istersen 

"ışığın polarizasyonu" diye bir araştırı ver

daha farklı sistemlerde vardı

bu bahsettiğim olayı kullan sistemlerde 

gözlüklere bir filtre takman yeterli 

diğer sistemde gözlüğün camı sırayla kararıyorlar

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

İlk 3D gözlüğünü sinemada takmıştım. Film de "Sevgililer Günü Katliamı" idi. Adam milete tırmığı fırlatıp duvara asıyordu. Kameraya doğru tırmığı fırlatınca üzerine geliyor sanıyorsunuz :)

ASUS'un oyun bilgisayarları ile verilen 3D gözlük ne kadar kaliteli bilmiyorum ama elime geçtiğinde deneyeceğim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 1451 Toplam Mesaj: 16