5G'ye Geçen Ülkeler Ve Hız Testi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Turkcell testlere başlayıp basını davet etmiş bile :

https://www.instagram.com/p/B00JTy8FD66

Gerçi bu hız baz istasyonu boşken alınmış bir hız. Herkesin kullanımına açılsa 100 megabit zor görülür. Kaldı ki Turkcell fiber destekli istasyonlarında zaten 100 megabiti rahat verebiliyor.

diğer operatörlerin aksine daha öncede söylemiştim kota çabuk bitsin ki ek internet al istiyor turkcell 

vodafone vb. rakipleri gibi sınırsız instagram spotify youtube paketleri olmadığı için (tv plus bile kotalı) lifebox keza öyle.

Turkcell ' in internetini sömüremiyorsunuz buda darboğazı engelliyor , geniş otoban kota çabuk bitiyor sizde sora tekrar internet alıyorsunuz mecbur.

Şuan bodrum da günde ortalama 10-15 civarında ( tüm timlerin toplamı ) superbox satışı yapılıyor ve sırf bu ilçeye kurulum ekibi gönderdiler adamlar yetişemiyor mevcut siparişlere.

Turkcell ve müşteriler superbox'u çok sevdi , yıllardır söylediğim şeydi artık lanet altyapı problemlerini kablosuz olarak çözelim , isp'ler sadece baz istasyonlarına altyapı çeksin ve air fiber ile 5g 4.5g üzerinden versinler hizmetlerini.

5g ile birlikte sanıyorum turkcell şöyle yapacak (4g de 3 paket var 10mbps 20mbps ve 4.5g hızında sınırsız ) (kotalıları saymazsak)

5g ile birlikte gelebilecek paketler

50mbps 100mbps 200mbps 400mbps ve maksimum kapasite gibi olabilir. Çeşit artar. Düşük ping yüksek hız.

işin komik kısmı download 2gbit ama upload hala 100mbit :)

Superbox candır hocam aynı anda hem down hem up varken evde çocuklar oyun oynuyor ping maksimum 120-130. kablo yok dert tasa yok, internet kesildi diye birşey yok.

Ama şu var, Turkcell şu anki fiyatlara rağmen yok satıyorken superbox'u bi tık daha fiyatı aşağıya çekse DSL kullanan herkesi alıcak kendisine artık o kadar bıkmış insanlar kablonun ve telekomun eziyetinden.

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Genel olarak yazacağım.

-3 operatörde upload konusunda herhangi bir arttırım düşünmüyor. Bunu 3 operatörün çalışanlarından teyit ettim. Hız yeterli diyorlar. Zira Türkiye'den yurtdışına ne kadar çok veri çıkarsa aracı firmalara o kadar para ödemek zorundalar. Buda işlerine gelmiyor.

-Turkcell Superbox çok ilgi görünce şımardı. Hem zam yaptı hemde sınırsız full hız veren paketi kaldırdı. Şuan 10 ve 20 megabit paketleri var. https://www.superonline.net/kampanyalar/superbox-kampanyalari/superbox-sinirsiz-paketler

-Daha öncede örnek vermiştim bakın Vodafone İngiltere'de yani kendi anavatanında sınırsız 5g sunuyor : https://www.vodafone.co.uk/unlimited-data-plans/

Ayda 30 euroya full hız istediğizii yapabilirsiniz. Hotspot açıp PC'den bile kullanabilirsiniz. Üstelik Spotify, Amazon Prime vs gibi premium aboneliklerden seçtiğinizde size hediye. Zaten hediyelerden paketin parası çıkıyor.

Peki Vodafone TR ne yapıyor ? Her hafta hediye çarkından hediye verecekler güya ama ondada saçma sapan sitelerden saçma sapan hediye çeki veriyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Genel olarak yazacağım.

-3 operatörde upload konusunda herhangi bir arttırım düşünmüyor. Bunu 3 operatörün çalışanlarından teyit ettim. Hız yeterli diyorlar. Zira Türkiye'den yurtdışına ne kadar çok veri çıkarsa aracı firmalara o kadar para ödemek zorundalar. Buda işlerine gelmiyor.

-Turkcell Superbox çok ilgi görünce şımardı. Hem zam yaptı hemde sınırsız full hız veren paketi kaldırdı. Şuan 10 ve 20 megabit paketleri var. https://www.superonline.net/kampanyalar/superbox-kampanyalari/superbox-sinirsiz-paketler

-Daha öncede örnek vermiştim bakın Vodafone İngiltere'de yani kendi anavatanında sınırsız 5g sunuyor : https://www.vodafone.co.uk/unlimited-data-plans/

Ayda 30 euroya full hız istediğizii yapabilirsiniz. Hotspot açıp PC'den bile kullanabilirsiniz. Üstelik Spotify, Amazon Prime vs gibi premium aboneliklerden seçtiğinizde size hediye. Zaten hediyelerden paketin parası çıkıyor.

Peki Vodafone TR ne yapıyor ? Her hafta hediye çarkından hediye verecekler güya ama ondada saçma sapan sitelerden saçma sapan hediye çeki veriyor.

hocam bu superbox ın wifi kapasitesi ne kadar karşılıklı 2 daire rahat çeker mi evin he yerinde 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcelli'n çektiği her yerde çeker. Ancak WiFi çekim gücü olarak dersen 2 daire zor. Çoklayıcı alman lazım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

superbox fiyat artışı çok kötü oldu. yeni paket gelecekti 35 mbit ne oldu haber var mı? zam geldiğine göre o paket hayal oldu sanırsam. eylülde bende alacağım superbox zam gelmese 20 mbit alacaktım ama 10 mbit alabilirim.

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

ah şu superbox içim gidiyor ama alamıyorum çok pahalı amk

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

4.5g kullanırken 3g’ye göre daha çabuk internet bitiyor demek ne demek ? Var mı açıklayabilecek biri? Hızın artması nasıl bitiriyor mevcut kotayı ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

4.5g kullanırken 3g’ye göre daha çabuk internet bitiyor demek ne demek ? Var mı açıklayabilecek biri? Hızın artması nasıl bitiriyor mevcut kotayı ?

YouTube uygulamasında hızın yüksek atıyorum 20 saniye sonrasına kadar arkaplanda indirip hafızaya alıyor. Düşük ise 10 saniye. Videoyu beğenmeyip çıktın indirilen 20 saniyelik video datası çöp oluyor.

Türkiye'de 4.5g aşırı sıkıntılı. Operatörler 3G'yi 900 mhz üstünden verdiğinden artık 3G çekmeyen yer kalmadı gibi. Ben 3G'ye düşürüp kullanıyorum telefonu. Hem çekimi daha iyi hemde şarja artı etkisi var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    herlocksholmes bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

..

Bu paketleri TR'de kullanabiliriz alsak.

Fena fikir değil aslında,

Is unlimited data really unlimited

No matter what Unlimited plan you choose, you’ll have unlimited data to use in the UK. Our plans come with different maximum mobile data speeds, to match how you use your data. Our Unlimited Lite plan has a maximum mobile data speeds of 2Mbps, Unlimited has a maximum speed of up to 10Mbps and our Unlimited Max plans let you access our 5g network at full speed. 

When taking your plan abroad, your data will cap at 25GB – but you can buy additional data if you need to. See more on using data abroad.

Ben data içine bakmışım sadece, ibneler bunu alta gizlemiş :)

İngilterenin dışına çıkarsan 25 gb diyor içerde sınırsız 

...said addicted.
Toplam Hit: 8741 Toplam Mesaj: 70
5g