folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 43UA8900 Vestel Tv HDMI Sorunu - Mi Box S İ Taktıktan Sonra Oldu

43UA8900 Vestel Tv HDMI Sorunu - Mi Box S İ Taktıktan Sonra Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Selamlar.

Evde vestelin 4k 43ua8900 smart tv si var. Üzerinde 4 adet hdmi girişi var bu cihazın. Birinde uydu alıcı bağlı halihazırda.

Yakın zamanda mi box s aldım ve hdmi girişinin birine bağladım ve kullanıyordum. Yakın zamanda mi box u kullanırken rahatsız edici çıt çıt sesler yapmaya ve arada yeşil ekran şeklinde gel gitler oluyordo. Mi box u sıfırladım vs.. sorun yoktu.

Aradan birkaç gün geçti mi box u açayım dedim o da ne! görüntü yok!

Önce kablodan şüphelendim dedim bu pis çiniler dandik kablo koymuş mi box ile beraber.

Uzatmayayım dün itibariyle 4 hdmi girişinin 3 ünün çalışmadığını fark ettim. Kablo sağlammış. Hatta yeni hdmi kablo ile deneyince farkettim.

Uzun testler sonucu tv nin 1,3,4 numaralı hdmi ları çalışmıyor. Sizce ne yapmak gerekir?

Moralim bozuldu aldık kullanacağız dedik o kadar...

JOE tarafından 27/Eki/20 10:09 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

bu meret vestelin hangi ürününden kim memnun hayatında gören duyan bilen var mı?

sunny den avox dan uzak durun 

ama vestelden kaçın kaçın

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Selamlar.

Evde vestelin 4k 43ua8900 smart tv si var. Üzerinde 4 adet hdmi girişi var bu cihazın. Birinde uydu alıcı bağlı halihazırda.

Yakın zamanda mi box s aldım ve hdmi girişinin birine bağladım ve kullanıyordum. Yakın zamanda mi box u kullanırken rahatsız edici çıt çıt sesler yapmaya ve arada yeşil ekran şeklinde gel gitler oluyordo. Mi box u sıfırladım vs.. sorun yoktu.

Önce kablodan şüphelendim dedim bu pis çiniler dandik kablo koymuş mi box ile beraber.

Uzatmayayım dün itibariyle 4 hdmi girişinin 3 ünün çalışmadığını fark ettim. Kablo sağlammış. Hatta yeni hdmi kablo ile deneyince farkettim.

Uzun testler sonucu tv nin 1,3,4 numaralı hdmi ları çalışmıyor. Sizce ne yapmak gerekir?

Hocam tv'nin garanti devam ediyorsa hiç vakit kaybetme hemen ver servise muhtemelen anakartı değiştirirler. Fabrikada mutlaka yedek kart oluyor, servisi de sıkıştırırsan kısa sürede kartın gelir.

Bazen bu tarz arızalar markanın kendisinden değil, komponent hatası nedeniyle olabiliyor. Eğer HDMI değişebilir bir çipe bağlı ise(BGA değilse) çipi değiştirirler, işlem daha kısa sürer. BGA da değişebiliyor ama çoğu tamirci o işten kaçıyor, hem riskli hem de uzun vadede ne olacağını kimse bilemiyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Selamlar.

Hocam tv'nin garanti devam ediyorsa hiç vakit kaybetme hemen ver servise muhtemelen anakartı değiştirirler. Fabrikada mutlaka yedek kart oluyor, servisi de sıkıştırırsan kısa sürede kartın gelir.

Bazen bu tarz arızalar markanın kendisinden değil, komponent hatası nedeniyle olabiliyor. Eğer HDMI değişebilir bir çipe bağlı ise(BGA değilse) çipi değiştirirler, işlem daha kısa sürer. BGA da değişebiliyor ama çoğu tamirci o işten kaçıyor, hem riskli hem de uzun vadede ne olacağını kimse bilemiyor

Hocam garantisi bitmemiş olsa direkt servisi arardım da işte bitti garantisi.

Not late for nothing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

bu meret vestelin hangi ürününden kim memnun hayatında gören duyan bilen var mı?

Aynen Öyle Arkadaşım.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Joe tavsiyeforum diye bir site var, oraya bir yaz orada baya ilgileniyorlar bu konularda, teknik servis sahipleri felan da var baya, sana en azından ne olmuş olabileceğini ve ne kadar tutacağını söylerler. 

https://tavsiyeforumu.com/

Adem Helvacı denen kişi bu işin üstadı, Eski vestel servisi sahibi VS, sana yardımcı olurlar yani 

deja-vu tarafından 27/Eki/20 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

@JOE

hocam o zaman yakınında vestel servisi varsa dükkana git(telefonla arayamazsın müşteri hizmetleri çıkar telefona veya özel numarası varsa onu bul) durumu anlat belki el altından daha uygun fiyata tamir ederler. Eğer bu yöntem işe yaramazsa sosyal medyadan isyankar bir dille mesaj at, cihaz garantisi bittikten hemen sonra(cihazın çok eski olmadığını düşünüyorum) bozuldu siz buna birşey mi yapıyorsunuz, yerli diye almıştık vs. şansını dene. Bazen reklam olsun diye yardımcı olabiliyorlar. Daha da olmadı şikayetvar.com'a yaz, en azından indirimli tamir edebilirler. Başka çare yok hocam, arıza donanımsal gibi görünüyor. Yazılımsal olsa iş çok basit.

@deja-vu

bu site iyiyimiş, takip etmek lazım, bu adamlardan daha sağlam bilgi alınır

antivir-US tarafından 27/Eki/20 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

@deja-vu

antivir-US

Tamam hocalar sağolun tüm alternatifleri dikkate alıyorum.

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Problem çözümü için tv ile uğşmayacağım. 

Şöyle zımbırtılar varmış.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/4k-destekli-hdmi-coklayici-3-port-switch-4871p-coklu-cihaz-ultra-hd-ir-alicili-kumandali-uydu-in-out_pdp_611850488

Bu tarz bişey alıp devam edeceğim tek hdmi ile. Tv yi sök getir götür vs... uzun iş.

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocam neden arızalı malı yaptırmak yerine bunu alıyorsun ki? Sorun mibox ı taktıktan sonra başladı ise belki de mibox da sorun var bu alacağın cihaza bağlayavaksın o da arızalanacak belki hatta son kalan 2 numaralı portun da sıkıntı çıkacak? Yanlışı yanlışla kapatırsan sonraki konun Beyler TV Görüntü gelmiyor Taktik Verin şeklinde olur :D 

next next next install