folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 5 Ghz Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

5 Ghz Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Buda https://dd-wrt.com/ eski router varsa onu access e veya extender a çevirmek için firmware ler var hocam 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Buda https://dd-wrt.com/ eski router varsa onu access e veya extender a çevirmek için firmware ler svar hocam 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.n11.com/urun/tp-link-eap245-ac1750-1750-mbps-5-ghz-tavan-tipi-kablosuz-access-point-706621

bunu kullanıyoruz baya iyi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

başkan sana hayat tavsiyesi. paran var ama zevkin yok.

evdeki modem en dandiği olsun. 

internet alacağın şey modem olmasın. her zaman büyük evlerde ona bağlı 5 destekleyen kurumsal ubnt acces point olmalıdır.

modem kız arkadaş gibi dir herşeyi onda biter sanırsın ama baş ağrıtır sürekli

ona bağlı unifi acces point ise mature bir dost gibidir. arıza çıkarmaz her konuşlda herşeyi yaşayabilirsin onunla. 

böcekler bile çürümek üzere olan meyvelere konar.

uap outdoor plus antenli 48 volt olandan alırsan mahalleye internet dağıtır. yapısı gereği 2.4 ile 5 arasında çok hızlı geçiş yaptırır.

ev için satılan 5 ghz modemlerin çoğu traş.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

Buda https://dd-wrt.com/ eski router varsa onu access e veya extender a çevirmek için firmware ler svar hocam 

Şunu deneyelim güzelmiş. Bunlara alternatif var mı? (site, developer takımı vs.)

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Peki arkadaşlar birden fazla wifi güçlendiriciyi birbirine nasıl bağlarım diyelimki 5 mhz olanı uygun yere konumlandırdım sonra başka bir marka modelin 2.4 mhz olanıda başka bir yere koydum 5 mhz olan 2.4 mhz yide estekliyor onun 2.4 mhz si ile yeni yere kouayacağım 2.4 mhz wifi güçlendiriciyi nasıl bağlarım birbirine,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

5Ghz dediğin alet zaten kısa menzillidir , teknoloji olarak kısa menzilde yüksek hız sunar

örnek aynı salon yada aynı iş yerindeki ofis gibi.

5Ghz ı güçlendirici ile güçlendirmeye kalkarsan problem yaşarsın.

ben evde (benim ev ince uzun I şeklinde olduğu için ) 2.4ghz için güçlendirici kullanıyorum tp link in çok memnunum bırak evi sokakta bile çekiyor artık.

senin sorunun çözümü eğer modem ile 5ghz i kullanmak istediğin alan arası uzaksa kullanacağın yere kadar ethernet kablo ile hat çek sonra oraya bir router koy problem çözülsün.

yok ben bütün evin her yerinde 5ghz istiyorum dersen her odaya bir güçlendirici veya router lazım büyük sıkıntı ve gereksiz.

niye gereksiz , çünkü en çok veri tüketilecek yer (konsol pc tv ) nerdeyse 5ghz i oraya koyup evin kalan alanında modem çekmiyorsa o zaman 2.4ghz güçlendirici alarak tüm eve yayabilirsin.

Benimde aynı, Ana modem salonda ev ince uzun olduğu için kendi odama geçen sene TP-Link RE305 AC1200 wifi range extender aldım.. Aşırı memnunum tabi bununla yetinmedim. RE305 in ethernet çıkışı da mevcuttu. Ethernet çıkışından laptopuma kadar da oyunlarda olası pinglere karşı Cat6 utp 23awg 0,58mm kablo ile internet ağımı güçlendirdim. Şuan hiçbir oyunda kesintisiz pingsiz veri akışı sağlıyorum.

Aganta Burina Burinata
Toplam Hit: 2079 Toplam Mesaj: 19
wifi 5 ghz güçlendirici