folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ev Telefonu İle Konuşunca İnternet Gidiyor Sebebi Nedir?

Ev Telefonu İle Konuşunca İnternet Gidiyor Sebebi Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ev telefonu ile konuşunca internet gidiyor bu durumdan epeyce bir rahatsızım aslında. bu sorun biz telefon acıncada oluyor , telefon geldiğinde de

Bu sorun nasıl halladebilir veya Sorun nerdedir ?

Yardımcı olursanız cok sewinirim...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

kucuk bi kutu var adini unuttum splitter mi ne onu degistir. duzelmesi lazim.

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Peki bunun başka bir çözümü yokmu Tek yolu splitteri değiştirmek mi dir ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

benim bildigim ondan kaynaklanabilir. baska bi sebebi varsa bilmiyorum. degistirmeden once sadece o girisleri bi degistir. unuttum ama tel jakini cikar diger girise tak adsl di sanirim digeride onuda diger girise tak bi oyle dene gidicekmi. olmazsa splitteri degistirince duzelmesi lazim.

bunuda googledan buldum simdi

http://www.airties.com/destek_doc_tr/TELEFON_CALINCA_INTERNET_KESILIYOR.PDF

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

bu arıza 2 sebepten olur. biri arkadaşın dediği gibi splitter ın bozulmuştur. ki genellikle bu oluyor. onu değiştir sorun kalmaz.

splitter ı değiştirmene rağmen arızan devam ediyorsa, sana gelen telefon hattında kablolardan biri bir yerden toprak alıyordur. öncelikle kablolarını bir kontrol et. bi yerde sıkışma-soyulma vs varmı diye. senin iç tesisatında bi sıkıntı yoksa, arıza bildir. dışardaki hatta vardır ozaman sorun.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

SysTeMeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------

benim bildigim ondan kaynaklanabilir. baska bi sebebi varsa bilmiyorum. degistirmeden once sadece o girisleri bi degistir. unuttum ama tel jakini cikar diger girise tak adsl di sanirim digeride onuda diger girise tak bi oyle dene gidicekmi. olmazsa splitteri degistirince duzelmesi lazim.

bunuda googledan buldum simdi

http://www.airties.com/destek_doc_tr/TELEFON_CALINCA_INTERNET_KESILIYOR.PDF

Hocam telefon kablosunu internete taktım internet kablosunuda telefona bu sefer hic internet gelmedi modeme yoksa benmi anlayamadım ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    APPaLLoSa
    APPaLLoSa's avatar
    Erkek

Splitteri değiştirin problem cözülür.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

sen anlamissin ben yanis anlatmisim :)

verdigim linkte detayli var.

"Telefon hattı Line 'a giricek Modem yazan kısım modeme gidicek Phone yazan kısın telefona gidicek."

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

SysTeMeRRoR bunu yazdı:

sen anlamissin ben yanis anlatmisim :)

verdigim linkte detayli var.

"Telefon hattı Line 'a giricek Modem yazan kısım modeme gidicek Phone yazan kısın telefona gidicek."

Hocam burda Telefon çalınca internet kesiliyor diyor bizim modemde telefon calınca net kesilme gibi bi problem yok sadece telefonu kaldırınca başlıyor sorun ama

Ben bir deneyecem sağol Hocam. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Dostum Aynı Problem Bende de Vardı.   Sonra  Farkettim Ki  Kablosuz Telefonu Kullanınca Kesilmiyor. Diğerinin Fişini Çektim Kurtuldum. Bikaç Gün Sonra Annem Tekrar Takmış Onu Kullanıyo Bende Gittim Yeni O Kibrit Kutusu KAdar Kücük Olan Parçayı Aldım Değiştirdim Problem Çözüldü

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

slmarlq bunu yazdı:

Dostum Aynı Problem Bende de Vardı.   Sonra  Farkettim Ki  Kablosuz Telefonu Kullanınca Kesilmiyor. Diğerinin Fişini Çektim Kurtuldum. Bikaç Gün Sonra Annem Tekrar Takmış Onu Kullanıyo Bende Gittim Yeni O Kibrit Kutusu KAdar Kücük Olan Parçayı Aldım Değiştirdim Problem Çözüldü

Peki dostm cok sağol..

Toplam Hit: 5741 Toplam Mesaj: 27