folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder 78 İle Başlayan İp Adresinden Kurtulmak

78 İle Başlayan İp Adresinden Kurtulmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, 

Bundan yaklaşık 1 ay önceye kadar 78 ile başlayan ip adresini hiç almıyordum.Fakat 1 aydan beri bu ip adresini değiştiremiyorum reset atsam bile 78.160.xx.xx  "xx" li kısımlar değişiyor.Şimdi diyeceksiniz ki ee nolucak böyle olsa diye? Ben online oyun oynuyorum ve ne zaman bu ip adresini alsam pingim çok yüksek oluyor lag yapıyor.İnternette aratırsanızda benim gibi mağdur bir çok insan bulabilirsiniz.Hızda bir problem yok sadece pingim çok yüksek oluyor yurtdışı servelerına.88 81 82 li ipler ile 70-80 arasında değişen pingim bu lanet olası ipyi alınca 160-200 lere fırlıyor.Modeme 30 kere reset attım fakat gene aynı gene aynı.Kafayı yemek üzereyim ne yapabilirim bilen var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

ara sıra pingin arttığını bende farkediyorum ama serverdan sanıyordum ip adresi de etkiliyorsa kötü

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

kalemlik bunu yazdı:
    -----------------------------

ara sıra pingin arttığını bende farkediyorum ama serverdan sanıyordum ip adresi de etkiliyorsa kötü

-----------------------------

malesef etkiliyor dostum online oyun oynamayanlar farketmiyor ama 78 li ipler bok gibi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

sbt ip kiralama gibi bi şey vardı sanırım ama isteğe göre ip veriyolar mı bilmiyorum

çok uzakta uzak denizlerde...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Sorunum devam ediyor var mı bilgisi olan?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

hocam, hide ip programlar var. esas kullandıgın ıp nın dısında farklı bır ıp kullanıyormussun gıbı gosterıyor senı ınternette. mesela ipin 75.231.124.13 se sen bu programı kullanınca 187.176.64.222 olarak gosterıyor seni. dene bi belki faydası olur.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

senin bulunduğun santrale 78. ile başlayan ip aralığı verildiği için alır durursun belki 88 de vardır ama aralıkları az ve dolu ise 78 atıyodur sana.

Toplam Hit: 3453 Toplam Mesaj: 7