5 Kw'lık Güneş Enerji Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Bu bahsettiğiniz aküler hızlı şarj özelliğine sahip mi? Kısa sürede şarj yüzünden akü perte çıkar mı?

Neden soruyorum; kurşun asit akulerde 1/10 oranında şarjın bile hızlı şarj olduğu söyleniyor elektronik forumlarında. Lion-lipo gibi piller de tam tersine başlangıçta 1/2 gibi oranda şarj edilmesi gerekiyor. Tabii ki pil doldukça akım düşürülmesi gerekiyor

100 amper akü gece tamamen bitti ve sabah oldu panellerden 20 amper akım gelmeye başladı. Bu mantıkla bakılırsa 5 saatte akünün şarj olması gerek ama yukarıda yazdığım kural geçerli ise akü hızlı şarj kapasitesinin bile üzerine çıkıyor.

Tam tersine panellerin yeterli akım saglayamayip aküyü doldurmaya yetmemesi gibi bir durum da illa olacaktır.

Demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir, boyle durumlarda akülerin performansını ve ömürlerini ve şarj cihazının aküyü nasıl koruyacağını merak ediyorum. Bu durum göz ardı edilebiliyor mu?

hocam imkanın varsa hızlı şarj devresi kullanabileceğin li ion akü yapman daha mantıklı, fakat ithalat olayı ali expressi öldürdü.  li ion pilleri birleştirerek gerekli volt amper değerinde akünü elde edebilirsin bunun deepcycling değeri yüzde 80 olacaktır, hızlı şarj devresini de eklersen işini görecektir pilleri bu devreye göre bağlaman gerekecek ve bu yolla elde ettiğin aküyü paralel ya da seri olarak bağlayamayacaksın burada önemli nokta bu. Daha çok akü kullanıp fiyat performans odaklı davranmak daha mantıklı. 8 akü kullanacağın yere 16 akü kullan.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Bu bahsettiğiniz aküler hızlı şarj özelliğine sahip mi? Kısa sürede şarj yüzünden akü perte çıkar mı?

Neden soruyorum; kurşun asit akulerde 1/10 oranında şarjın bile hızlı şarj olduğu söyleniyor elektronik forumlarında. Lion-lipo gibi piller de tam tersine başlangıçta 1/2 gibi oranda şarj edilmesi gerekiyor. Tabii ki pil doldukça akım düşürülmesi gerekiyor

100 amper akü gece tamamen bitti ve sabah oldu panellerden 20 amper akım gelmeye başladı. Bu mantıkla bakılırsa 5 saatte akünün şarj olması gerek ama yukarıda yazdığım kural geçerli ise akü hızlı şarj kapasitesinin bile üzerine çıkıyor.

Tam tersine panellerin yeterli akım saglayamayip aküyü doldurmaya yetmemesi gibi bir durum da illa olacaktır.

Demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir, boyle durumlarda akülerin performansını ve ömürlerini ve şarj cihazının aküyü nasıl koruyacağını merak ediyorum. Bu durum göz ardı edilebiliyor mu?

hocam imkanın varsa hızlı şarj devresi kullanabileceğin li ion akü yapman daha mantıklı, fakat ithalat olayı ali expressi öldürdü.  li ion pilleri birleştirerek gerekli volt amper değerinde akünü elde edebilirsin bunun deepcycling değeri yüzde 80 olacaktır, hızlı şarj devresini de eklersen işini görecektir pilleri bu devreye göre bağlaman gerekecek ve bu yolla elde ettiğin aküyü paralel ya da seri olarak bağlayamayacaksın burada önemli nokta bu. Daha çok akü kullanıp fiyat performans odaklı davranmak daha mantıklı. 8 akü kullanacağın yere 16 akü kullan.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Anladım hocam, yani illa bir akü akım mevzuu var. İşte maalesef bu da akünün ömrünü belirliyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Anladım hocam, yani illa bir akü akım mevzuu var. İşte maalesef bu da akünün ömrünü belirliyor

hocam akü sayısını fazla tutup akülere periyodik bakım yaparsan sıkıntı yaşamazsın. akü satıcıları aküye bakım yapılmadığını söylese de tüm aküler ki buna jel ve kuru akü de dahil bakım istiyor; çünkü içlerindeki sıvı kimyasal tepkimeyle sürekli azalıyor, bu sıvıların yerine koyulması ve plakalardaki sülfatlanmanın giderilmesi akünün ilk günkü performansla çalışmasına yetiyor bir akünün ömrü bakım yaparsan 2 yıldan 6 yıla çıkıyor, bu bakımların yapılması için harcanacak para da işi öğrendikten sonra para değil.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Anladım hocam teşekkür ederim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Aslına normal etli bir boruya cihazı monte etmiştim fakat 40km lik hızlı rüzgarda gördüm kü o bayrak direğini (ne kadar etli olsa da) ne halat tutar ne başka bir şey. Bu yüzden cihazı bir önceki posttaki demirden söktüm, daha etli bir boruya monte ettim ve 4 bacaklı burkulmalı bir kule yaptım, sağdaki her bacak bir öncekinden 1,5cm daha dışarıda. kaynak için bazik 2.5 elektrot kullanıyorum, elektrotları kaynağa başlamadan önce 150 derecede 5 saat normal fırında kuruttum. Direk henüz bitmedi, altına yere gömülecek bağlantı kısmı gelecek, üst kısım çapraz bağlantılarla güçlendirilecek, her ihtimale karşı çelik halat bağlantıları için halka kaynağı yapılacak. bitmiş halini yine atarım.

RETRET tarafından 31/May/20 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

hatta 3 defa gitmiş :| temp hatası görünüyordu post gitmiş. buralara başka şeyler doldururuz artık :D birden çok resim upload ederken temp hatası veriyor.

RETRET tarafından 31/May/20 00:25 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

çift gitmiş.

RETRET tarafından 31/May/20 00:18 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4372 Toplam Mesaj: 46
inverter solar panel güneş enerjisi