49$'A Wildcard SSL Sertifikası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Bugün yakında gerçekleştirmeyi planladığım sınırsız sayıda alt alan adı içerecek projem için bir wildcard SSL sertifikası arayışına girdim.

Bilmeyenler için Wildcard SSL'in farkı sadece alan adı değil onun alt alan adlarını da desteklemesi.

Proje milyon dolarlık bir proje olmadığından; kurum onaylı, yeşil adres çubuğunda civciv resmi de gösterebilen fiyatı kallavi ssl sertifikalarından almayacaktım zaten. Ben daha makul fiyatlı ama major tarayıcı ve istemcilerin tamamı genelin ise %98 gibisi ile uyumlu olanlardan satın almayı planlıyordum ki bunlar 100$ gibidir aşağı yukarı.

Ama sonra yeni bir site ile karşılaştım aşağıdaki bağlantı ile 70$'lıktan sipariş edip, sayfada göreceğiniz üzere kupon kodu olarak da HAPPY2014 girince bayağı 49$'a, normal tek alan adı destekleyen bir ssl sertifikası fiyatına globalsign imzalı, taşağı 500 gram olmasa da 250 gramlık bir wildcard ssl sertifikanız olabilir. 

Sertifika sağlayıcısı şu : http://www.alphassl.com

Satın almak için buradan (bağlantıda ref falan yok) : https://www.ssl2buy.com/alphassl-wildcard.php?gclid=CKWg-JH7zrsCFYZZ3godl1QA7g

Not: Yalnızca 2Checkout hesabı veya 2Checkout hesabı olmayanlar için yine 2Checkout aracılığı ile doğrudan kredi kartı ile satın alma seçenekleri var.

AlphaSSL'in güvenilirliği ile ilgili kriter olur mu bilmem ama EkşiSözlük AlphaSSL kullanıyor, böyle de referans olabilir.

Satın almayı düşünenlere hayırlı olsun.

Sevgiler.

anlıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bilgilendirme için teşekkürler...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

benim asıl merak ettiğim konu yabancı forumlarda falan ssl sertifikası'nın seo'da çok etkili olduğu yönünde bilgiler veriliyorda bu bilgiler ne kadar doğru ?

tecrübe eden müridler falan var mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ben zamanında 4 yıllığına 8.500 TL verdim valla :)

Ama İşletim sistemleri içerisinde var mı ona bakmak lazım bi, gerçi globalsign imzaladıysa onaylar

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Ben zamanında 4 yıllığına 8.500 TL verdim valla :)

Abooww... Paraya bak...

İşin ilginç yanı, her türlü teknolojik ürünün fiyatı düşerken,

SSL sertifikalarının fiyatları kolay kolay düşmüyor.....

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

UP olsun, görmeyenler görsün.

İndirim 31 Ocak 2014'e kadar geçerli bu arada.

anlıyorum.
Toplam Hit: 1596 Toplam Mesaj: 6