folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Slm müritler şu an sinirden ifrit oldum. İşlemcideki ve fandaki arızadan dolayı Lenovo G560ı garantiye yollayayım istedim. Lenovonun İzmir'deki yetkli servisi Ege Bimtes'e gttiğimde, G530 G550 ve G560 serisinde işlemcilerde bi hata olduğunu ve kendilerini bakmadığını İstanbul Merkeze göndermemi istediler. İstnbul'a cihazı gönderdim ve az önce aradılar.

Bilgisayarı aldığımdaki işletim sistemini (Win7 Basic) değiştirdiğimden dolayı (w8 yüklemiştim) garantisinin bozulduğunu ve ücret talep ettiklerini söylediler.

Ben de yapmayın, geri gönderin, bi de tüketici hakem heyetine soralım onlar daya iyi bilir dedim kapattım.

Şu an pc serviste en kısa zamanda geri göndereceklerini söylediler.

Ne yapmam lazım şimdi müritler?

Lenovovnun sitesinde işletim sistemini değiştirmenin garantiyi bozduğu hakkında bi ibare yok.

+ olarak Bahsi geçen serilerin hepsinde işlemcinin ısınmsı ve cihazın kapanması problemi var.

Şimdi pc gelince bunu kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine gitsem bi sonuç elde edebilir myim?

siz hiç duydunuz mu işletim sistmi değiştirmeni garantiyi bozmasını?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Yuh amk orospu cocuklugu yapmislar jb falan degilki bu bozsun. Bildigin isletim sistemi degisikligi. Linuxlu (win lksanssiz) sattiklari makineler de win kurulu gelince garanti disi miymis. Lenovonun orj yurtdisi seyine sikayet et once mail falan at. Sonra tuketici koruma dernegine git. Bilirkisi gercekten bilirkisiyse hakli cikarsin. Bi de tazminat cak ustune :P

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ilk defa duydum ve vay amına koyum dedim kocaman..

arkadaş olurmuymuş öyle şey ya..

sen laptopu almışssın bu adamlar donanımsal şeyler için garanti kapsamına sokarlar.

sen istediğin yazılımı yükle..

şimdi şu soru geliyor akıllara.. madem bu pezemenkler işletim sistemi değiştirmek garantiyi bozuyor diyor.. yani yazılımsal yapılan değişiklikler.

ben alıyım bi lenovo laptop sokuyum virüsü gönderiyim garantiye ? Madem yazılımsal kısmıda dahil etmişler..

Ne kadar saçma bi iş anası satıyım.

En basitinden garanti senin yasal hakkın.. Sike sike yapıcaklar sen o parayı verdiysen ve belirtilen süre içinde bir sorun olduysa halletmeleri lazım.

Isletim sitemi yüzünden böyle bişey diyorlarsa amk ben öyle firmanın..

Zilyon tane ürün gönderdik garantiye hiç biride demediki biz bunu yapmayız işletim sistemi linux xp vs. diye.. Pasa pasa hallettiler.

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    oha. Bunu herkesin blogunda ve forumlarda dile getirmesi lazım. Böyle dingillik olur mu ya?

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yuh amk orospu cocuklugu yapmislar jb falan degilki bu bozsun. Bildigin isletim sistemi degisikligi. Linuxlu (win lksanssiz) sattiklari makineler de win kurulu gelince garanti disi miymis. Lenovonun orj yurtdisi seyine sikayet et once mail falan at. Sonra tuketici koruma dernegine git. Bilirkisi gercekten bilirkisiyse hakli cikarsin. Bi de tazminat cak ustune :P

geri gönderin dedim direkt tüketici hakem heyetine gitcem.  şimdi laptop gelince bide 70 lira arıza taspit bilmem neysi istiyo pezvnkler. yatıranı sksnler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

lenovo garantisi bunu dediğine eminmisin valla hiç karşılaşmadım 1 haftada makineleri geri yollardı aslında

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Laptopu geri iste HardDisk'i boz bi şekilde, wipe'la 10-15 kere falan, olmayan işletim sistemi, olmayan HDD ile bi gönder bakalım garantiye sokmamak için başka nasıl maymunluklar yapacaklar. Öyle saçma iş mi olur sinirleniyorum böyle salak şeylere. Git aldığın yere atar yap teknik servise atar yap ayar vermeden yürümüyo bu işler.

