folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 8.5 Gb Boş Dvd Yazmak İstediğimde 7.96 Gb Görüyor

8.5 Gb Boş Dvd Yazmak İstediğimde 7.96 Gb Görüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Elimdeki boş dvd kapasitesi 8.5 gb yazdırmak istediğim veri 8.16 gb dvd yazıcı programı ise boş dvd yi 7.96 gb olarak gösteriyor bu sorunu nasıl çözerim arkadaşlar yazdıracağım dosya tek parça iso dosyası,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ashampoo burning studio ile denermisin onlada aynımı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

ashampoo burning studio ile denermisin onlada aynımı

Denedim sonuç yine aynı üstat,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

neroda yinede yazmaya çalış diye bir seçenek geliyordu diye hatırlıyorum. nero ile denedin mi başkan ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

neroda yinede yazmaya çalış diye bir seçenek geliyordu diye hatırlıyorum. nero ile denedin mi başkan ?

Yok denemedim dvd takdığım anda bilgisayarımdan girince orada da 7,96 gb görünüyor boş dvd hp marka 8.5 gb kapasiteli yazıyor üstünde,

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

https://www.enpedi.com/2012/06/sabit-diskimin-kapasitesi-neden.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

https://www.enpedi.com/2012/06/sabit-diskimin-kapasitesi-neden.html

Peki Linux üzerinden yazdırsam olur mu bahsetiğiniz mb hesaplaması windows işletim sistemi baz alınmış, cd-dvd ürünleri içinde geçerlimi bu hesaplama tablosu,

Ayrıca verdiğiniz linkteki tabloya göre hesaplarsak yanlışım yoksa 8.3 Gb veri yazmam gerekiyor dvd ye,

Robinson_Crusoe tarafından 05/Kas/18 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Şöyle bir şey yapsam arkadaşlar .iso dosyasını çıkarsam yeniden güçlü şekilde sıkıştırarak .iso olarak kayıt etsem tekrardan bu dosyayı dvd yazsam konsol da açılırmı .iso uzantılı dosya xbox oyun konsolunun oyun dosyası,

Toplam Hit: 889 Toplam Mesaj: 8
dvd yazma boş alan sorunu