6 Mayıs 1972

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:
    -----------------------------

IRET bunu yazdı:

O dönemde sscb ve nato iki süper güçtü, natoyu şimdiki gibi abd yönetiyordu tek farkla o zaman nato her an savaşa hazırdı sscb de aynı şekilde ve bu iki güç birbirini vursaydı nükleer bir facia olacaktı. Beyinsiz Adnan Menderes Jupiter Füzelerinin Karadenize yerleştirilmesine izin vererek ABD SSCB füze krizinin mimarlarından biri oldu SSCB Türkiyeye konumlandırılan Jüpiter Füzelerinden daha uzun menzilli ve daha fazla tahrip gücüne sahip nükleer başlıkları Kübaya yerleştirdi ve ardından soğuk savaş ideolojik bir cadı avına dönüşmeye başladı... Takip eden yıllarda Milliyetçi-Amerikancılar ve Komünist-SSCB ciler türetildi, Karşı karşıya getirildi, çatıştırıldı. Yine Menderes döneminde Özel Kuvvetler Komutanlığı bizzat Natoya kurdurularak TSK nın Amerikanlaştırılması sağlandı 1996 yılına kadar Nato TSK içerisinden sökülüp atılamadı, Basının ve Liberal kesimin TSK düşmanlığı bu tarihten sonrasına dayanır. Hüseyin Kıvrıkoğlu kellesini koltuğuna alarak Natoyu TSK dan temizleyen adam olmuştur. 74 ve takibi yıllarda Yeşil sermaye de güçlendirilerek Türkiyenin sosyo politik durumu iyice bok çorbasına döndürülmüştür. 80 darbesiyle sağ ve sol kutuplar ezilmiş yuvarlatılmış liberalizmin temeli atılmıştır, 80 darbesini en fazla destekleyen kesim dindar kesimdir. Takip eden yıllarda Yeşil sermaye grupları güçlendirilmiş, sermaye yapısı NATO çıkarlarına uygun hale getirilmiştir, ulusal sermaye yerine yabancı sermaye, milli ekonomi yerine, iç içe geçmiş renkli ekonomi yapısı getirilmiştir. Düşük kur yüksek faiz politikası (Kemal Derviş Modeli) yerleştirilmiş ve 2002 yılından beri değiştirilmeden devam ettirilmek suretiyle ülkenin stratejik bütün kurumlarının, yer altı ve yer üstü kaynaklarının NATO sermayesi haline gelmesi sağlanmıştır. Devamını yazarım ama gerek yok, bu ülke bitmiş bir ülkedir, ve 20 li yaşlardakilere acıyorum... Birbirinizi katledeceksiniz.

edit: füze krizinin temelinin 1951 e dayandığını, 1952, 1954 anlaşmalarını ve anlaşma yükümlülüklerini, 1960,61,62 montaj ve söküm prosedürlerini inceleyin, nasıl bir muz cumhuriyeti olduğunu görün bu ülkenin. Kruşçevin Türkiye hakkındaki yazılarını da okumanızı isterim. bir diğer husus da Nato rezervi petrol kuyularıdır, BP'nin betonladığı kuyuları da incelemenizi isterim.

Altına imzamı atarım.

Güzel tasvir.Bunu tarafsız biri bile bu şekilde anlatabilir.atıyorum amerikan ingiliz istihbarat raporları gibi katılıyorum ve ekliyorum.O sağ sol olaylarını Vietnam ı 2 ye bölen ABD nin vietnam sorumlusu Vietnam başarısından dolayı ona türkiye yi ayrıştırma görevi ile ödüllendiriliyor.Amerikancı milliyetçiler (bugünde öyledir referandum da abd anayasasına ve libya ya asker gönderilmesine evet demek zorundaydık diyen Şandır ve abd nin belirttiği alanda milliyetçi olan uzantı)ve ssbc ci komünistler in temelinde ABD Ankara büyükelçisinin misyonu mevcuttur.Ama İsmet inönü nün 45 abd ye teslim olması ve Menderes in adana gelin demeden adb askerini sokmasını bir vatansever olarak affetmiyorum.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Herkes Birini Kahraman ilan Ediyor Kimi Deniz Gezmişi Kimi Ceki Guvera Yi Kimi Stalini Kimi Kastro Yu Kimi Apo Yu Her insanın Görüş Açısı Kahraman Algısı Farklıdır

Bir Pkkli Asker Öldürür Babası Kardeşi Abim Kahraman Der Bir Aker Pkk li Öldürür Asker Kardeşi Benim Abim Kahraman Der Yani Kiminin Kahramanı Kimimim Düşmanıdır Bu Ölenleri Bilmedigim için Hiç Merak Edipde Araştırmadıgım için Birşey Diyemem

Sadece Yukarda Bir Arakdaş Kürtler De pkk lılarda Deniz Gezmiş Kitaplarını Yanından Ayırmıyor Demişti Bende Ona

Kürt Olabilirler Demiştim .kendilerinden Gördükleri içindir Diye Düşündüm

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

Sözde Anayasayı savunurken Anayasanın her maddesini çiğneyen insanlar hiçbirini günahım kadar sevmem kalplerinde Allah korkusu olmayan insanlar ama ölünün arkasından konuşulmaz.. ne halleri varsa görsünler

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

discoteam_487 bunu yazdı:

http://www.youtube.com/watch?v=K3KJmVSnFRE

Hay paylaşımına sağlık sen paylaşmasan ben payalaşacaktım (:

Türklüğe ve Atatürk'e küfredip bundan dolayı hüküm giyen şairlere, edebiyatçılara saygı duyan birçok kişinin sadece ülkesinin bağımsızlığını düşünen Deniz Gezmiş'e duyduğu nefrete anlam veremiyorum...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mf_brhN
    Mf_brhN's avatar
    Erkek

Toplandı kantiller okundu ferman,

Dalgalandı DENİZ!, Kükredi ASLAN!, Coktan hazırdı ölüme İNAN!

6 mayıs sabahı 3 FİDAN!!!

Şimdi bana burayı tapulamış bir dünyalı gösterin//Şimdi göstermediklerinizle övünün!.. [Yunus Özyavuz]
Toplam Hit: 7189 Toplam Mesaj: 56