Metallica Rules
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

ilk defa duydum ve vay amına koyum dedim kocaman..

arkadaş olurmuymuş öyle şey ya..

sen laptopu almışssın bu adamlar donanımsal şeyler için garanti kapsamına sokarlar.

sen istediğin yazılımı yükle..

şimdi şu soru geliyor akıllara.. madem bu pezemenkler işletim sistemi değiştirmek garantiyi bozuyor diyor.. yani yazılımsal yapılan değişiklikler.

ben alıyım bi lenovo laptop sokuyum virüsü gönderiyim garantiye ? Madem yazılımsal kısmıda dahil etmişler..

Ne kadar saçma bi iş anası satıyım.

En basitinden garanti senin yasal hakkın.. Sike sike yapıcaklar sen o parayı verdiysen ve belirtilen süre içinde bir sorun olduysa halletmeleri lazım.

Isletim sitemi yüzünden böyle bişey diyorlarsa amk ben öyle firmanın..

Zilyon tane ürün gönderdik garantiye hiç biride demediki biz bunu yapmayız işletim sistemi linux xp vs. diye.. Pasa pasa hallettiler.

Lenovonun sitesinde IBMnin sitesinde eşşek kadar yazılı garanti şartlarına baktım böyle bi ibare yok. bildiğin skmeye çalışıyolar. zaten garantie göndermemdeki amaç zamanında eşşek yüküyle kazıkladıkları pc için çek alıp başka marka almak.

Ekran çerçevesinde küçük bi kırık var karı sürekli ona takılıp duruyo. lan dedim işlemci problemi bu fanı yapın işlemciye bakın çerçeveyi tamir edin istemiyorum diyorum hala garanti dışı diyolar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

orjinalden gelen donanım arızası var diyorsun s.ke s.ke yapacaklar

hatta iade et paranı geri iste mücadele uzun sürer ama kazanırsın tr de adalet aramak böyle

iş servislerle konuşmaya gelirse ürün garantiye gidecek kolisi yok diye bile 20 tl aldıklarını bilirim

yüzde sekseni o.ç dir bu servislerin

mademki türksün systeme göster ürksün
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

oldwolf bunu yazdı:

Laptopu geri iste HardDisk'i boz bi şekilde, wipe'la 10-15 kere falan, olmayan işletim sistemi, olmayan HDD ile bi gönder bakalım garantiye sokmamak için başka nasıl maymunluklar yapacaklar. Öyle saçma iş mi olur sinirleniyorum böyle salak şeylere. Git aldığın yere atar yap teknik servise atar yap ayar vermeden yürümüyo bu işler.

hocam mal gibi gidip Evkurdan almıştım. Onlar zaten hiç kafasını kaldırmadan servise git diyolar. olmadı gelsin laptop doğru kaymakamlığa.

Zaten dedim kadına madem kgarantiyi bozuyo, yollayın geri format atayım. Kasamın altında da mis gibi Keyim var. Onu girip orjinalini yollayayım dedim.7

bana dediği şey "Biz ona hangi sistem daha önce yüklenmiş anlarızgene ücret isteriz dedi" valla komedi ya. teknolojiden zerre skim anlamayanları mı teknk servis yaptılar acaba

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:

orjinalden gelen donanım arızası var diyorsun s.ke s.ke yapacaklar

hatta iade et paranı geri iste mücadele uzun sürer ama kazanırsın tr de adalet aramak böyle

iş servislerle konuşmaya gelirse ürün garantiye gidecek kolisi yok diye bile 20 tl aldıklarını bilirim

yüzde sekseni o.ç dir bu servislerin

hocam zaten ipnelik yapacaklarını fark ettim başka bi arkadaştan pc istemiştim. 6 ay daha uğraşırım bu puştlarla.

peki diyelim sonuca ulaştık işlemci arızası kabul ettiler ve tamir edilemiyo.

Bana laptopu aldığım cüreti nakit mi verirler, o aldığım yerde(evkur) geçmek kaydıyla çek mi verirler. yoksa o paraya başka lenovo mu al derler?

Toplam Hit: 11450 Toplam Mesaj: 88