folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 500 Yıllık Büyük Sır / Fatih Mumyalandı Mı ? Mezarı Boş Mu ?

500 Yıllık Büyük Sır / Fatih Mumyalandı Mı ? Mezarı Boş Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek

çağırıp bi mısırlı mumyalatmışlardır ammada büyüttünüz =)

... sorcerer & musket ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

Türklerin kendilerine ait bir mumyalama yöntemi var orta asyadan beri kullanılıyordu, şöyle bir teknik,

cesedin iç organları çıkartılarak ceset kurutulur, sonra hava almıyacak bir kutu gibi taşıun içine konulur böylece mumyalanmış olur, hatta bi yerde iki dene mezar bulunmuştu doğuda biryerde sanırım, ilk mezarı bulanlar bunlar evliya filan zannetmişti çünkü cesetler hiç bozulmamıştı, fakat şuda varki cesetler sünnetsizdi dolayısıyla cesetlerin müslüman olma şansı neredeyse 0a iniyor, hatta çeşitli rivayetlere göre bütün osmanlı padişahları(fatih sultan mehmete kadar) mumyalandı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    evt doğru olabilir bu haber biraz üstüne gidilse çoğu şey çıkar ortaya mumyalanma tekniği demiş bazı arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla da türkler mumyalama tekniklerini biliyorlardı hatta yanılmıyosam bi yerde okumuştum ne kadar doğru bilemem ama mısırlılarda bazı şeyleri türklerden öğrenmişler.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    seferde ölen padişahlar athzaininde dediği gibi iç organları çıkartılarak istanbula getirilip gömülürdü.düşünün kaç aya istanbula geliyo.bu da osmanlı'nın mumyalama veya mumyalamaya yakın teknikleri bildiğini gösterir.
    ayrıca bu olay gerçekten çok ilginç.adam devlete çağrıda flan bulunmuş mezarın açılması için.inşallah açılır çok merak ediyorum mübarek gerçekten mumyalımı die

... sorcerer & musket ...
Toplam Hit: 3910 Toplam Mesaj: 15