folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 550 Khz Frekansi Belli Bir Noktaya Gönderme

550 Khz Frekansi Belli Bir Noktaya Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek

Arkadaslar önceki konum manyetik alanla ilgiliydi, simdi signal üreticiyle olusturdugum 550, 560 ve 570 Khz frekanslarinii 1 metre yukaridan her 10 ms de bir, bir noktaya gönderebilir miyim? Bunun icin anten mi gerekli?

Internetten frekans üreticiler buldum ama bunlari hic kullanmadim. 550 Khz de yüksek bir frekans degil, o yüzden bilmiyorum 1 metre yukaridan göndermek icin neler yapilmali. Anten ise bu anteni nereden bulabilirim, nasil bir anten olmali?

Nury tarafından 08/Haz/19 11:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Her yöne gider zaten..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek

Ben sadece 1 cm2 lik bir alana gondermek istiyorum ama, antenle yada neyle mumkun olur bu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Nury bunu yazdı

Ben sadece 1 cm2 lik bir alana gondermek istiyorum ama, antenle yada neyle mumkun olur bu

bkz: microwave 

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Nury bunu yazdı

Yalnız arkadaşın göndermek istediği sinyalin dalgaboyu 550khz yani mikrodalga değil. Mikrodalga spektrumu 300MHz-300GHz arasıdır. Mikrodalga salınımı yapmak için genelde magnetron kullanılır ama arkadaşın istediği frekanslarda olmaz.

Ben geçen konuda da tam olarak ne yapmak istediğini anlamadığım için aynı şekilde bu konuda da cevap yazamıyorum.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Nury bunu yazdı

Yalnız arkadaşın göndermek istediği sinyalin dalgaboyu 550khz yani mikrodalga değil. Mikrodalga spektrumu 300MHz-300GHz arasıdır. Mikrodalga salınımı yapmak için genelde magnetron kullanılır ama arkadaşın istediği frekanslarda olmaz.

Ben geçen konuda da tam olarak ne yapmak istediğini anlamadığım için aynı şekilde bu konuda da cevap yazamıyorum.

Yapmak istedigim seyi burada özetledim kabaca: https://prnt.sc/nz9yy5

Signal generator ile önce 1, 2,3,4,5 ve en son 6 numarali noktaya 550, 560 Khz sinyal göndermem lazim. bu sinyali sadece bu noktalara göndermem gerekiyor. Aradaki mesafe 1 metre.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

şuradan birşeyler çıkar mı

donald trump anlatıyor :)

https://www.ted.com/talks/woody_norris_invents_amazing_things?language=tr

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    Nury bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Nury bunu yazdı

Yapmak istedigim seyi burada özetledim kabaca: https://prnt.sc/nz9yy5

Signal generator ile önce 1, 2,3,4,5 ve en son 6 numarali noktaya 550, 560 Khz sinyal göndermem lazim. bu sinyali sadece bu noktalara göndermem gerekiyor. Aradaki mesafe 1 metre.

Yapmak istediğin şeye tam olarak açıklık getirmek lazım önce hocam. Her bir sinyal gönderimi esnasında, sadece belirlediğin numaralı alana dalgayı ulaştırıp, diğer noktalara bu dalganın ulaşmamasını sağlamak mı gerekiyor ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

https://www.instagram.com/ta2awr/?hl=tr

bu beyefendi senin işi çözer. yutup kanalı da çok güzeldir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

ne yapılmaya çalışıldığını ben de anlamadım fakat 550 kHz sinyalin dalga boyu 545 metre eder aklında bulunsun

ulan bir susar mısın?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek

Yunus tesekkürler.

Arkadaslar yapmak istedigim sey cok kompleks birsey degil. Masada gösterdigim noktalara o frekanslari gönderecem. Frekans sadece o noktalara gitmesi lazim. Baska noktalara o frekansin gitmemesi lazim. Bunun mümkün olup olmadigini soruyorum, mümkünse nasil :)

Nury tarafından 09/Haz/19 11:31 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1047 Toplam Mesaj: 15
frekans dalga microwave