folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 80Li Yıllarda Cocuk Olmak..

80Li Yıllarda Cocuk Olmak..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:
    -----------------------------

hayat ağacı, kuntakinte demek.

bonanza demek, karaşimşek demek 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi

Benim pul kolleksyonum vardi ebay diye bir sey olcani bilseydim vermezdim hepsini kuzenime :/

80 yillarim manga yla gecti japon isimleriyle :  Captain Future, high school Kimengumi, Rittai anime ie naki ko Remi, Albator, Ranma 1/2, Candy, Cobra, Kuma no ko Jacky, Mazinger Z, saint seya, Ulysse 31, City hunter, Dragon ball z, Maison ikkoku...

markali esyalar alinirdi marka oldugunu bilmeden çünkü hayat simdiki kadar pahali diildi, simdi her sey lüks, oyuncaklarimiz çok az di ama dayanikliyd...

ilkokul ögretmenimin dogru cevap vermeyenin basina bastonla vururdu, aglayaninda zorla agzina emzik verirdi (bana hiç dnk gelmedi :D) 

Toplasirdik 2-3 aile kiraladigimiz vidyo kasetlere bakardik hep beraber herkes susar, yalniz anneler sitem ederdi filmdeki kötü adamin ettiklerine hatta aglarlardi :))

Yaz tatilinde kurban bayraminda denk gelmisti, ilk defa kaba seker (esas adi ne bilmem) yedim beyaz renkli çok hafif, ve akide sekerleri...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    ahhh clementine ahhh.. yaktın 80 gençliğini! ayrıca sam withmore unutulmaz..

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Güzel konu.Ben Hemen büyümek istiyordum.Daha doğrusu çok da zevkli bir çocukluk ortamımız olmadı belki de.Köy yerinde ne olacak işte.Tarlada arazide gezmekten başka bir işimiz yoktu.Sonra Tv hayatımıza girdi.Köle İsahurayı ve Ferdinandı unutamam.O zamanlar Çizgi film olarak Esteban , Şirinler gibi yapımlar vardı.Siyah Beyaz Kovboy filmleri ve Kızılderili muhabbetleri.Ve çok enteresan , bizim çocuklugumuzda çok sayıda çocuk toplanır muhabbet ederdik.Bu kadar bireysellik yoktu.Kurtuluş savaşı filmlerini , karamuratı izledikten sonra bizde düşman ile karşılaşsak ne yapardık gibi düşünür görev paylaşımı yapardık.80 lerdeki çocuklar biraz farklımıydı acaba.Şimdiki çocuklar internet ile büyüdüler.Aramızda çok fark var.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi

teodos bunu yazdı:
    ahhh clementine ahhh.. yaktın 80 gençliğini! ayrıca sam withmore unutulmaz..

clementine themasi

http://www.coucoucircus.org/da/generique.php?id=83 

ve yüzlerce çizgi film müzikleri olan bir site

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    Stigma bunu yazdı:

80 lerin sonu, 90 ların başında geçti çocukluğum..

Susam Sokağını hatırlıyorum ben de.. Edi, Büdü, Kermit, Kırpık.. daha niceleri :)

Sonra o sokaklarda sinek ilacı sıkan arabanın ardında bıraktığı bembeyaz bulutçuğun içinde arkadaşlarımla az çarpışmadım, dizlerim az kanamadı :))

"Eti kemik geçiyor" u da her hatırladığımda bi gülümseme olur yüzümde :)

Aslında 90 larda çocuk olanlar da şanslılar.. 2000 lerde yetişen çocuklara üzülüyorum :(( ..

Evet Bende 90 lı yıllarda çocuklugumu geçirdim ve 80 lerde diye sayılan bi çok şeyi bende gördüm , izledim , Yaşadım... Ayrıca  Heidi yi izlerdim sonra Susam sokagı ,edi büdü , Kurabiye canavarı vardı bi de Susam sokagında.. Ahh Kurabiye yiyesim gelirdi :)

Fakat simdiki nesle gerçekten acıyorum .. Mahalle arasında top oynamamıs , Saklambac nedir bilmeyen , Kızlarla ip atlamamıs ( Evet atladım nolmus =) ) , Siyah Beyaz TV olabilecegini hayal bile edemeyen çocukluklar bence yaşanmış bile sayılamaz..

Ama 80 li yıllarda gerçekten komik olan iki şey vardı bence.. 1- Sac modelleri 2- Kıyafetler :D

Ayrıca ''Bandır bandır ye beni hiç doyamazsın tadıma'' Yonca Evcimik :) Her zaman Aklımdadır..

Edit: Ayrıca bu yeni nesildemi bi Antipatik durum var yoksa banamı öle geliyor :/( Antipatik+ Asosyal + Apolitik) 3 ü bir arada =)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
Toplam Hit: 4259 Toplam Mesaj: 27