3D Mekanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek

beyler bu işleri nasıl yapıyolar bilgisi olan var mı ?bi iş için lazım

www.3dmekanlar.com

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek
    bildim kadarıyla FOTĞRAFları birleşritiriyolar da programı faln mı var acaba

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

http://www.mekan360.com/ Türkiyede Bu işi yapan en iyi firma sanırım.Program dediğin Flash CS3 + biraz actionscript Bilgisi.

Gerisi ekipmana kalıyo.Bu iş için özel üretim fotoğraf makinaları ki onlara pekte fotoğraf makinası denmez :) 

Ekipmanlar Biyere sabit oturtuluyo belirlenen açılarda bütün odanın vs herneresiyse milimetrik olarak çekimleri yapılıyo

Şuanda Bu işi yapan yer çok az olduğundan deli gibi para kazanıyolar. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

yanlış hatırlamıyorsam istanbulun bir yerinide böyle yapıyorlardı. 4-6 ay önce civarıydı.

bir minibüsün içine yerleştirilmiş bilgisayarlar 5-6(daha fazlada olabilir) adet kamera çok yavaş hızlarla ilerleyerek gezilen yerin 3. boyuttu oluşturuluyor sonra onlara göre texture (dokular) oluşturulup sunuluyormuş. istanbuldaki bu projenin bitmesi "dünya kültür başkenti" olacağı zamana yetiştirilecekmiş. aklımda kalan bunlar.

bir başka şu şekilde yapıldığını gördüm (nasıl yapıldığını bilmiyorum) 3ds maxte model yapılıp, swift plugini kurulup render alınmış. sonra alınan renderda sağa, sola, yukarı, aşağı, yakınlaşma, uzaklaşma şeklindeydi. flash gibi bir şeydi.

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireOfHeaven
    FireOfHeaven's avatar
    Erkek

grafik tasarımcılara sor :D ben indirip bi bakıyım

bazen inanmak en büyük kumardır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bu resmi görüonmu şimdi bu resmi bir kürenin etrafına kapladığını ve kendinide o kürenin içinde düşün ;)

3d programların böle çıktıları olabiliyor

sanırım onların kamerası özel oluyor (bu konuda bilgim yok) bir de gene

sanırım bazı programlar bir küp oluşturacak şekilde resim çekion o yapıyor sana küp derken altı tane işte yav  

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 4531 Toplam Mesaj: 6