folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder 400 GB Oracle Exportu Migrate Etmek

400 GB Oracle Exportu Migrate Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Hocalar elimizde yaklaşık 400 GB oracle db exportu var. Bunu En kolay nasıl Mysql veya Mssql'e aktarabiliriz fikriniz var mı?

Sıfırdan oracle kurmak import etmek ordan migrate etmek çok vakit alıcak.

dmp dosyasını direkt import eden bir tool var mı bildiğiniz ? birkaç tane tool denedim ama fos çıktı.

baktık yine çıkar yol yok, oracle kurduk süreyi kısaltmanın püf noktaları var mı bildiğiniz ?

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Hocalar elimizde yaklaşık 400 GB oracle db exportu var. Bunu En kolay nasıl Mysql veya Mssql'e aktarabiliriz fikriniz var mı?

dmp dosyasını direkt import eden bir tool var mı bildiğiniz ? birkaç tane tool denedim ama fos çıktı.

baktık yine çıkar yol yok, oracle kurduk süreyi kısaltmanın püf noktaları var mı bildiğiniz ?

Bir fikrim yok ama 400 gb db ne verisi merak ettim hocam. 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

Bir fikrim yok ama 400 gb db ne verisi merak ettim hocam. 

yaklaşık 10 yıllık bi şirket verisi hocam

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Biraz sıkıntılıdır onu import etmek

Direk import edemezsin önce bir oracle kur makinana, hiç sevmedigim bişeydir mecbur kalırsam virtual pcye kurardım

Bazı diğer dblerde olmayan özellikler var oracleda mesela bir autonumber ı birden fazla tablo paylaşabiliyor.

Yani baya zor olur tahmin ediorum mysqle taşımak 

400 gb ne varmış içinde merak ettim

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Biraz sıkıntılıdır onu import etmek

Direk import edemezsin önce bir oracle kur makinana, hiç sevmedigim bişeydir mecbur kalırsam virtual pcye kurardım

Bazı diğer dblerde olmayan özellikler var oracleda mesela bir autonumber ı birden fazla tablo paylaşabiliyor.

Yani baya zor olur tahmin ediorum mysqle taşımak 

400 gb ne varmış içinde merak ettim

şeyh bende sordum soruşturdum işte o yüzden hiç oracle kurma taraftarı değildim de tek yol o gözüküyor,

db de ürün datalarından personel giriş çıkış datasına kadar hepsini tutmuşlar hele bi ürün giriş çıkış tablosu var facia gerekli gereksiz herşeyi tutmuşlar her gelen bi parmak attığı için çorba olmuş.

arkadaşta benden yardım istedi müdür data kaybı istemiyormuş vs bi de acil demiş. yardımcı olayım diyorum da işin gücün arasında tam angarya şu an hızlı bi yolda yok hatır işi mecbur uğraşıcaz.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizmatikhacker
    karizmatikhacker's avatar
    Erkek

Ben büyük Mysql database lerini Ssh la atıyordum temiz iş oluyordu araştırmak lazım vardır bir yolu Oracle hiç aktarmadım

Love Just Hacked LoL :p
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Hocam zamaninda ben de oyle  bir data cekmistim bir yerlerden fakat bir turlu mysql postgresql aktaracak tool bulamamistim sinirlenip shift delete

Toplam Hit: 1988 Toplam Mesaj: 7
mssql mysql oracle