folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder 4K Ekranda Java Uygulamalarının Çok Küçük Görünüyor

4K Ekranda Java Uygulamalarının Çok Küçük Görünüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

bir tanıdığımda lenovo yoga900 var, aletin ekranı 3800x2400 falan. tekstil işiyle uğraştığı için coretex denen bir program kullanması gerekiyo. program ekranda inanılmaz ufak görünüyor. windowstaki dpi ayarlarını değiştirdim fakat yine bir sonuç alamadım. çözünürlüğü azalttığımızda da çok kötü görünüyor.

superuser.com da sormaya çalıştım ama bi türlü gramerimi beğenmedi :D

aranızdan bi gönüllü superuser.com da sorabilirse o da çok makbule geçer

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

hocam sanırım % olarak tasarlanması lazım pixel olarak değilde

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

merhaba

bir tanıdığımda lenovo yoga900 var, aletin ekranı 3800x2400 falan. tekstil işiyle uğraştığı için coretex denen bir program kullanması gerekiyo. program ekranda inanılmaz ufak görünüyor. windowstaki dpi ayarlarını değiştirdim fakat yine bir sonuç alamadım. çözünürlüğü azalttığımızda da çok kötü görünüyor.

senin grammerini düzeltenler var zaten stackoverflowda konuyu açtıktan sonra. Millet kaşını gözünü yara yara yazıyor sen niye çekiniyon mk.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

merhaba

senin grammerini düzeltenler var zaten stackoverflowda konuyu açtıktan sonra. Millet kaşını gözünü yara yara yazıyor sen niye çekiniyon mk.

yazamıyorum ki, yanda uyarı çıkıyo soruyu daha düzgün sor falan diyo 

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o sorun bende de var hocam :) benim cozunurlukte 2880 x 1800 

gordugun gibi menuler de altindaki butonlar da cok kucuk.. Bu her programda olan bir sey degil, bazi programlar boyle fixed size olarak tasarlanmis o yuzden cozunurluge gore kendini buyutemiyor. Hatta bazen visual studio da kendi yaptigim uygulamalarda bile boyut sikintisi yasiyorum..

Ben macbook kullaniyorum, windows 8.1 i parelells desktop ile kurdugum icin bu sekilde, sanirim retina ekrandan kaynaklaniyor bu. Cunku retina cozunurluge gore ayarlanmalar yapilmali..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ilginçmiş ⊙_⊙ . ingilizce konusunda ya @Krypt yada @izzmarit başkada birşey bilmiyorum. ^^)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1408 Toplam Mesaj: 6
4k lenovo yoga 900 dpi