folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder %98 De Hata Veren Dvd-Writer Maceralarım Ve Uzanmasını İstediğim Yardım Eli

%98 De Hata Veren Dvd-Writer Maceralarım Ve Uzanmasını İstediğim Yardım Eli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

herşey 5 gün önce başladı.. 2 parta ayırdıgım hdd'de mutlu mesut hem mac osx hem windows kulanırken makineyi formatlamam gerekti, her zaman kurduğum win7 ve mac cd'sinen yüklemeleri yapmak üzere sistemi formatladım. win 7'yi kurdum, mac osx dvd sini taktım, garip sesler eşliğinde okumadı, aynı cd den 857945 kere kurulum yapmısımdır, neyse dedim heralde çizdik cd yi, 

philips marka bos dvd taktım, 50lik aldıım paketten 5 tane kalmıs, 45 tane basarılı yazma yapmısım bugune kadar, %98de hata verdi, allah allah dedim, 1-2-3-4-5 deneme derken hepsinde aynı sonuc.

sorun cd dedir diyerek baska bir cd takıyoruz, kurduum win7 cdsinin çalıştığını baz alarak princo deniyoruz 5 deneme sonuc aynı.

en kaliteli marka olan verbatim deniyoruz ki kendisi xbox oyunları yazmak için kullandıım dvd dir, Rom'um verbatimden baska hiçbir çift katman dvd okumaz, sonuc yine aynı

programda hata vardır diyerek sırasıyla ashampoo-imgburn-infrarecorder-nero deniyoruz..

istisnasız her cd ve her programda %98 de veriyi yazdıktan sonra cd yi kapama aşaması olan ''closing session'' veya ''finalizing dvd'' aşamasında gacır gucur sesler eşliğinde okumaya çalışan bir dvd rom, ve finalde yanmış dvd ile kalıyorum.

romun markası TSST-Corp L632D, dell laptopun içinde gelen.

okumada bir sorun yok, ama yazmada 98de kalıyor, işin garibi princo marka dvd den win7 kurabiliyorsun ama win7 kalıbını yazamıyorsun.

Sorun nedir? fw güncellemesini buldum denedim yine olmadı, eger writer değişecekse kaça patlar bir laptop writer'ı? teşekkürler..

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

hocam laptopların dvd writer'larında sıkıntılar yaşanıyor sorun donanımsal gibi gözüküyor.

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Bende hp-compaq var, ben de dvd çekemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

donanımsal bir sorun gibi görünüyor. cd romun driverını indir bir de öyle dene birşey değişeceğini sanmıyorum.

garantisi hala geçerliyse fazla uğraşmadan servisine götür derim.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

Hybris bunu yazdı:
    -----------------------------

donanımsal bir sorun gibi görünüyor. cd romun driverını indir bir de öyle dene birşey değişeceğini sanmıyorum.

garantisi hala geçerliyse fazla uğraşmadan servisine götür derim.

-----------------------------

fw yi denediimi sonda belirtmiştim. alet 5 senelik, deiştirme zamanı yavaştan geliyor ama mac almayı düşünüyorum, o yuzden bekleyip iyi bişey alacağım. dvd writer'a muhtacım cünkü xbox var, bi şekilde tamir ettirmem yada yenisini almam gerek, her marka writer uyarmı laptopa veya hangisini almam gerek bilmiyorum, donanımcı arkadaslar bir el atarlarsa iyi olur.

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

nero'dan loglara baktığımda 

illegal disk (yasadışı disk) hatası verdiğini görüyorum, allah allah?

Amphetamine Logic.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

seninki yine iyi dayanmış benim casper nirvana 1 yıl bile dolmadı aynı sorun :D

dvd çekerken 4 gb 'ı geçtiğimde aynı hatalarla karşılaşıyorum

Toplam Hit: 1806 Toplam Mesaj: 7