folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 5V 3000Ma Pil İle Telefonu Şarj Etme

5V 3000Ma Pil İle Telefonu Şarj Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek

Merhaba elimde 5V 3000ma pil var ben bu pille telefonumu şarj etmek istiyorum devresi elinde olan var mı acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

O pille telefonu sarj etmek istiyorsan eger onune 4.7mf 16v  luk bi kondanstor bagla arti eksiyi karistirmadan dogru baglarsan sarj olmaya baslar tel. + nin onunede 1 tane diot koy 1n4001 birde + -karistirmamak icin istersen dogrultucu kopru koy olay tamamdir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

O pille telefonu sarj etmek istiyorsan eger onune 4.7mf 16v  luk bi kondanstor bagla arti eksiyi karistirmadan dogru baglarsan sarj olmaya baslar tel. + nin onunede 1 tane diot koy 1n4001 birde + -karistirmamak icin istersen dogrultucu kopru koy olay tamamdir

işte sorun burda kondansatörü koyduğum zaman voltaj 0 a iniyor şarj etmiyor .s

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Mercimek kondanstor kullan deger veremem ama cozum olacaktir saniyorum birde pilin gucu bitmis olabilir

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Telefonun şarj aletinin çıkışını 5v sayarsak, direk bağlayabilirsin ama telefon şarj oldukça harici pilin gerilimi düşecek en fazla 2 pilin gerilimi eşitlenene kadar şarj olur (harici pilin gerilimi belirli değerin altına düştüğünde şarj olmayı kesebilir de). Harici pil bitene kadar şarj olsun diyosan regulator lazım, araştırırsan örnek devreler bulursun

ADSIZ tarafından 02/Haz/13 18:53 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam forumda biraz baksana daha önce arkadaşın biri böyle bi konu açmıştı bi kaç devre var orada birini de ben eklemiştim

http://tahribat.com/Forum-Tasinabilir-Sarz-Aleti-Yapimi-178809/ burda

unbalanced tarafından 02/Haz/13 18:56 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam forumda biraz baksana daha önce arkadaşın biri böyle bi konu açmıştı bi kaç devre var orada birini de ben eklemiştim

http://tahribat.com/Forum-Tasinabilir-Sarz-Aleti-Yapimi-178809/ burda

Buna baktım hocam zaten ama gerekli bilgi yok burda 12V luk olarak var ben 7805 kullanmak istemiyorum gereksiz yani elimdekilerle

Toplam Hit: 1957 Toplam Mesaj: 7