3D Yazıcı Tavsiyesi..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Daha önce robot kulübü açmak istedigimizden bahsetmiştim. Devlet okuluyuz ve bişeyleri başarmak istiyoruz. Arduinolar vs aldık. Temel Programlamaya başladık. 

3d yazicimizda olsun istiyoruz. 1500-1600 civarı butcemiz var. Bizi ugrastirmayacak, uzmeyecek bir yazıcı tavsiyesi istiyoruz...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek

Kendiniz mi yapacaksınız? Eğer öyleyse o bütçeye göre Sigma 3D, Prusa i3 ya da Abbas yapabilirsiniz. Eğer hazır alacaksanız Abbas'ı önerebilirim. Evimde Prusa i3 var baskı kalitesini iyi alabiliyorum. Açıkcası bu saymış olduğum yazıcıların hepsi hemen hemen aynı, kasa dizaynları ve extuder(kafa) kısmı farklı o kadar. Yazıcı'nın kalibrasyonunu iyi yaptığınız takdirde çok güzel çıktılar alabilirsiniz. 200mikron aldığınız çıktıyı çoğu kişi 100mikron'da bile alamayabilir eğer kalibrasyon kötüyse.

less than one, more than zero.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam inanin benim bilgim yok suan için. Amaç öğrenciyle birlikte öğrenmek. Güzel bir ekip kurduk, görsünler bilsinler ogrensinler istiyoruz. Basit bir iki parca kapak, disli vs alsak, 1-2 logo alsak yeterli suan icin. Ilerisi icin Bozulmasın,  garanti işi sağlam olsun. Yedek Malzeme temini rahat ucuz olsun isteğimiz bu...

Fikriniz için teşekkürler. İnceleyeceğiz hocam...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Güncel Olsun Gerçekten fikirleirnize ihtiyacımız var...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bende henüz yazıcı almadım, konuyu takip ediyorum; drone ve model araba parçaları imal etmek için kullanacağım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

https://all3dp.com/diy-3d-printer-kit/

bunlar daha ucuza gelir sanırım?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bu niyetinizi 3D printer firmalarına e-posta atıp belirtin, öğrenciler aşkına indirim talep edin, bazı yurt dışı firmaları seve seve yardımcı olur. Aklına geleceği üzere kargo sıkıntı olabilir, bunun içinde devlet babanızla bir görüşün, iznini ve yardımını alın. Üşenmeyin, caymayın. O print işlemini görüp çocuklar etkilenir, tahmininden ve senden daha büyük işlere teşvik edersin çocukları. (Umarım sorun olmaz)

Fakat, PHP konusundan da gördüğüm üzere standart öğrenme sıkıntın var. Switch öğrenmenden ki 10 sayfalık php broşürü okusan anlatacakları ilk konulardan biri, daha kompleks işlere girişip haliyle yapamıyorsun.

1 - Bunu çocuklara öğretme, yansıtma

2 - Bunu 3D print olayına hiç yansıtma.

Çünkü 3D print standartlarını uygulamazsanız, makinayı da bozarsınız, düzgün objede elde edemezsiniz. Bağlantı noktaları önemli, makinaya göre boşluk bırakmak gerekebiliyor tasarımda. Tasarım low poly olmalı diyebiliriz. Malzemeye göre durum değişebiliyor. Gearbest'te PBS filamentler var birkaç yüz metrelik, 30 küsur dolar, renk renk alırsınız.

Elimde bu konuya blender ile giriş için bir udemy kursu olması lazım, dediklerim kafana yattıysa söyle yollayayım kursu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

aliexpress + prusa i3

200$ gibi bir fiyata alabiliyorsun. UPS ile geliyor, kargo ücreti ödemiyorsun ancak vergisini ödüyorsun. Kapına kadar getiriyorlar. Sonra kuruyorsun. İlk defa kuruyorsan, adım adım herşeyi okuyup yapayım dersen 5 saatini alabiliyor :)

NoktaliVirgul tarafından 12/Oca/17 07:46 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı

Bu niyetinizi 3D printer firmalarına e-posta atıp belirtin, öğrenciler aşkına indirim talep edin, bazı yurt dışı firmaları seve seve yardımcı olur. Aklına geleceği üzere kargo sıkıntı olabilir, bunun içinde devlet babanızla bir görüşün, iznini ve yardımını alın. Üşenmeyin, caymayın. O print işlemini görüp çocuklar etkilenir, tahmininden ve senden daha büyük işlere teşvik edersin çocukları. (Umarım sorun olmaz)

Fakat, PHP konusundan da gördüğüm üzere standart öğrenme sıkıntın var. Switch öğrenmenden ki 10 sayfalık php broşürü okusan anlatacakları ilk konulardan biri, daha kompleks işlere girişip haliyle yapamıyorsun.

1 - Bunu çocuklara öğretme, yansıtma

2 - Bunu 3D print olayına hiç yansıtma.

Çünkü 3D print standartlarını uygulamazsanız, makinayı da bozarsınız, düzgün objede elde edemezsiniz. Bağlantı noktaları önemli, makinaya göre boşluk bırakmak gerekebiliyor tasarımda. Tasarım low poly olmalı diyebiliriz. Malzemeye göre durum değişebiliyor. Gearbest'te PBS filamentler var birkaç yüz metrelik, 30 küsur dolar, renk renk alırsınız.

Elimde bu konuya blender ile giriş için bir udemy kursu olması lazım, dediklerim kafana yattıysa söyle yollayayım kursu.

Hocam yorumun için teşekkür ediyorum... Hocam tek değilim ve 3 kişilik bir ekibiz. Bir yerden başlamak lazım-yürümek durmaktan iyidir düşüncesindeyim-

Dediğiniz kursu da görmek isterim...

@NoktaliVirgül ve @LynXMaSTeR teşekkürler.... 

Toplam Hit: 664 Toplam Mesaj: 9
3d yazici